Nesprávne postupy učiteliek v škôlke

vintage_lady
17. sep 2013

Ahojte maminky, chcem sa vas opytat ako by ste postupovali, aj na vase nazory na nevhodne postupy a spravanie pani uciteliek, ide o to, ze u nas v skolke maju tzv ´´stolicku hanby´´ to je ked dieta nieco vyvedie, sadne si tam ´´na hanbu´´ a nesmie sa hrat s inymi detmi. mne osobne sa to nepaci, ja suhlasim ze ked drobec nieco vyvedie treba ho nejako ´´potrestat´´ ale keby to aspon premenovali sak neni to nejake ponizujuce ze sedi na hanbe?? A mne potom pride mala domov, usadi si plysakov a kopiruje pani ucitelku, vynada zvieratkam a posadi ich na stolicku hanby. No a dufam ze vyhodili tu píííp. 😕 co tam robila minuly rok, lebo jej dala po riti a raz nedobehla na wc a trosku ´´toho´´ jej ostalo na nohavickach a nechala ju v tom cely den. nastastie mi ju pani zastupkyna prelozila. a este by som rada vedela co robia ucitelky ked vase deticky nespinkaju, moja dcerka je v 3.triede a pochybujem ze je jedina co nespi..a takisto viem ze ma svoje muchy a vie si dupnut, napriklad dnes sa pobila s chlapcami 😎 😎 ale som citala jeden clanok od detskej psychologicky a tam bolo ze ked je dieta v skolke za jeho spravanie su zodpovedni ucitelia a rodicia by sa nemali nejako hanbit ked sa im potom ucitelia stazuju ake su ich deti.
vopred dakujem za rady, nazory a skusenosti.. 😀

janielikk
17. sep 2013

No moj syn mal v predoslej skolke (pretoze do nasej ho nevzali kvoli kapacite a mojmu tehu 😉 ) nieco podobne, ale tam nebolo dieta "vystavene" ako ten zly element, ale ho poslali do kuta na nejakych 5 min. a potom sa ospravedlnil za to co urobil. Ale nebolo to za kazdu blbost, ked sa napriklad natahovali o hracku, tak ucitelka zasiahla, ze kto ju komu berie, preco a vymyslela riesenie, napr. ze ty sa s nou pohraj teraz par minut a potom mu ju das a on ti da svoju hracku. Do kuta isli zvycajne ked vyvolali bitku, alebo viac upozorneni nefungovalo.
Na tvojom mieste by som si pockala na rodicko, to bude coskoro a tam to pripomienkuj, urcite nie si jedina nespokojna a priprav si aj nejaky navrh, aky trest by bol prijatelnejsi. Ved tie nase zlaticka nebudu hadam jedovat len doma, nie?
A doma ich tiez "na hanbu" nedavame, preco by sa malo v skolke hanbit za to, ze "stratilo nervy" 😀

janulik.j
17. sep 2013

ahojky, ja myslim, ze to URCITE nie je v poriadku. Mozno by to bolo dobre spomenut na rodicovskom zdruzeni a slusne si to vydiskutovat. Najlepsie je, ked sa spoja viacere maminky. Ja mam tiez skolkara a vela veci sme s pani ucitelkami "preberali". Nastastie sme sa stretli viacero mamin s podobnymi nazormi, tak to bolo lahsie. Netreba sa bat, tiez niektori ucitelia na nas pozerali ako na "aktivne" mamicky, ale netreba sa nechat odradit. Ved ide o nase dietka. Aj ked ako si ty pisala, tiez dobre viem, co mam doma 😀 Pani ucitelkam aj rodicom ide o to, aby sa tam deti dobre citili a rady sa tam vracali. Nase skolky su bohuzial velmi poznacene minulym rezimom a vela veci stale pretrvava a treba zacat zmenu!
Mna skor udivuju rodicia, ktori tam dieta rano odovzdaju a poobede pre neho pridu a vobec sa nezaujimaju ako sa to dieta malo cely den, na rodicovskom su ticho...

