Spánok v škôlke

liliana8
14. jan 2023

Ahojte, tie,co mate aktivne, malo spiace deti.Moj maly ma 2,5 roka a velmi bojujeme s poobednym spankom.Ked aj zaspi,tak zase vecer zaspava aj hodinu,takze mu ho uz asi zrusim. Kedze od septembra pojde do skolky,rozmyslam,ci ho dat do statnej,kde bude musiet spat alebo do sukromnej,kde ak nezaspi,moze sa potichu hrat.Ja viem,ze mozno prve mesiace bude od unavy v skolke spat,ale myslim ze po case to zase skonci nekonecnym vecernym uspavanim a nechcem aby zaspaval o 22:00-23:00.Denny rezim ma, aj pobyt vonku,aj klud pred spanim.Aj tak je to u nas tak.Mali ste to takto s detmi? Ak ano,odporucali by ste kvoli spaniu/nespaniu statnu alebo sukromnu skolku?

ladybug138
14. jan 2023

@liliana8 moja dcera najskor v skolke nespala, teraz spi a zaspava tiez 22.00-23.00... doma uz nespavala...ale nejako si zvykla a uz spi kazdy den v skolke, je to na palicu, lebo rano potom nevie vstat, ked vecer ide neskoro, v skolke je unavena a spi, zacarovany kruh
Neviem, ci by som davala dieta do sukromnej skolky len kvoli tomuto, asi skor nie, v statnej, ked nezaspi, tak lezi normalne na lehatku, ale skor si myslim, ze taky drobec proste spat bude aj tak.

janka_266
14. jan 2023

@liliana8 a kedy ráno vstáva? Ja by som ho dala normálne do statnej, trosku režimu mu nezaškodí, nemyslím v zlom. Možno potom aj doma si zvykne aspoň oddýchnuť, ked aj nie spať

matovicova
14. jan 2023

@liliana8 nie je to automaticky tak, že v súkromnej sa nemusí spať. Radšej si to treba prezistit v konkrétnej škôlke

luccija
14. jan 2023

@liliana8 v škôlke bude mať aktivity, bude skôr vstávať a bude unavený.Spanok je dôležitý.Mas to overené, že v súkromnej nemusí spat?robila som v 2 a vždy museli deti ležať nie spat, ale oddýchnuť si

jeanne14
14. jan 2023

Tiež som názoru že spánok u takýchto menších deti je ešte potrebný.
Môj 5r syn nebol nikdy spáč. Od narodenia. Cez deň max 20 minút. Skôr ako o 22.00 nezaspal. Párkrát sa stalo že o 9 ale to už muselo byt chorobou.
Prestal doma spat v 3r., do škôlky šiel v 4r. Po dvoch mesiacoch tam začal spávať. A doma skôr ako 22-22:30 nezaspi.
Cez víkend vstáva ráno o 7.00, cez obed nespí doma a je fakt hore dlho. Môžem sa aj na hlavu postavit. Včera sa asi dobre vyspal, zaspal o polnoci a ráno o 6 štebotal dnes.

mamickalisticka
14. jan 2023

Náš syn nespal od dvoch rokov poobede.. proste nijak to nešlo, uspavala som aj dve hodiny a bol to boj ... Teraz má 4, nastupil do škôlky, pekne si tam pospinka a pani učiteľka hovorila, že ho niekedy nevie zobudiť 😂 takže tak..

liliana8
autor
14. jan 2023

@mamickalisticka A potom o kolkej zaspi vecer?

