V akom veku sa vaše deti naučili spočítať objekty do 10?

2. apr 2024

?

kacena4
2. apr 2024

učí sa to v 1r. takže nechápem otazke...

ivka225
2. apr 2024

okolo 4 rokov ... a nie ako dôsledok nejakého cieleného učenia. Tak, ako sa dcéra naučila celkom prirodzene, čo je to napríklad lyžička, tak isto sa naučila, čo je to 5 lyžičiek.

1mina
2. apr 2024

to uz si nepametam ale dcera okolo 3/4 rokov sa akoby sama ucila taketo veci spocitat, nie cielene ale tak formou hry a otazok,,,teraz bude mat 6rokov a napocita toho vela, aj priklady aj do vela narata, ale ju zas pocty bavia, su aj deti v jej veku ktore to nezaujma, zalezi od povahy dietata aj a to je v poriadku. A za dva dni ideme na zapis do skoly, a od uciteliek mame ze chcu iba naratat do 6

simona92101
2. apr 2024

@kacena4 nie neuci,v skolke to uz musia vediet.tak isto ako farby,jest priborom,vediet sa obliect

candii
2. apr 2024

@kacena4 1 roku ešte môj nevedel ani chodiť nie počítať do 10 🤣

btus
2. apr 2024

asi 3-4 toky, keď sme hrávali človeče. Tam sa dobre dieťa naučí počítať. Formou hry.

kris_tin257
2. apr 2024

Od dvoch rokoch chodil do škôlky tak cca v 3 rokoch vedel už určite počítať do 10

slavomira236
2. apr 2024

Moja skoro ako 2,5 rocna po nastupe do akolky uz pocitala deti xi su vsetky ked sa vracalu z ihriska do triedy

candii
2. apr 2024

Autorka, okolo 3-4r ..

amelia89
2. apr 2024

@candii ona myslela asi 1. ročnik školsky

candii
2. apr 2024

@amelia89 jaj, ja že v 1roku 🤣🤣

jesenzima
2. apr 2024

Spočítať, alebo počítať? Počítať do 10 vedel v cca 2,5 roku, dcéra vie spočítať do 10 cca od 5,5 roka 🤷

hederamonstera
2. apr 2024

Nie je to jedno?

jarnajar
2. apr 2024

Okolo 3 r.

negymama
2. apr 2024

moja najstarsia dcera mala 5,5 rokov, bola uz predskolacka a museli sme hrat clovece s obrazkami, lebo si nedokazala spocitat bodky na kocke. Bezne to deti vedia ovela skor. Ale to moze hovorit len o stupni zrelosti, nie o nejakej extra inteligencii alebo predpokladom byt v skole lepsi z matematiky.
o rok ako 6,5 rocna to uz vedela, a z matematiky mala celu ZS iba jednotky na vysvedceni. /a vlastne zo vsetkeho 😉/.
Zvysne moje tri deti to vedeli urcite skor, vedome spocitat predmety do 10, nie len klasicky odverklikovat ciselny rad. Nic to ale neznamenalo, prva dcera bola i tak z nich v skole najuspesnejsia a je to tak aj doteraz, uz je maturantka.

amelia89
2. apr 2024

neviem kedy to zacal robit ale ma 3.5 roka a vcera sme hrali hru s 2 kockami a bodky si pocital sam. ale je to veru nepodstatna informacia 😂 niekto sa to nauci skor iny neskor nie

autor
2. apr 2024

@candii práve čítam ten hlod že v 1 roku 🙄a v 3 r. už malo dieťatko pani @kacena4 isto VŠ ;).

autor
2. apr 2024

@jesenzima píšem spočítať áno.

autor
2. apr 2024

@hederamonstera je to jedno samozrejme. Každé dieťatko má svoje tempo a svoje záujmy. Len tak zhruba sa pýtam, ako to mali niektoré ďalšie detičky.

autor
2. apr 2024

@negymama gratulujem 🙂.

ibajaanikiny
2. apr 2024

Dieta ma 2,5 roka a vie naratat do 10,od 10 kedy ako trafi. Naucila sa to tak,ze mame poschodovy dom a ak ideme hore,ratame schody a plus chodi do skolky a odtial pochytila. Teraz vie cielene poratat objekty,v anglictine ich vie do 8 (chodi aj na anglictinu a doma sa s nou bavim dvojjazycne). Ale neporovnavala by som to a tiez netlacila do extremu.

xenyja
2. apr 2024

Moja má 2,5 roka, do 10 vie pekne naratat objekty, ale to už nejakú dobu, aj keď niekedy to ešte skomoli no nikdy sme ju to cielene neučili ze musí, skôr to bola hra a ona si zapamätala, ešte si sama vyberie či to zráta po slovensky alebo po anglicky, to zas pochytila z detských videí

xenyja
2. apr 2024

Moja dcéra je zas veľký nedockavec a neposedko, u nás to vzniklo aj tak že som jej vravela Počkaj, narátame do 10 a môžeme a jej sa to veľmi páčilo a časom si to aj zapamätala

lenkakravcova
2. apr 2024

kacena4 chcela napísať v 1.roč. (napisala v 1.r)

michellemary
2. apr 2024

@candii ale
@kacena4 myslí prvý ročník ZŠ, nie jeden rok.😂

zuzanka.zuzu
2. apr 2024

3,5r a vie sčítavať do 10 akúkoľvek kombináciu 😎 odčítať ešte nevie. a nič sme ho neučili, nejako to pochopil na prstoch a kinderčokoláde sám 😀

candii
2. apr 2024

@michellemary ak aj myslí prvý ročník, predsa predskolak by mal ovládať počítať do 10. V depistazi sa to testuje. Takže za mňa neskoro čakať do 1 ročníka

michellemary
2. apr 2024

@candii áno, učia to učiteľky predškolákov a testuje sa to, ale veľkú vedu z toho vraj pri zápise nerobia. Jedna kamoška učí v MŠ, druhá na ZŠ na prvom stupni, a tá mi hovorila, že je veľký rozdiel v tom, čo by deti mali vedieť, a čo reálne vedia. Učiteľky v MŠ sa snažia, ale niektoré deti začnú skutočný záujem o učenie prejavovať až cez prázdniny pred nástupom do školy. Na zápise im povedia akurát to, že je vhodné sa to naučiť.

candii
2. apr 2024

@michellemary môj teraz robil depistaz a teda on vie na počítať do 10.. len asi bol v strese a dosť haló z toho pani psychologicka robila. Dokonca padali aj diagnózy 🫣🤣🤣🤣

cookie29
2. apr 2024

spocitat/pocitat to vies, logicka otazka na MK, Tebe je to mozno jasne ale tu si ludi avelmi casto mylia dojmy 🙂

moje mladsie asi od 2r, ale zacalo rozpravat zavcasu a nech zije starsi surodenec... starsie niekedy okolo 3-4r neviem presne... viem ze v predskolskej priprave musia vediet napocitat do 30... a spocitat jednoduche priklady do 10