Ospravedlnenka od lekára pre škôlkara

zorkahorka
15. apr 2024

Mam 3,5 rocneho syna, ktory bol 5 tyzdnov doma kvoli chorobe. Nevedeli sme sa vymotat z prechladnutia. V skolke odomna pytaju potvrdenie od lekara, ze dieta moze navstevovat kolektiv. Vraj sa to po 2 tyzdnoch choroby tak robi.
Pytali to uz od vas v skolke?

marci77
15. apr 2024

ak nema povinnu predskolsku ....tak ospravedlnuje rodic podla mojich informacii a informacii nasej pediatricky
v skolke odomna chceli po dlhsej pauze iba aby som v edupage vyplnila potvrdenie o bezinfekcnosti

a toto ma uvedene nasa pediatricka na jej webstranke
Podľa paragrafu 144 ods.10 zákona č 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/ a zákonom č. 182/2023 Z.z. lekár potvrdzuje neprítomnosť v MŠ a školách nasledovne:

Materská škola- dieťa s povinnou predškolskou dochádzkou:
v prípade , že dieťa chýba viac ako 7 VYUČOVACÍCH dní

Materská škola - ostatné triedy/bez povinnej šk. dochádzky/
- neprítomnosť ospravedlňuje RODIČ

Školy - v prípade, že dieťa chýba viac ako 5 VYUČOVACÍCH dní.

maciatkolulu
15. apr 2024

@marci77 ale oni pýtajú,od dr potvrdenie,že je zdravý...

nikaeli
15. apr 2024

áno, je to bežný postup
@marci77 nežiadajú ospravedlniť absenciu, žiadajú potvrdenie, že je dieťa zdravé a môže byť v kolektíve 😉 a na to má MŠ právo

zorkahorka
autor
15. apr 2024

@nikaeli na to, ze ministerstvo chcelo odbremenit lekarov od takychto veci, mi to pride scestne...

nikpa
15. apr 2024

@zorkahorka nie, nikdy to odo mňa nepýtali. Syn nastupoval do MŠ keď mal 3r9m a chýbal co si pamätám raz 2 mesiace a raz 3 mesiace. Nikdy nič nepýtali. Asi to záleží od vedenia.

nikushka8
15. apr 2024

Ano, bezne pytaju bezinfekcnost

thoughtfulweirdo
15. apr 2024

@zorkahorka Nie, nikdy to nepýtali, ani keď dcéra vymeškala dva mesiace v kuse.

mufka1
15. apr 2024

@zorkahorka áno žiadali to odolná keď deti chodili do škôlky a boli dlhšie choré viac ako 2 týždne.

myrra81
15. apr 2024

@zorkahorka cez edupage som vzdy poslala potvrdenie o bezinfekcnosti aj ked bol maly doma viac ako 2 tyzdne. od lekara nie, ak som nebola

zorkahorka
autor
15. apr 2024

@nikushka8 bezinfekcnost som vyplnila, ale oni chcu navyse aj od dr. Moja dr tvrdi, ze ona ani nemoze napisat, ze dieta je zdrave a moze do kolektivu... a skolka zas tvrdi, ze to urobit musi 🙄
Pride mi to ale blbost, pretoze moj syn pokojne mohol byt chory 2 tyzdne a zvysne 3 tyzdne mohol byt doma zdravy, lebo som ho chcela mat doma.

zorkahorka
autor
15. apr 2024

@mufka1 aj ked neboli predskolaci?

mufka1
15. apr 2024

@zorkahorka áno u nás to tak škôlke bolo ale je tomu už cca 4r už dcéra chodí do školy.

cezpat
15. apr 2024

@zorkahorka U nás v MŠ ak dieťa vynechá viac ako päť dní, podpisujem ako rodič vyhlásenie o bezinfekčnosti.

nikaeli
15. apr 2024

@zorkahorka pozri sa, aktuálne máme plnú škôlku detí s piatou chorobou. Podľa mamičiek im nič nie je. Deti kašlú, majú zvýšenú teplotu, červené líca niekoľko dní. Opakovane upozorňujeme rodičov. Čo mám podľa teba robiť? ako mám chrániť ostatné deti, seba, moju rodinu? ministerstvo iba tak mudruje od stola. A doktorka nech sa nevyhovára. Sama mám predškoláka, koľkokrát je chorý, toľkokrát mi po skončení OČR doktorka napíše, že môže ísť do kolektívu. Veď keď bol tvoj syn opakovane a dlhodobo chorý, snáď si s ním bola u dr? aký má problém dať ti pečiatku do slovníčka? mne to deti nosia bez problémov 🤷‍♀️