Čo dokážu vaše cca 15-mesačné deti?

10. máj 2024

Ahojte. Mám otázku. Čo dokážu vaše 12-15 mesačné deti. Môj má 15 mesiacov a vie toho dosť. Chodí už aj sam aj ked nemotorne. Ale skor ma zaujima verbálne co vedia. Moj povie mama ale neviem ci si to spaja somnou. Ostatné veci ze baba povie tiež ale nezda sa mi ze si to spaja s inym dietatom.. Na auto brrm. A to je všetko.. Inak vacsinu casu len hmmka.. Komentare typu zee ci nema vediet kvantovu fyziku v jeho veku atd si nechakze. Pytam sa normalne seriozne

really8
10. máj 2024

No moj uz vtedy vedel tata a mama a ukazat na nas ked sme sa opytali kde je mama/tata. Sem tam slo aj baba, dede, neni. Ale musel chciet. Zo zvieratiek vedel ukazat a ako robi pes, macka, konik, auto a myslim ze aj macko..vedel kde ma ocko, usko a nos. a v knizke vedel rozoznat asi 20 zvieratiek. Ale to je vec ktora ho velmi bavi takze mu to slo. No a dat papa a poslat pusinku.
Ale to nic neznamena. Suseda ma o par mesiacov starsie a to uz trosku rozprava a my sa k tomu podla mna ani neblizime.

autor
10. máj 2024

@really8 to vie aj môj. Ukazat kde ma nos usi, kde ich mam ja.. Aj zvierata vie ukazat na obrázku.. Aj šteká po psoch.. Zakyva, posle pusu aj da pusu.. Ale skor sa zaujimam o to verbalne.. Moj je predcasne narodeny mal by mat vlastne len 13 mesiacov..

mamamasama
10. máj 2024

Rozprava tak,ze mu uz celkom rozumiem, chodi od 10 mesiacov. Ukazuje, je sam, spolupracuje pri obliekani. Neviem, co potrebujes vediet. Každopádne je omnoho šikovnejší ako jeho surodenci v 15 mesiacoch.

autor
10. máj 2024

@mamamasama čo akože rozpráva?

biankaaa2292
10. máj 2024

Môj má 13 mesiacov(predčasniatko) štvornozkuje, chodí pri nábytku, stene, občas povie mama ale iné nie, kričí skúša svoje tóny hlasu 😅 vie ukazat nie a áno, papa

really8
10. máj 2024

A na co sa ides porovnavat?

autor
10. máj 2024

@really8 si normalna? Ake porovnávať? Normalne sa pytam lebo nemam kamaratky s ktorymi by som sa o tom mohla rozpravat

stevvvka
10. máj 2024

Prečo útočiš na
@really8, ved sa ta normálne pýta.

autor
10. máj 2024

@stevvvka 😁😁 útočím 🤦🤦

really8
10. máj 2024

Som normalna a co to je ked nie porovnavanie? Pytas sa lebo chces vediet ci ste popredu alebo pozadu ale priemer. Ved snad to nerobis pre to lebo pises o tom knihu. Co ti vadi?

mamamasama
10. máj 2024

Povie, ak chce piť, jesť, pomenúva už konkrétne jedlo, veci, mená bratov, povie, že ho treba prebaliť atď.

lucia13022023
10. máj 2024

Syn bude mať 15m 21.5. a pekne mu rozumiem. Vie povedať ze chce papať,piť, spať, že chce ísť von, vie viacerých členov rodiny, vie povedať ano, nie, zvieratká vie... Keď sa chce napríklad hrať v izbe s loptou povie guli guli tam a ukáže na izbu a ide tam sa hrať... Povie ze cikal, kakal.. Čiže si rozumieme, ale on veľmi skoro začal hovoriť prvé slová, najprv som si myslela, že náhoda, ale vidím na ňom, že po verbálnej stránke je dosť popredu.

autor
10. máj 2024

@mamamasama
@lucia13022023 fíha môj vôbec

lucia13022023
10. máj 2024

Tak každé dieťa je, iné tvoje môže vynikat v niečom inom