jonas17
17. sep 2013

akože v tých školkach je viacero vecí, čo sa mi nepáči...ale nevybereš si, ja som rada, že nás vôbec vzali..v tej našej sa zase denne pozerá televízor...nechápem, lebo doma dcéra nepozerá, len výnimočne a v školke denne doobedu a vraj počas obedného spánku, ale tam ešte nie sme, nechávam ju len doobedu...vonku je krásne a deti s učkou som našla v televíznej miestnosti...chcem sa na rodičku ozvať, len som zvedavá, ako učiteľky zareagujú... 😖

vintage_lady
autor
18. sep 2013

@janulik.j hovoris mi z duse.🙂) zavana to este komunizmom a rezimom co si ja pamätam, stale sa pytam co robila ci jedla ci spala ked po nu pridem a tiez si myslim ze som asi jedina ale nechcem krivdit mozno to robia aj ostatni rodicia..u nas zase nepozeraju televizor ale maju pocitac a to platno jak v skole na tabuli..vcera pozerali tom a jerry ale dobre cely den lialo ako v pralese, a tiez to nepozeraju kazdy den, nastastie ked neprsi su dost vela vonku..mam vysnorene, byvame vedla skolky a ked sa postavim na trampolinu vidim im aj do dvora.. 😎 😀
@janielikk @jonas17 no rodicko je zajtra a mam v plane to slusne načtrnut ze nech to aspon premenuju alebo daco, som zvedava ako zareaguju ostatne mamky, ale myslim si ze budu asi ticho alebo sa priklonia na stranu ucitelov? necham sa prekvapit.. 😉

ichbinich
18. sep 2013

@vintage_lady:
Mne sa zda, ze system time-out zle pochopili a este horsie ho prevadzaju...
Timeout sluzi na to, aby sa dieta, ktore napr. trhalo inemu dietatu hracku z ruky, doslova oddialilo od miesta cinu a aby malo moznost "schladit sa". To by malo byt ale samozrejme nie kazdodenne riesenie vsetkych problemov.
Navrhni na rodicovskom, aby to po prve premenovali a po druhe sa pokus navrhnut, aby spolu s rodicmi vypracovali zoznam spravani, ktore nie su akceptovatelne, a ked nic ine nefunguje, tak nasleduje timeout. Ked sa hadaju a nedaju si povedat dvaja, tak dostanu timeout obaja. Prva moznost je samozrejme navrhnut delenie sa o hracku, druha moznost je ponuknut inu hracku, tretia moznost je zobrat hracku a odlozit ju, a az uplne posledna moznost, ked vsetky ine finty zlyhali, je timeout. Prisom dlzka timeout-u sa riadi vekom dietata: 3-rocne na 3 minuty, 4-rocne na 4 minuty atd.

A pozeranie televizora alebo rozpravok na pocitaci: 😲 😲 😲 Nie je skolka nahodou PEGAGOGICKE zariadenie?! Si to vychovavatelky ocividne chcu zjednodusit... ☹ Smutne.

Co sa tyka telesneho trestu z minuleho roka, ja by som bola asi podala tretsne oznamenie. Je to fyzicke (po zadku) a psychicke (nechat ju mokru cely den) tyranie dietata. Ta osoba nema co pracovat s detmi. Ale znie to, ze to je uz davnejsie, s tym uz asi nic nenarobis.

janielikk
18. sep 2013

@vintage_lady 😀 aka vyhoda, mas prehlad o diani v skolke a zaroven bojujes s buducou inkontinenciou na trampoline 😀 😀 😀

vintage_lady
autor
18. sep 2013

@janielikk hehe.🙂 akurat vzdy ked zacnem skakat mi treba cikat.. 😀 😀 😀 😀

vintage_lady
autor
18. sep 2013

idem po krpatu do skolky, jasne ze zase nespala,(jedina) ale ide o to, ze ona ani ticho nelezi v tej postielke a ucitelka mi povedala ze sa nemoze hrat ked druhe deti spia, lebo by ich budila a poculi by to aj v triede co je pod nimi, ze ona ma papierovacky a venovat sa jej nemoze, a zabila to tym, ze oni uz mali takeho chlapca co nebol ticho a budil deti a rodicia si po neho chodili na obed a jasne ze mi to nenapadne navrhla..lebo ja nemam robotu do riti ked dam maleho na obed spat za tie dve hodky co o tretej idem po nu sa len nudim..kokos a kebyze chodim do prace by mi urcite od dvanastej dali volno..tak mi povedzte co mam robit uz mi dochadzaju argumenty.🙂))

janielikk
19. sep 2013

🙂 povedz milej pani ucitelke, ze ked budu ustretovi a za jej poldenny pobyt v skolke ti stiahnu skolne na polovicu, tak sa o tom mozete bavit dalej. 😉 na toto zvycajne nemaju argumenty,lebo skolne platis v celej vyske aj keby tam bola z celeho mesiaca len jediny den 😀 😀 😀
ked chcu ustretovost od teba, nech ju sami ponuknu 😉
ja som v tomto tiez potvora, prerabala sa u nas skolka a volali ma upratovat a manzela robit 😠
ne, ne, ne, my sme "pre nedostacujucu kapacitu zariadenia" maleho vozili do skolky na druhu dedinu dva roky ... a tie peniaze za benzin mi nikto nevrati... a on potreboval byt v kolektive, lebo vyrastal medzi samymi dospelymi a jednoznacne mu detsky kolektiv prospel. tak ked nas volali, ja som s usmevom "nikdy nemala cas" 🙂 😅 😀
klin klinom...

maragn
19. sep 2013

Je treti tyzden skolky a ja uz by som mohla pisat roman, ale uz som z toho unavena! Je rok 2013 a niektore ucky ziju komunistickym rezimom! Ale co mozno cakat od statnych skolok...

lula26
19. sep 2013

@maragn skús dať do súkromnej

zuzkat1
19. sep 2013

@vintage_lady stolicka hanby,pokakane nohavicky a dostat po zadku-to sa nema.
Ale ta psychologicka to co je za tapu? Cista hus. Dieta je vizitka rodicov. Jasne ze zan zodpoveda ucitelka kym je v skolke ale snad mi nechces povedat ze ucitelka je zodpovedna ked to dieta nadava,bije sa,je zle na ine deti,drze atd. Rodicia su ti co vychovavaju.

zuzkat1
19. sep 2013

@vintage_lady co sa tyka spania je to vsade tak. Dieta ma lezat,keby sa 1 dieta hralo aj ine by sa chceli hrat a bolo by po spanku

monika15
19. sep 2013

u nas v kanade TIME OUT CHAIR je uplne normalna vec... ma ho tusim kazdy aj kazda nanny .....

@vintage_lady

ci sa mi to paci no... na vyber nemam.... ale dufam ze ked ho tam posadi ze sa pouci a bude dobry hmm uvidime v pondelok zaciname skolku 🙂)

vintage_lady
autor
19. sep 2013

@janielikk vidis.🙂 ale podla mna by aj na to mali argumenty.. 😀 😀
inak ja nehovorim ona ticho nelezi ale neverim ze je tam jedina..a ta stolicka hanby..sak nech to aspon tak nenazyvaju..

yesno22
19. sep 2013

u nás je tiež "stolička hanby" a dokonca v kúte 😀 ja to ale neriešim, syn tam párkrát sedel ale vždy zaslúžene a dcérka je ešte malá / platí to až pre 4r deti a viac/ ... myslím, že v každej škôlke sa nájde niečo ... aj my sme riešili malý problém pri synovi s jeho učiteľkou a teraz ju má dcérka...nebola som moc nadšená ale mm len poznamenal, že teraz sa skôr bojí o tú učiteľku ako o našu dcéru 😀 ak rodič nie je spokojný, treba to najprv riešiť s dotyčnou osobou a ak to nejde, tak treba ísť vyššie...

maznacik007
19. sep 2013

ta stolicka je pomerne bezna ... je to aj odporucane psychologmi .. my to mame aj doma ... teda my to mame urobene z toho otocneho kresla z Ikea co je ako vajicko ... je to proste miesto na ukludnenie ... spracovanie negativnych pocitov dietata... u nas to pouzivaju aj v skolke tam maju ale tiez stolicku ...

k spanku tak deti proste musia oddychovat to je aj podla vyhlasky zevraj ... jedine u predskolakov ten oddych skracuju ... osobne si myslim ze je nevhodne aby sa tam povolovali vynimky lebo ako sa ta ucitelka rozdvoji ... ked by mala cast deti v spalnicke a cast by si niekde kreslila ...

a to podotykam ze moj ma poruchy spravania adhd a je teda pre neho dost tazke lezkat oddychovat ale proste musi sa prisposobit rezimu ... to ze sa skludni mu neublizi ... 😉

tatiana1985
19. sep 2013

@vintage_lady ja uz na taketo temy nemozem reagovat..naposledy som sa "povadila" s uzivatelkami...ale... mozem ta citovat? ze "ked je dieta v skolke za jeho spravanie su zodpovedni ucitelia a rodicia by sa nemali nejako hanbit ked sa im potom ucitelia stazuju ake su ich deti "???? to toto kto napisal?!!! coze?!?! 😨 😨 🙄 🙄 🙄

to je vtip 😀 ...vsak to je vtip? 🙄

vejula
19. sep 2013

povinne je ležkať tušim prvu pol hodinu... Určite nie cele 2 hodky

atkavnatka
19. sep 2013

@tatiana1985 ja tiež dúfam, že je to vtip, niektoré mamičky proste nevedia čo by ešte od radosti chceli. Keď sa jej to tam pre dcérku nepáči, a všetko jej vadí, nech jej poskytne DOMÁCU svoju výchovu, kde nebude ani stolička hanby a ani nemusí jej dieťa oddychovať, toď vše.

vintage_lady
autor
20. sep 2013

@tatiana1985 neboj nebudem sa s tebou vadit ani s nikym inym.🙂 ale vtip to neni ako som napisala v uvodnom prispevku bolo to na konci nejakeho clanku o detoch a skolke co som davnejsie citala na nete..


@yesno22 no estetze v tom kute nemusi klacat ako volakedy.. 😀 😀 moja tam sedela asi tiez len raz..kedze viem aky je expert..

tatiana1985
20. sep 2013

@vintage_lady pri vsetkej ucte...ale to co si citala je donebavolajuca kravina 😠 😠
to ani nikde nahlas uz nepovedz lebo len zo seba urobis hlupu (opakujem pri vsetkej ucte k tebe,urazit ta nechcem 🙂 )

vintage_lady
autor
20. sep 2013

@tatiana1985 joj to keby som dala za pravdu hocicomu co niekto zavesi na net bohvie co by bolo..tych kravin tam je neurekom..

