2,5-ročná dcérka má problém s obliekanim

13. apr 2024

ahojte prosím vás mate niekto skúsenosť stým ze si vaše dieťa nechcelo obliecť letné veci po zime ? Môže byť vonka hocijako teplo ona chce dlhý rukáv do istej chvíle aj bundu stále chcela teraz už ju aspoň viem prehovoriť na mikinu no je to ťažké lebo je teplo nechce sa ani rozhodnúť nič q neviem co stým ci len čas nech si zvykne že je zase teplo.prosim vas dávajte mi len odpovede taky co mate stým skúsenosti.

majlo1234
13. apr 2024

Deti su divne, moj je presny opak, hocaka zima, on chce byt v kratkom, bez topanok, rovnaky vek. Bojujeme.
Ty to mas trosku lepsie, hadam sa neuvari a mozno, ked jej bude ozaj horuco, necha sa presvedcit podobrotky.
Ja mojho obleciem aj nasilu s revom, ak to inak nejde a vonku je pod desat stupnov

jazula
13. apr 2024

No áno…vonku 20+ stupňov a ona len ovečkové topánky s kožušinkou pýta 🤦‍♀️. Sú ráno hysáky okolo obliekania. Natiahnem čo treba a popritom sa snažím zabaviť rozprávaním…

autor
13. apr 2024

@majlo1234 skúšala som všetko už som skúšala že keď sj neha kratky rukáv dám jej nieaku sladkosť obľúbenú alebo hocičo iné ale nie ona sa cíti doslova v tom zle začne plakať a keď sa cíti nepriemne a nechce nikde racej ísť ani von dokým ju neprezleciem. Je to ťažké lebo nikdy sme nemali stakymto problém co som jej obliekla to mala a bolo a teraz vôbec vidím ze jej je teplo chcem ju aspoň rozopnut a ani to nie

zuzka23r
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
13. apr 2024

Asi ta nepotesim, mojej mladsej dcere to ostalo. 18 rokov a pri kazdej zmene rocneho obdobia to je x rozhovorov na temu preco uz nie flanelovu koselu, ked je vonku 27 🙈 Uz jej tento rok dvaja starsi riadne dohovorili, ci je normalna 🤣 A ona sa este tvari urazene, ze preco nemoze nosit svoje oblubene veci 🙈 A to iste nas caka, ked skonci leto 🤷‍♀️

nikpa
13. apr 2024

Áno, syn mal problém, ze po zime si na všetko chcel obliekať stále zimnú bundu. Proste aj keď mal kratky rukáv tak vrchná vrstva musela byť ta jedna bunda. Nezaberalo nič. Tak som ho proste obliekla normálne podľa počasia, bez zimnej bundy a zobrala ho nasilu plačúceho von. Takto sme chodili 2 dni s plačom a potom ho to prešlo. Zimnú bundu viac nespomenul. Rovnako sme to mali s topánkami 🤦 chcel len snehule nosiť.

januska12323
13. apr 2024

Úplne zimné veci odložiť, môže si vyberať z toho čo je v ponuke.

vreckovka2
13. apr 2024

Nas sa zase nechce obliekat. Alebo ked uz mu raz dam doma tricko a mikinu, lebo je chladno a otepli sa, uz si tu mikinu dole neda. Resp. da si ju dole az ked mu je velmi horuco. Ja to nechavam na nom do velkej miery. Zatial si to vzdy odreguloval, ked uz mu bola velmi zima, tak si aj rukavice vypytal. Ak si da podla mna nie vhodnu obuv, tak vezmem aj nahradne topanky. Zatial si vzdy vypytal, ked mu bola na nohy zima, ze chce ine.

domireb
13. apr 2024

Moja chce zase čiapku,rukavice a softshell bundu 🤦 skryvam z dohladu, vylozim jej na dohlad take veci, z ktorych si moze vybrat. Ciapku som s ňou vyobchodovala aspoň za korunku a rukavice vysvetľujem, ale aj tak proste ide s revom.

tehotna40
13. apr 2024

Ahoj moja ma 3 a mali sme teraz toto iste 😀 krátke tričko som dala to niesu mami dobre rukávy 😀 a stále ich ťahala dole. Taktiež svietacie členkové cizmy od sketchers nechce dat dole z noh tak jej ich dovolím ešte aspoň na dvor nech ma radosť, keď ideme preč kážem tenisky tak sa odúva 😀 inak aj 7 ročný bol tak zvyknutý na zimné oblečenie ze sa pýtal do školy ci si ma dat pančuchy a ráno cez tyzden sukal capicu hrubu na hlavu 😀

bytc20
13. apr 2024

Ano, moj ma to iste a ma uz 11r. Ked zacne byt teplo, kratase neprichadzaju do uvahy. Normalne ho musim donutit si ich obliect. Takisto by len v mikine chodil. Potom si po tyzdni zduvania zvykne a uz je dobre. Ma to tak od malicka. On by chodil len rifle, tricko s kratkym rukavom a na tom mikina. Furt dokola, nic ine.

basulaak
13. apr 2024

U nas toto pravidelne ale opacne obdobia. Z leta do jesene a tyka sa to ciapok. Chce nosit len siltovky a nie ciapky na usi. Takze je boj. Ale schovala som vsetko letne a ukecala som ho vzdy na uplatok -cukrik alebo nieco ine, ze ked si da tu ciapku tak dostane cukrik. Asi 4-5x sa to opakovalo a uz si daval potom normalnu ciapku na usi (bez cukrika) zautomatizovalo sa mu to.

lossless
13. apr 2024

Aj nas ma podobne problemy, aj ine napr iste obdobie neobliekol ine ako pasikave tricko, teplaky len modre a pod. Zmena napr topanok je boj. Ale po par dnoch tyzdnoch prestane riesit vzdy.

autor
13. apr 2024

Ďakujem vám veľmi pekne za všetky odpovede mne veľmi odľahlo že som v tom není sama ja som už nevdela kde robím chybu aj manžel mi vravel ze treba len čas kedy si zvykne co sa nosi keď je teplo. Určite budem postupovať ako ste mi písali ďakujem vám ešte raz 🙏