Pozeranie rozprávok bábätkám

vasjar
17. mar 2022

Ahojte, púšťate nejaké rozprávky malým bábätkám?

xiaomi_
17. mar 2022

nie

galganka
17. mar 2022

Definuj "malé bábätko". U nás tak vravíme aj 9-ročnej. A tá si už telku zapne sama.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nairia
17. mar 2022

nie, do 6m sa detom vyvija zrak, cize akekolvek "cumenie" do mobilu, na telku apod. by nemalo byt na programe dna. nehovoriac o vyvoji nervovej sustavy, kde nejake blikanie a pod urcite neprospieva. na telku sa napozera za zivot este dost, radsej mu pustaj hudbu a venuj sa mu ty, pripadne ho zabavaj inak - kontrastne knizky, hrazdicka...

mon29
17. mar 2022

Nie

sense
17. mar 2022

Nepúšťala som žiadne rozprávky, čítala som...

tomikejt
17. mar 2022

@vasjar občas som pustila baby sensory videa, ale až keď mal par mesiacov.

nikpa
17. mar 2022

@vasjar cielene nie ale keď starší pozerá a mladší má náhodou práve výhľad, že vidí aj on, v tom momente sa mu zastaví dych 😄 samozrejme ho to veľmi zaujíma ale snažím sa ho dávať mimo TV. Mladší začal pozerať rozprávky asi od 1,5-2 rokov, keď som potrebovala navariť alebo urobiť niečo, pri čom nemohol byť tak som mu ich po dobu kým som to dokončila pustila. Teraz má vyše 4 rokov a musíme to regulovať, inak by mu nerobilo problém, presediet na gauči pri rozprávkach aj celý deň 🙄

ivangeline
17. mar 2022

nir

bellovag
17. mar 2022

Nie, nepúšťala som...do 2 rokov by mal byť akýkoľvek displej pre dieťa tabu....ale je zase fakt, že vôbec nemáme TV a chlapci 5 a takmer 8 r. žijú v pohode aj bez neho...a tiež aj bez tabletu a smartfonu 🙂 Prečítaj si knihu Krotitelia displejov, je to tam dobre popísané, aký vplyv má TV na malé dieťa...

stanulienkat
17. mar 2022

Nemyslis vazne???

kittykat22
17. mar 2022

ano. Teletubies je super 😀❤️ Ale syn bol urevane miminko - reval nonstop reval a nespal a pri teletubies bol ticho. Pustali sme mu ich pravidelne 😅 Tablet bol najlepsia chuva :D

mauduska
17. mar 2022

deti do troch rokov by nemali pozerať nič, to je psychologická vec - nevedia vtedy ešte poriadne vnímať aj dynamický obraz a zvuk naraz + rôzne "zápletky" a prakticky z toho nemajú buď nič, alebo im je to na škodu. Za mňa keď tak čítať knižku (vizuálny vnem je statický) alebo pustiť audio rozprávku.

bashee
17. mar 2022

Ano, pravidelne. Peppa pig. Dieta zije. Dycha.

kiki68
17. mar 2022

Myslim ze nejako v 10 mes videl prve video s pesnickou. Teraz v 1,5 roku si dokaze telku alebo tablet pustit aj sam. Chytry je az prilis

evica17
18. mar 2022

Nie. Nepustam. A ani janepozeram tv prinich. Take male deti do 3 rokov sa maju rozvijat inak ako sediet pred tv.

matkahelka
18. mar 2022

@vasjar cielene nie. aby by mi to nenapadlo, ale moja ma vecerne koliky, kazdy den medzi 18-21 1.5- 2 hodiny vkuse place a je nervna a ja si neviem celkom dobre predstavit byt tie 2 hodiny zavreta s nou v spalni. takze idem k telke a stane sa, ze mala na okamih na tu obrazovku poozrie.

ufatess
18. mar 2022

Pri tak malých deťom asi nie. No nepovedzme si, že raz za čas nie je dobré dať na chvíľlu nejakú tú rozprávku pozrieť, keď potrebujete niečo spraviť? No cielene zvykať na telku by sa nemali

dodo777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz