Dieťa sa bojí otca, keď ma vypité

20. apr 2024

Dieťa má 4 roky a za ten čas asi 2x manžel mal vypite. Nebol pod obraz boží ale no bolo mu veselo a drobec za mnou prišiel ze sa ocka boji ... ako reagovať? 😐

tora23
20. apr 2024

Možno by muž mohol zvážiť nepiť alkohol minimálne v prítomnosti dieťaťa...? Len taky nápad. Či moc...?

ns994
20. apr 2024

Nepit .. alebo ked tak aby to nevidelo dieta. Alebo tak aby to dieta nespoznalo.. mozno tomu len nerozumie ze preco je zrazu ocko taky..skusit vysvelit

minesasubu
20. apr 2024

Nepiť alkohol to je jediné riešenie

januska12323
20. apr 2024

Stačilo by nepiť kým dieťa ešte nespí.

liz_lemon
20. apr 2024

urcite to bolo len 2x, a otec mal veselu naladu? to by si asi neriesila na MK

athelas86
20. apr 2024

Nech začne piť častejšie a dieťa si zvykne🤷‍♂️

madeincssr
20. apr 2024

Mozno len prilis nahlas (alebo prilis vela) rozprava? Alebo sa privelmi usmieva/smeje? S tym si mozno poradi, ked pridete na to, co konkretne na nom dcerka vidi (aku zmenu).

jaskolka
20. apr 2024

Tiež sa mi zdá zvláštne, ze by to bolo fakt len 2x a 4 ročné dieťa by hneď prišlo, ze sa bojí veselého otecka. To akože keď je triezvy, tak sa vôbec neusmieva, nie je veselý? Lebo to znie akoby to bolo niečo úplne neznáme a inak je smrteľne vážny.
Fakt to bolo len, ze bol 2x a bol len veselý? To čo akože robil? Rehotal sa na plné kolo, či čo?

doriiis
20. apr 2024

Určite len 2 krát.Verime,veríme.Alebo úžasný tatinko tak vyvádza pri tom,že si to dieťa až tak všimne,že si to pamätá.
No nechlastat,to je riesenie

majkabambulik
20. apr 2024

Ak mi niekto ublizuje , alebo mojmu dietatu, nech je pravda uz akakolvek s tym opitym otcom, tak urcite odchadzam a nedavam mu znovu a znovu moznost, aby mne, alebo mojmu dietatu znovu ublizoval a tak si posuval tu hranicu az kam si moze dovolovat s ublizovanim. Jednoduche, len je potrebne neospravedlnovat to ublizovanie a nezlahcovat to.

autor
20. apr 2024

@doriiis panebože manzel nepije vôbec a možno práve preto je to malej také neprirodzené. Nie je vulgárny, nebije nás a ani nie je agresívny len je hlucnejsi. Prišla za mnou ze co je s ním ze ma strach lebo ze je ocko akoby iný.

Inak mi napadlo ze to vaši muži nikdy nemali vypite? 😁

autor
20. apr 2024

@athelas86 trápna odpoveď ;)

doriiis
20. apr 2024

Nie autorka,u nás doma sa nepije vôbec žiadny alkohol.Nezniesla by som kebyze áno.
Dieťa má 4 roky.Takze predpokladám,že sa tie dve udalosti stali prednedávnom,že ano

thoughtfulweirdo
20. apr 2024

No veru nie, môj muž nemal nikdy pri deťoch vypité. Ja som ho jemne pod vplyvom videla za 8 rokov raz, aj to prišiel pre istotu až v čase, keď už deti spali.

thoughtfulweirdo
20. apr 2024

A riešila by som to tak, že by som dieťaťu povedala, že to sú účinky alkoholu a onedlho bude ocko zas ako predtým, a mužovi, aby už pred deťmi nepil.

dominikamacakova
20. apr 2024

Ako reagovať? Nech tvoj chlap nepije. Nechápem ako tu chceš reagovať a načo to vôbec riešiš keď údajne "vôbec" nepije. Divné chváliť sa takouto vecou.

ns994
20. apr 2024

Tak jej vysvetli preco je hlucnejsi.. mozno sa jej to nepaci a nerozumie tomu..mozno je na jej vskus az moc hlucny..detom sa nemusi hluk a este ked to nepozna pacit.. no nie nepije pred synom ..ked bol hlucnejsi ze si tl dieta vsimlo tak toho asi bolo viac co popil ..opity ludia su hlucni ini ..jasne ze nevie co sa deje s ockom..mozno sa aj zlakla ci sa mu nieco nestalo

andreatytler
21. apr 2024

Nerozumiem preco sa pytas ako reagovat.
Z tvojich reakcii je podla teba uplne normalne ze je muz pripity pred dietatom a aj to ako sa sprava, tak preco to nevysvetlis dcere ze takto sa ocko bude cas od casu spravat vzdy ked pije viac alkohou, ale nie je to nic coho by sa musela bat a potrebujes aby sa na to naucila a aj ona to brala ako normalnu vec. Neznie to velmi lakavo, ze? Naucit male dieta ze opity ocko je normalna vec.
Alebo potrebujes vymysliet nejaky pribeh na zamaskovanie skutocnosti a chces to podat dcere zaobalene aby v tom pribehu muz nevyzeral ako opilec?

autor
21. apr 2024

Dievčatá, môj muž nepije často a keď je oslava áno aj sa pije alebo na svadbe. Ci vtedy sa nepije? Tak ešte raz a pomaly manzel sa neopil pod obraz boží, nevrieskal ani nič len bol veselši ako obvykle a to dieťaťu prišlo zvláštne.
Ak by mne alebo dieťaťu hrozilo nebezpečenstvo alebo by ma udrel určite by som ho neospravedlňovala.

@doriiis to je pravda, boli sme na svadbe a na oslave okrúhlych narodenin ;)

stannkal
21. apr 2024

Deti sú veľmi vnimave tak si všímajú takéto zmeny správania. Najlepšie to dieťaťu skratka vysvetliť presne ako to je. A k tvojej otázke, nie môj muž nemal nikdy vypité odkedy mame dieťa.

bylinka25
21. apr 2024

Manžel si vypil doma pred dieťaťom, či sa už taký "veselý" odniekiaľ vrátil?

ns994
21. apr 2024

Skus vysvetlit, ze sa ocko zabaval a preto bol taky..ze je to docasne a zas bude ako predtym..pripadne povedz aj nemu, ze sa to malej nezdalo nech si da pozor (ano viem, pisala si, ze nebol pod obraz bozi ani ze to nerobi kazdy den) ale asi jej to vadilo a je este mala tak vysvetlit a manzela upozornit

autor
21. apr 2024

@ns994 je to možné. Nekričal ani nič len mu bolo veselšie aj keď na drihy deň už tak veselo mu nebolo keďže jemu stačí málo a na druhy deň je KO 🫣
@bylinka25 písala som že sme boli na svadbe

tiika
21. apr 2024

Úplne normálne, neignorovať to ani zbytocne neriešiť .. že jej reakcia je v poriadku, že ma pravdu, tato je naozaj iný, pretože pil alkohol. A alkohol pôsobí na niekoho tak, že je uvolnenejsi, veselší, hlučnejší, menej sa kontroluje alebo je naopak ospalejší.. Podľa teba sa nemá coho bat, avšak pokial ona nechce, tak s ním byt nemsi a nech je teda radšej s tebou.