mamickalisticka
14. jan 2023

@liliana8 o deviatej,..a cez vikend doma nespava ale vždy zaspí večer o deviatej

domak2
14. jan 2023

@liliana8 podla mňa by to malo byt trochu individuálne, ti co nechcú spat nech si potichu vyfarbuju a ti co chcú spat nech spia. Tu v UK je to zas opačný problém, že deti spat nedávajú vôbec a tak som raz malu nasla spat na zemi na zinenke 🙄

hennyinnsbruck
14. jan 2023

Ooh moja v jasliach spala, sak Klasika.
Inak doma nic ani cez prazdniny proste ziadny obedny spanok
Od Septembr je v skolke , kde spat nemusia.no po 2tyzdnoch zacala 😂😂 prva zaspi a posledna sa zobudi😄
Doma chodi spat 20:30 zaspava 15min ca

nikaeli
14. jan 2023

Môj drobec nespal cez deň od svojich dvoch rokov.. keď mal 2,5, nastúpil do MŠ. Teraz bude mať 5 a nie je deň, aby v škôlke nespal 😆 zaspáva medzi prvými. Doma počas dňa nespí.

tamvtme
14. jan 2023

Nasa nespala cez den doma cca pol roka, ked nastupila do skolky...sukromnej....nemusela spat, ale ona sa nevedela ticho hrat....prve asi 2 tyzdne rusila deti a potom zacala spavat....cez vikend doma cez den nespi, cez tyzden v skolke ano...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domak2
14. jan 2023

@elizabet173 a ked musia na silu ležať, mrvit sa a vyrušovať kym nezaspia a potom chodia spat o pol noci je to lepšie? Chápem ze by sa muselo niečo zmeniť, len vravím, že by bolo lepšie keby to bolo individuálne. Ja to tam meniť nepôjdem, ako som to ani nemenila v uk škôlke kde som si našla spat dieťa na zemi. Tiez si myslím ze by mohli mať zopár posteli kde ich dajú, ale to by zas bolo "vieš si predstaviť..."

thoughtfulweirdo
14. jan 2023

Moja od 2r cez obed nespí, chodí do štátnej škôlky, kde povinne musia ležať. Občas vyrušuje, občas niekoho zobudí, ale učiteľky sa na ňu nesťažujú, nabonzuje mi to na seba len ona sama 😄 pre mňa je predstava hodinového ležania a čumenia do stropu hrozná, ale dcéra sa nesťažuje, škôlku miluje a chce tam chodiť, aj keď nemusí.

nikaeli
14. jan 2023

@elizabet173 dobrá pripomienka. Pracujem v MŠ a moje detičky spia v triede, kde sa počas dňa učíme. Nemáme spálničku, počas obeda im asistentky rozkladajú postieľky v triede, takže ležia všetci, aj nespáči. V triede je tma a nie je tam priestor na hru, či kreslenie.

luccija
14. jan 2023

@domak2 chudata deti, keď idú na 6:30-7 do škôlky a sú tam celý deň a nemôžu si pospať.U nás niektoré menšie zaspavali pri obede.Ked spí v škôlke do 14 tak ich treba poobede či podvečer ešte vybehat vonku.

luccija
14. jan 2023

@nikaeli my sme mali spálňu zvlášť, ale nemohli ísť vedľa do triedy sa hrať to by chceli aj ostatné a nemal tam kto s nimi byť.Mozno jedno, dve boli čo nespali a mrvili sa🙂

nikaeli
14. jan 2023

@luccija keď sa nad tým zamyslím, sedím tam pri nich sama, takže aj keby sme mali dve miestnosti, nemal by tam s nimi kto byť a samé byť nemôžu 🤷🏻‍♀️ takže ani tak, ani tak..

zorkahorka
14. jan 2023

Syn od 2,5 roka na obed nespal. Prisiel do skolky, do ktorej bolo treba vstat ovela skor ako doma, a na obed zalomil. Teraz ma 5,5 roka a veru si este v skolke pospi. Nie vzdy ale zaspi. Doma moze vstat rano skor a nezaspal by...
Dcera mojej znamej zaspavala vecer o 23.h., ako zacala chodit do skolky, zaspava o 19.h a vstava tusim o 5.h 🙄 ale v skolke na obed nespi. Oddychuje na lôžku. Aj to je dobre sa naucit 😀