katka1981
20. sep 2013

@vintage_lady, na stolicke hanby nevidim nic zle. Neviem ako to riesia v skolke kam zacala moja chodit teraz (statna) ale predtym chodila do sukromnej a videla som ze chlapcek, kt. bil druhych bol vyvedeny z kolektivu a nesmel sa s detmi hrat a sedel na stolicke a vysvetlili mu.... neviem ako to volali, podla mna je to ok. Su deti, kt. sa v skolke biju, zas doma mozu byt dobrucke a su deti, co su doma ako satani a v skolke najlepsie zlaticka. To, ze dieta kopiruje spravanie uciteliek je normalne, my sme mali doteraz dobre skusenosti, o ziadnej po zadku som nepocula. Ale ozaj nic zle na stolicke hanby nevidim. A co sa spanku tyka, deti spat nemusia, povinny je oddych. Ale vraj maju mat zatvorene ocka. Ja si zatial tuto skolku chvalim, lebo u nas sa doma cez den spalo len za velkeho kriku, od troch vobec a od styroch sa nam mala zacla pytat lebo ustupuje vzdor. Co sa tyka skolky, zatial sme velmi spokojni, snad ta super zmena vydrziiiiiiiiiii. Maju napr. napisane, ze nesmu nosit hracky, ale viacere deti aj nasa si hracku nosia (plysaka) a aj s nim spi alebo oddychuje, vobec im to nevadi.

katka1981
20. sep 2013

@vintage_lady, vies co ti poviem, ja mam krasnu spomienku zo skolky. Ja som bola v skolke proste dieta, ze si so mnou nevedela poradit ani riaditelka 🙂 Neviem preco 🙂 No a najvacsi trest bolo, zatvorit dieta do kunbala (tmava miestnost, kde boli metly a neviem este co, a len cez take dierky, vetracky, presvitalo denne svetlo. Deti sa toho velmi bali. Mna tam raz zatvorili, ja si dodnes pamatam ako mi tam bolo dobre, pokoj, klud, ziadne decko mi nic nebralo, nic som nemusela robit a mala som konecne od vsetkych pokoj 🙂 Ked mi otvorili, tiaditelka sotala v soku, ze neplacem, ze sa tvarim, ze vsetko je ok, no proste, ine deti mali bobky a pre mna je to najkrajsi zazitok zo skolk 😀

simika_hajulka
25. okt 2013

@vintage_lady ja by som sa len chcela opýtať že keby si ty bola učitelkou ako by si riešila ´´zlé´´ správanie detí. nie že by som preferovala sotličku hanby ale poslednú dobu sa mamičkám vôbec nič nepáči, všetko ofrflú a stále by sa len sťažovali za akúkulvek somarinku. v prvom rade by si mali mamičky uvedomiť že ony sú tie čo škôlku potrebujú!🙂

libka1
25. okt 2013

co sa tyka stolicky hanby ja s nou nemam problem, ked dieta nieco vazne vyvedie (samozrejme aj moje), nech za to pyka a nabuduce si rozmysli ci to zopakuje... nemyslim si ze by to bolo nieco tak strasne pre to dieta 🙄 nie som sice psycholog, ale dietatu treba nejako urcit hranice...

libka1
25. okt 2013

@katka1981 ty si musela byt riadny exot 😀 😀

bastika
25. okt 2013

Netreba riešiť v živote sa s nimi nikto nebude maznat ani v škole ani potom deti sa musia prispôsobiť a teda aj mamičky pokial je dieťa v pohode a fakt sa k nemu nespravaju zle je to OK. Samozrejme nechať v mokrych nohavickach nie je OK o capnuti sa neviem vyjadrit kedže nie je zrejme o aké capnutie a za čo to bolo ja tiež capnem síce nie často ale nieked je treba lebo žiadne verbálne dohovaranie nepomáha malo by to však byt posledné riešenie. A na stoličke nie je nič zle hanbiť sa za niečo zle je normálne vec deti majú zistiť aké správanie nie je v poriadku samozrejme dieťa tam ma chvíľu sedieť v. Žiadnom prípade sa nemá dieťa zosmiesnovat pred ostatnými

vintage_lady
autor
25. okt 2013

Uz som ani necakala ze sem dakto napise🙂 ale evidentne ma niekto stale nechape, nemam nic proti tej stolicke, len proti nazvu a
@simika_hajulka odpoved je jednoznacna, ja nie som ucitelka ani nikdy nebudem a ani by som nebola, takze ziadne keby nieje.. 😀 😀