Ťažké začiatky v škôlke

2231987
14. mar 2017

Ahojte mamičky poradte čo mám robiť malý mi začal chodiť do školky v januari. Chodil tam 2 dni lebo ochorel potom. Bol doma mesiac a nieco dovtedy bol choručkavý. Teraz som ho dala v pondelok znova včera mi tam preplakal veľa stále sa pýtal kde je mama. Poobede vobec tam nespinkal. dneská ráno som ho zobrala opať a už plačkal pri dverách aby som tam sním zostala a hrala. Bolo mi ho strašne ľúto. 😢 a aj je doteraz lebo sa bojím aby zase neplakal vkuse. Už neviem čo mu mám hovoriť ked ho rano nesiem do školky. Hoví mi, že on tam nejde. Ako to máme zvládúť tieto začiatky? Dakujem

henikav
14. mar 2017

@2231987 tak ti poviem, nie ste nicim vynimocni, vsetky deticky si prvy rok buduju imunitu a su stale chore, neboj to sa zlepsi a to plackanie tiez, len nesmiete fungovat tak ze raz ho tam das a raz nie. Zvyknete si neboj, vsetkym detickam je na zaciatku tazko

anabeth
14. mar 2017

to je vždy ťažké, dieťa plače v školke a mamička na chodníku... strašne veľa záleží od učitelky, aby ho privítala, hned ho zabavila, porozprávaj sa s nou... tak či tak, chce to čas
... my sme to tiež mali, boli sme aj u milej pani psychologičky- povedala, že moje dieťa má doma všetko čo v školke ( mna to bavilo, doma sme spievali, cvičili, malovali, vyrábali, písali pracovné zošity...) a preto nevidí dovod aby tam chodilo🙂, dala mi radu pre učitelku- aby vždy vyzvala mojho syna o chvilu skor ako iné deti, nech si vyberie hračku, čo mu velmi posilnilo sebavedomie ( učitelky sme mali super)...
časom si našiel kamarátov (nepíšeš aký je starý) , časom už neplakal, nestresoval sa, ale žeby bol za tie dva roky nejak happy zo školky- nemožem povedať... do školy sa už vyslovene tešil

bibina224
14. mar 2017

Tak ono v skolke to tak byva, je to velky krok pre dieta sa odputat od rodica, s ktorym bol dovtedy stale. Ale tak chorobami sa prebije, treba to len vydrzat. iketore deti to ci uz po zdravotnej stranke ale aj po tej emotivnej zvladaju tazsie, no chce to len cas a ono si maly zvykne neboj

m.i.r.i
14. mar 2017

dolezite je vydrzat..doslednost, rezim...ono samozrejme, ked bude casto chory, co asi bude, tak sa to narusa, ale ono sa to upravi..kazdy si tym presiel...porozpravaj sa s ucitelkou, nech mu tu adaptaciu co najviac ulahcia a rano odovzdat dieta a utekat prec..bude plakat, budes aj ty, ale chce to cas..zvyknete si obaja...a doma sa stale rozpravat o skolke pozitivne, motivovat ho co tam vsetko bude robit a tak...ale neprezivat to az tak, zvyknete si

alaguema
14. mar 2017

@2231987 psychika a imunita sú spojené nádoby. Čím je smutnejší a ubolenejší, tým horšie je na tom aj imunitný systém. Psychosomatika je dnes už našťastie uznávaný fenomén. Plus, samozrejme, imunitný systém je vo vývoji. Napriek tomu ti väčšina napíše, že treba vydržať, on si zvykne (zlomí sa to). Ja viem poradiť len jedno - ak tam nemusí, nedávajte ho tam. Ak musí, tak naozaj asi neostáva iné, než vydržať a potom mu venovať maximum času doma.

guiseppinka
14. mar 2017

Moja mala mala zacat chodit do jasli od zaciatku oktobra (necely rok a pol mala). Na zaciatku oktobra, ked sme s ucitelkou dohadovali nastup mi vravi, ze ci to nemozeme o 2tt posunut, ze maju tazky pripad. Chlapcek 2.5 rocny plakal od oktobra do novembra ak nie dlhsie 90% casu. Ked sme tam chodili v ramci adaptacneho obdobia, tak on len sedel a plakal a nechcel sa hrat. Teraz? Je vesely, rano da rodicom pusu a leti do triedy, naobed ked pride po neho dedko, tak len ho zbada a krici opa opa. Vidno na nom, ze nie je zlomeny ale spokojny a stastny. Mne moja krpana to iste - rozbehne sa za mnou a krici mama a hned vytahuje z vrecka macika. Teraz bola 3 tt doma a tak bol pondelok a utorok plac, v stredu uz len sa tvarila, ze bude plakat ale nic. Pekne zakyva a ide sa hrat. Aj ked na zaciatku plakala, tak iba do tej doby, kym nepresla do druhej miestnosti a nezacala sa hrat - stala som von a pocuvala som. Ale ja s mm sme boli nastaveni na kolektiv tak, ze je to pre nu dobre - je s detmi a uci sa nemcinu. Chodit tam nemusela, ale my sme chceli, aby chodila... co sa tyka chorobnosti, tak to je tragedia, ale dufam, ze sa to zlepsi...

