Synček bude mať o mesiac 2 roky a ešte poriadne nerozpráva

3. máj 2024

Zdravim chcem sa poradiť či som náhodou neni na nič ako ma niektorí berú mám chlapčeka a veľa nerozpráva hry keď sa hráme všetko ho baví chvíľu nechce nič podať keď mu aj poviem teraz sa snažím nech sa pohra s loptou nech mi ju poda a podobne viete mi niečo poradiť koľko slov hovoria vaše deti dakujem pekne

jaond19
3. máj 2024

Moj ma o mesiac 2 roky ale nikto by sa neopovazil brat ma ze som na nic. To co su za ludia? Co sa tyka slov, pozna a rozumie vela, v ramci domacnosti a bezneho fungovania. Jednoslovne vie pomenovat zhruba co chce, vety nesklada. Zratane to nemam, ale su to desiatky slov, mozno uz jedna stovka. Hráva sa sám, pri nicom dlho nevydrzí a nie vzdy spolupracuje, robí si casto trucovito po svojom, spraví opak alebo neposluchne. Ale nic iné v tomto veku ani necakám.

thereisabear
3. máj 2024

A rozumie ti? Ukazuje prstom?

autor
3. máj 2024

@jaond19 presne ako môj dlho pri ničom nevydrží rozumie čo poviem veľa toho nepovie rozprávam mu všetko čo robím lebo snažím sa doma aby som mala navarené poupratovane ale jedna osoba stále ma ohovára že sa s ním nehrám lenže keď sa hráme jeho to dlho nebaví hneď vymysla a všade vylieza

dzescebuly
3. máj 2024

Môj začal presne v dvoch rokoch rozprávať, dovtedy ani opakovať nechcel. Starší súrodenci krásne od roka rozprávali

autor
3. máj 2024

@thereisabear Ano keď niečo chce zoberie ma za ruku a ukáže čo chce

anavixy
3. máj 2024

Skus kvalitny rybi olej, vraj detom (mozno nie vsetkym..) znatelne pomaha 🙂 kazdopadne je vela deti, ktore v 2r este nerozpravaju (bud par slov alebo len hatlaninu) a je to v poriadku, skor vynimocne je dieta ktore v roku rozprava (ak sa bavime o riadnej komunikacii, nie len ze vie povedat/zopakovat vela slov), ta kratka pozornost je tiez uplne normalna podla mna..

kikusenka1
3. máj 2024

Náš ako dvojročný tiez nerozprával. Teraz ma 2,5 a ústa sa mu nezastavia