Čo ak syn nie je pripravený na škôlku?

16. apr 2024

Ahojte stojím pred rozhodnutím s ktorým niesom na 100% stotoznena
Syn v júli 2 roky a od septembra ho musím dať do škôlky.
Nie preto že chcem ale ako matka samozivitelka musím.
Tu ma ale nabáda strašný pocit. Čo ak ešte nebude pripravený a nebude chápať ?
Do prace chodím od jeho jedného roka ale doteraz bol s mojou sestrou tak som bola vklude. Sestra však odchádza do zahraničia a ja nemám inú možnosť.
Je lepšie dať dieťatko v dvoch alebo troch rokoch?
Ja neviem. Myslela som že som úplne ok s tým že pôjde do škôlky ale ako sa blíži zapis som z toho na prášky.
Alebo hľadať spôsoby iné ako ho ešte rok nechať doma a do škôlky pôjde ako trojročný?
Poraďte prosím.
Ďakujem

mamina7070
16. apr 2024

v dvoch rokoch ti ho nevezmu do skolky

najskor v 2,5 aj to malokde lebo zabera dve miesta hladaj jasle alebo opatrovatelku

anjelicek26
16. apr 2024

Čerstvo dvojrocne opatrovatelka alebo jaslicky. Škôlka nie, skúsili sme a po dvoch mesiacoch dali aj tak k opatrovatelke. Bol tam stratený.

pribinak
16. apr 2024

Tak asi len do súkromnej MS. Neviem či zarobíš toľko aby si zaplatila opatrovateľku

Ja len toľko že voľakedy sme chodili ročne deti do jaslí a zvládli sme to, netvrdím že je to ideálne, ale ak sa inak nedá, tak to musíte zbladnut obaja

amelia89
16. apr 2024

myslis sukromnu skolku resp jasle ? proste miesto kde maju menej deti a viac ucitelkek,nie 25 deti a jednu ucitelku? ak ano tak uplne v pohode a adaptuje sa omnoho lepsie nez 3-rocny.

jazula
16. apr 2024

Veľmi závisí od toho, aký je… Dcérka chodí do škôlky od septembra, mala vtedy 2r4m. Pre ňu to bolo práve akurát, ráno mrnkala prvé dva dni, po týždni ostávala už na celý deň, úplne bezproblémovo sa adaptovala. Nástupu som sa dosť obávala, v tom čase bola ešte dojčená, spáva so mnou, nehne sa odo mňa…jednoducho už potrebovala aj rovesníkov, poriadne sa vyblázniť (je jedináčik).
Chodí do maličkej súkromnej škôlky/detského centra, majú max 12 detí a polovicu dňa sú na ne 2 vychovávateľky. Všetky deti dú vo veku 2-3 roky.
Ak je synček spoločenský mohlo by to byť fajn. Nájdi miesto, ktorému budeš aj ty veriť a buď presvedčená, že je to preňho to najlepšie…

mogaa
17. apr 2024

Sama poznáš svoje dieťa. Vie sa obliecť, najesť, je odplienkovaný, vie sa vypýtať na WC? Ak nie, tak jedine súkromná škôlka kde je menej detí a viac ich bude mladších ako 3roky...

larena
17. apr 2024

Podľa mna to zas netreba tak dramatizovať..veď je to škôlka/jasle nie väzenie😅Ja mám 13m dceru a chodí do jaslí a vôbec žiaden problém..chodí tam rada vždy tam má program,kamarátov + vychovávateľky ju zbožňujú a vzdy sa na ňu tešia.Podľa mna to budeš prežívať horšie ty ako syn.Ja osobne mám napr na škôlku super spomienky (tiež som išla ako 2.5 ročná) a vždy som sa tam len tešila..brala som to ako miesto kde sa idem hrať s kamošmi

shaola
20. apr 2024

@larena lenže škôlka a jasle sú rozdiel, hlavne ak ide o klasickú štátnu škôlku, kde je väčšinu dňa učiteľa sama na 20-23 detí.
Máloktoré 2-ročné dieťa je naozaj zrelé byť v takomto veľkom kolektíve.

dzejny656
20. apr 2024

A plánuješ ho dať do nejakej klasickej štátnej škôlky alebo vybrať súkromnú? My sme škôlku dcére starostlivo vybrali, išla trochu skôr ako mala 2,5 roka a znášala to veľmi dobre. Čiastočne to bolo aj jej povahou, mala veľmi rada deti, krúžky a spoločné aktivity. Ale vo väčšej miere to pripisujem dobrému výberu škôlku, boli tam veľmi láskavé učiteľky s respektujucim prístupom (žiada stará škola, že chod stáť do kúta), menej detí, dobre riešená adaptácia.
Podľa mňa ak dobre vyberieš škôlku, mohol by to zvládnuť bez väčšieho stresu.