Osobne si myslim a aj sa mi to potvrdzuje, ze niekedy to dieta preziva tak tazko ten nastup preto, lebo mamy si nevedia predstavit co zrazu budu robit doma same a nedokazu pustit dieta do sveta. A samozrejme, ze su neiste a precitlivele a to dieta to citi a skusa ci pomoze plac k tomu aby ostalo doma...

siska53
14. mar 2017

@2231987 vydrzat..nas maly prereval prve tri mesiace, mala uz chodi 2.rok a az terae mozem povedat,ze je ako-tak adaptovana,lebo vzdy po chorobe ci prazdninach place dllho tam vymyslala s jedenim..
Hlavne ty musis si byt ista,ze je to tak dobre. Tvoje zneistenie zneistuje dieta. Tvoj tam chodi kratko,nestihol si zvyknut.

ivetatalarova
14. mar 2017

jaj no tiež sme si tým prešli. Od septembra do vianoc, každé ráno plač, žiadne deti, žiadne hračky, mesiac sedával na gauči v šatni a čakal kým pre neho prídeme. Rozmýšľali sme že to vzdáme ale dali sme to, treba veľa síl a nervov, a hlavne neustúpiť. Lektorov máme super, do ničoho ho nenútili, chceš - nechceš, postupne si našiel cestu k jednému lektorovi chlapovi, najlepší kamoši sú, on ho zaúkoloval že bude jeho pravá ruka, a spravil z neho malého "UčIteľa" - Patrik bol hotový, postupne sa začal do škôlky tešiť, a dnes tam chodí s radosťou, síce máme už len jeden "malý" problém - musí tam byť ráno - ináč katastrofa 🙂
držím palce

katka0123
14. mar 2017

@alaguema krasne napisane. Urobila som chybu, ze som nasjtarsieho neodhlasila zo skolky skor. S odstupom casu, vidim, ze rok pockat (samozrejme ak sa da koli praci), dietatku prospeje. Dozreje dusevne aj fyzicky a imunita sa dovyvija. Ani babatka nedavame do kolektivu, nech sa im "posilni imunita". Mala.som doma naraz tri male deti, ale vybudovali si krasny vztah. Vela veci som nestihala, ale toho krasneho bolo omnoho viac.

lenkamartinkova
16. mar 2017

Prosím učiteľov ZŠ 1. stupňa a učiteľov MŠ, rodičov, ktorych deti mali/ maju odloženu povinnu školsku dochádzku; o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci.
dotazníky sú anonymné
ďakujem

učiteľ MŠ
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.asp...

učiteľ ZŠ
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.asp...

rodičia
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.asp...

adamkofjo
20. mar 2017

Baby mám s malou problém v škôlke
V semptembri nastúpila do škôlky bola úplne v pohode chodí. Len na 4 hodiny kvôli celiakii všetko bolo super 2 mesiace dokonca nechcela ísť domov . Po dvoch týždňoch choroby nastal zlom od vtedy plač , začala ráno vracať možno skúšala keďže som na ňu citlivá a hned som v pozore keď ju boli bruško ale po dvoch týždňoch keď zistila že nepovoliim s tým prestala už to vyzeralo že sa ukľudňuje síce si ráno pri lúčení poplakal ale hned ako som zašla bola aj podľa učiteľky v pohode lenže teraz po prázdninách začala znovu a neviem či to má súvis nastúpil k ním do triedy nivy chlapec a je dosť živý mala sa mi sťažuje že nadáva dokonca aj učiteľke hovorí že je debil proste nevie sa vypratať do koze aj učiteľka mi to potvrdila . No lenže mala je dosť citlivá a posledné dva týždne ako je tam ten chlapec mala je doma ako vymenená ustráchaná uplakaná v noci sa budí a vzlyka keď ide späť boji sa stále sa má pýta či po ňu prídem či ju ľúbim a že jej chybám ja ju stále zisťujem že prídem a veľmi ju ľúbim . Aj som to spomínala učiteľke ale žiaden účinok prosila som ju nech mi pomôže ju nijako ukľudniť no a dnes som po ňu prišla samozrejme plakala a povedala mi že jej ten chlapček povedal že maminka nepríde a zomrela neviem čo mám robiť ísť za učiteľkou a riešiť to alebo to nechať tak

siska53
21. mar 2017

@adamkofjo jasne,ze riesit! Povedat vsetko,nech s tym daco robia! Ked nie ona,tak riaditelka,pohovor s matkou toho chlapca. Ja som.tiez musela upozornovat,ked malemu robil jeden zle a mala tiez mala problem s chlapcom jednym. Stacilo upozornit tie ucitelky,ja som sa aj s matkou sice musela porozpravat,lebo akosi nezabral ucitelkin dohovor na prvykrat.

adamkofjo
21. mar 2017

Tak bola som za učiteľkou všetko som jej povedala sľúbila že na to upozorni na to jeho mamu vraj nie som prvá čo sa na neho sťažuje vraj je hyperaktívny a rozbil cely kolektív