Správanie 7-mesačného dieťaťa

16. apr 2024

Prosím Vás o odpoveď tie,ktoré máte skúsenosti s podobným správaním ako v prípade môjho syna. Syn je narodený v riadnom termíne,prirodzene,bez komplikácií, od narodenia pokojne babatko,plakal iba keď mal koliky a bol hladný,donedávna stále spokojný,inak povedané, kam ma polozis,tam budem. V poslednej dobe si všímam, že z hraciek ho zaujímajú iba svetielka a hracie hracky, uz nie je taký spokojný,často mrnci.toto všetko je zrejme bežné. Co je však zvláštne je jeho očný kontakt z blízka,vyslovene sa mu vyhýba,na diaľku nás pozoruje,ale zblízka uhyba, blaboce podľa mňa pomenej, motoricky je pomalší, keďže ma cez 10 kíl. Usmieva sa na nás, rad sa s nami jasi, ale mam pocit,že keby ho dám komukoľvek ano si nevšimne že tam nie som.ked prídem z prace domov zaregistruje ma,smeje sa ale ze by bol na mňa extra navizany nemôžem povedať.preto sa ytam matiek,ktoré majú deti s pas,či sa u nich objavili tieto príznaky.pkus ma zaujíma kedy si všimli,že ich deti sú iné...

kacena4
16. apr 2024

to nemyslis vazne ze u polrocneho dietata hladas priznaky pas! ja mam teda dvoch doma a viacerych v skole ale teda nikdy by som si netrufala diagnostikovat polrocne dieta. na pas musis mat seriu symptomov od reci, cez hru az po maniere. co take polrocne dieta vlastne dokaze?? nic z tych veci ktore dokazu diagnostikovat pas. ak si vsimnes u polrocneho dietata odchylky od vyvova je to skor psychomotoricka odchylka a moze to byt absolutne hoco od zaostavanie, oneskorenia az po mentalnu retardaciu ale urcite nie pas

mimsblack
9. máj 2024

Presne si pamätám, že v tomto veku som aj ja dcérku veľmi pozorovala a presne som riesila toto isté, čo ty lebo dcérka ne/robila presne to isté, čo tvoj syn. Dnes má 3 roky a nič jej nie je. Je to veselé múdre dievčatko, ktorému sa ústa nezavrú. Takže hlavu hore určite to bufe aj váš prípad 🙂

katka533
10. máj 2024

@kacena4 no to nie je pravda. Ked sa mi narodil druhy syn, tak som od 8 mesiacov vedela,ze pas nebude
. Vedela som to porovnať, brat mal o 5 mesiacov starsiu dceru a na nej som si všimala rozdiely , ako bol syn s autizmom,ked maledzi pol rokom az rokom.a presne tieto priznaky mal. Este aj to,ze ked sa hral, tak sa neotacal vôbec na mna, nevyhladaval kazdu chvilu pohladom

kacena4
10. máj 2024

@katka533 je to pravda, nakoľko clovek ktory nema skusenost s vyvinom dietata s autizmom nema sancu rozpoznať v 7m. priznaky. nakolko az 1/2 príznakov je spojena s komunikacioua ta sa vyvija postupne. iba ak by tam boli pridruzene aj ine postihnutia ako napr. mentalne. clovek ktory uz ma skusenost, to obcas postrehne. ja mam viac autistov doma ale boli totalne odlisny takze pri druhom ste dg. uzavreli az v 13r. a to som aj špeciálny pedagog a aj mam skúsenosť ake netrufala by som dg. 7m dieťa

katka533
10. máj 2024

@kacena4 moze byt, ja som pri prvom nemala sajnu do 3,5 roka, aj to mi povedala logopedicka. Pri druhom som to vedela zhodnotit od tych 8 mesiacov