Ako zbaviť dieťa plachosti pri stretnutí s niekým iným vonku?

katkullka
2. feb 2018

Ahoj moj maly bude mat v marci 3roky a ked ideme von nechce sa s inymi detmi na ihrisku hrat, je strasne hamblivy a stale ma taha za ruku aby som isla s nim aj ja. A ako pôjde do skolky ked sa všetkých boji a nie je samostatný? Poraďte mi prosím. Ďakujem

siska53
2. feb 2018

@katkullka no..nasa sa s nikym bonku nehravala,len so mnou a este s bratom. Dlho bola len pozorovaci typ. Aj v skolke.. Teraz ma nejake kamaratky,ale nie je to typ,co ich ma.okamzite a vela v novom kolektive je dlho skor taka,ze len pozera a malo hovori..

Pokial ide o samostatnost,neviem,co myslis konkretne,treba ho to ucit.. Nasa ale zas samostatna bola ,cize obliekanie a jedenie a tak mala davno zvladnute..jedine,co robi stale,je,ze rano v skolke ju musim ja vyzliekat,lebo ona tam.samozrejme nechce ist a ja nemam cas cakat,kedze sa odtial ponahlam do prace

bosoriak
2. feb 2018

@katkullka nenaucis. bud s nim, nenut ho robit nasilu nieco, na co este nie je zrely. Chodte spolu do materskeho centra, budte spolu na ihrisku a ked mu das tu istotu ze si s nim, odvazi sa aj sam.

To bola moja metoda pri vsetkych mojich detoch a fungovala.

Potom od urciteho veku bolo treba trochu ich "popohnat", ale urcite nie v 3 rokoch. Moja najstarsia chodila so mnou za ruku (takmer vsade) do 4.5 roka a je z nej normalna baba spolocenska. Stredna detto. Najmladsia je este malinka, tam je to samozrejme. Chodili sme na kurzy a na stretnutia, take, kde boli mamy s detmi. Vsetky si zvykli na spolocnost, ale vyrazne im pomohlo, ze som ich nenutila. Teraz starsie v skole a v skolke totalna pohoda.

Skus.

alana1
3. feb 2018

no ja som bola dlho taka a presne kvoli tomu som dala maleho od roka a pol do jasli nech je vkuse s cudzimi ludmi a detmi...a pomohlo, dnes ma skoro osem a je velmi priatelsky, nema si problem hned najst kamosov, je hanblivy ale len prve minutky , potom to uz ide...takze odporucam iba zvyknut tvoje dieta byt samo alebo v kolektive cudzich deti.

tana85
3. feb 2018

Respektuj jeho povahu. Su deti take a onake. Zvyka si pomalsie a v stabilizovanom kolektive sa casom rozkuka a najde si kamaratov. Ako dospela som tiez rezervovana a nerozpravam sa s niekym len preto ze sme obaja v rade na pokladnu...nie je to to iste? Tiez mam dieta pozorovatela a do nicoho ju nenutim. Niekto jej je sympaticky a hned sa k nemu ma, a niekto ani ked ho vidi kazdy den

katkullka
autor
3. feb 2018

Dakujem za rady

zuzikboc
3. feb 2018

@katkullka Moja má 19 rokov a nezbavila sa toho doteraz 😉 Len sa proste naučila komunikovať v kolektíve, ale pokiaľ nie je donútená, radšej sa stiahne. Má pár priateľov, s ktorými problém nemá, ale asi preto, že ju akceptujú takú, aká je a neriešia to. 😉 Ja som taká istá, takže to asi zdedila po mne 🙂

jancima
3. feb 2018

Plachosti ho nezbavis, je to v povahe. Ale vekom sa to lepší 😉

euka210
3. feb 2018

ma taku povahu, moj najstarsi bol taky, teraz ma 6r, do skolky isiel ako 4r, lebo na 3 nebol zrely. Bude naberat odvahu, ale nasilu to nepojde.

kaja1050
Autor odpoveď zmazal
Zobraz