3-ročné dieťa má stále plienky

1. máj 2024

Aj sa to hanbím napísať. Moje čerstvo 3 ročné dieťa má stále plienky. Nie je to mojim zlyhaním. Ale bohužial všetko robí tak rok po zadu. Porovnávala som tabuľky čo vie 2 ročne a 3 ročné dieťa. Reč je tiež na úrovni 2 ročneho dieťata. Ciká do nočnika vždy, keď ho na nočník cez deň dám. Inak sa nepýta, ani neoznámi, že cikal. Kako to len do plienky. Ale dnes ráno sa zobudil, a ja pár minút za ním. Celý bol vyzlečený, aj plienku mal vyzlečenú, a kako na perinach mal vyložené z plienky 😪😪. Ja už sa bojím či ma moje dieťa nejaké diagnozy. Lebo toto dnes ráno ma už odrovnalo.

jurly
1. máj 2024

Neboj, este som nestretla 6r dievca/chlapca,ktory by mal plienky. ..to sa upravi.daj tomu trochu viac casu 🙂

autor
1. máj 2024

@jurly Ja neriešim teraz tie plienky. To mi zmenili názov témy. Ja riešim, či je normálne, že 3 ročné dieťa sa vyzlečie a z plienky povyberá kako na periny 😪. Bojím sa, že nakoniec bude mať synček diagnózy 😪.

beata_k
1. máj 2024

Ale on to neberie tak tragicky ako ty. Detom jeho veku napadaju take veci, ze jednemu rozum stoji.

jurly
1. máj 2024

Jasne, ze je to normalne. Testuje Tvoje hranice. Presne ako pise beata_k

vyrovnanaosoba
1. máj 2024

A doktorka co na to, že je mentálne pozadu rok? Ci len tebe sa zdá?
Načo mu dávaš plienku, keď sa vycika do nocnika? Treba len vydržať a on pochopí, že mokré gate ee, suché lepšie.

autor
1. máj 2024

@vyrovnanaosoba Psychomotoricky je rok pozadu. Idem to riesit na najblizsej poradni o par dni s doktorkou. A plienku dam, lebo sice sa vycika do nocnika, ked ho na nocnik polozim ale kludne si cikne o hodinu do plienky a nic nepovie. Vsetko by bolo mokre ani mokre gate by mu nevadili, tak ma plienku do ktorej cika pomedzi cikania do nocnika.

vyrovnanaosoba
1. máj 2024

No lenže keď odúčaš od plienok, tak treba každú polhodinu dávať na nočník nie 3x denne

autor
1. máj 2024

@vyrovnanaosoba Nikde som nepisala, ze davam 3 krat denne. Davam skoro 2 kazde hodiny na nocnik. A opakujem moja tema nie je o odplienkovani, ale o tom ze dieta vybralo z plienky kako.

vyrovnanaosoba
1. máj 2024

No tak vybralo. Vieš, mne povedala jedna psychologička, že dieťa v 3r malo plienku a cumel, správalo sa ako bábätko, akonáhle od učili od plienok, vzali cumel, aj dieťa vyzrelo. Ak je pozadu rok, aj to ho ospravedlňuje, 2r deti nevedia, že sa v zadku nemajú špárať a z plienky vyberať 💩. A možno ti dáva najavo, že sa cíti nepohodlne v mokrom a pokakany.

lienka.7
1. máj 2024

Autorka, keď ho oducas, nemôžeš mu proste dat tu plienku.. holt, treba to vydržať. Ja keď som prvú oducala, vycikala sa do nocníka a za 5 minút aj do nohavičiek. Si pamätám, že som ju aj 8x prezliekala.. skoro ma porazilo, ale musí si to uvedomit on sám.

autor
1. máj 2024

@lienka.7 Naozaj tato tema nie je o odplienkovani. Skusala som nedavat plienku a vsetko ocikal a bolo mu jedno. Proste nedozrel este. Ja som len vysvetlovala plienky v prispevku, aby som presne opisala, ze co dnes rano urobil s kakom. Lebo toto mna trapi. Ale uz mi baby vyssie vysvetlili, ze dieta skusa. Tak ma ukludnili.

tamitamitami
1. máj 2024

Nič by som za tým nehľadala....proste sa vie sám vyzliecť, pokakal sa, ty si mu nedala hneď čistú plienku tak to poriešil takto 😅. Bolo mu to nepríjemné tak si to chcel dať preč...

simona20201309
1. máj 2024

To ze je teraz rok pozadu neznamená, ze musí mať hneď diagnózy. Určite zájdite do centra včasnej intervencie. Porad sa s odborníkmi ako a v ktorej oblasti treba zabrať. Neviem ako sa mu zvykneš pocas dňa venovať, ale správnym prístupom môže svojich rovesníkov ešte aj predbehnúť... kolegyňa učila v MS jedného dnes veľmi úspešného lekára, a stále sa smeje aký bol zo všetkých najpomalsi a najslabší. Neverila by, že z neho raz bude lekár. A naopak, deti ktoré to majú na začiatku dobre našliapnute, nedosiahnu to ani po strednú školu. Takže nevesaj hlavu (naše susedy urobili niečo podobné v oveľa vyššom veku...pomalovali s kakom steny. Dnes síce nie sú lekárky 😅 ale normálne zdravé baby)

cezpat
1. máj 2024

Ja by som za tým nič nehľadala, má tri roky. Možno bol len zvedavý, možno mu vadila pokakaná plienka, možno skúšal tvoju reakciu... Dôvodov môže byť mnoho....
Môj má štyri, do záchodu nechce kakať, tak kaká stále do ročníka... Minule sa vykakal a na hovienko začal striekať penu na umývanie rúk.
Keď mal necelé tri roky a v čase odplienkovania, postavil sa na štyri a začal kakať, chcel to tak vidieť.🤷
A mám ešte viac podobných príhod s hovienkom.
Chcela som tým povedať, že ten samotný akt s veľkou pravdepodobnosťou nesúvisí so žiadnou diagnózou. Deti sú zvedavé, pozorujú a skúmajú aj veci, ktoré by nám v živote nenapadli.... Pre nich nie je hovno hneď fuj.... Ale až potom, keď ich to my dospelí naučíme.... Ako všetko....