Poradíte nám aktivity pre dvojročné dieťa?

zuzana.dry
6. okt 2011

Ahojte...chcem pocut vase napady...mam doma dvojrocne dieta...nechodi do skolky, lebo mame stvormesacne babo...chcem sa opytat na rozne aktivity a napady na vyplnenie casu...hlavne teraz, ked sa ma zhorsit pocasie a nebudeme moct ist von...a samozrejme, ze moj syn by najradsej cely den pozeral rozpravky a tomu sa chcem vyhnut...len niekedy mi uz dochadza inspiracia...tie klasicke aktivitky u nas samozrejme funguju...plastlina, peciatky, vkladacky, auticka, puzzle, knizky a pod. Len niekedy je to uz pre neho nuda...mate nejake napady, prip. hry, hracky, inspiracie z netu a pomocky, s ktorymi sa nam podari prekonat niekolko zimnych mesiacov? Dakujem vopred....

xlucia
6. okt 2011

@zuzana.dry dieta chodi do skolky az ako trojrocne, nie? takze nie je doma preto, ze ty si na materskej, ale preto ze je este maly...
ked sa uz moji nudili klasickymi hrami co si vymenovala, tak som doma robila upratovanie. vzdy sa cosi vyradi, s tym sa zahrali, pomahali prenasat, odnasat, poumyvat. takto sme upratli skrine v spalni, na chodbe aj v detskej. niekedy nam to trvalo aj niekolko dni. kym som umyvala linku, varili v povytahovanych hrncoch, alebo sme piekli kolace a pomahali atd.

zuzana.dry
autor
6. okt 2011

mas pravdu, ze je maly...ale teraz je trend davat deti do skolky ako dvojrocne..hlavne, ked ti zostava rodicovske...dik za rady...

slavkicek
6. okt 2011

@zuzana.dry , my si kreslime...najradsej prstovymi farbami alebo aj vodovkami 🙂 to ho velmi bavi, stavame lego to je u nas teraz velmi oblubene, pomaha mi pri upratovani 🙂 vcera sme boli na vytvarke tak tam vyrabali vtacikov z kartonu..tak skus take nieco 🙂 urcite sa mu to bude pacit 🙂

ivush
6. okt 2011

@zuzana.dry No súkromné škôlky sú od dvoch rokov a veľa mamičiek na MD práve dajú staršie dieťatko aspoň na tri dni v týždni do škôlky....podľa mňa je to fajn zmena pre to dieťa, no zároveň je ešte väčšiu časť týždňa doma. Záleží naozaj len od dieťatka a pocitu maminy...
Každopádne v tomto veku pre chlapčeka je super hračka vláčik s drevenými koľajnicami...je to naozaj výborná zábava a na dlho! Naučí sa stavať dráhu z koľajníc a fakt sa Ti s tým vyhrá o 106. 🙂

kaja73
6. okt 2011

u nas je to teraz jednoznacne plastelina-ale nie klasicke modelovanie-to este nevie-ale rezanie,sekanie,vpichovanie zapaliek,vykrajovanie ,alebo tiež-na spodok malej krabicky som roztiahla plastelinu a maly do nej vtlaca tvrde cestoviny roznych tvarov-pri tejto cinnosti mi dnes vydržal sam skoro hodinu. 🙂
tiež ho bavi trhat farebny krepovy papier a nalepovat na spolocnymi silami lepidlom natrety vykres.

avuka
9. okt 2011

ja som hladala na nete,aj knizku som si kedysi este za slobodna kupila,kde je kopec hier,ba aj taku velku knihu hier mam v PDF subore myslim,pre zaujemcov mozem poslat,lenze tam su hry az pre vacsie deti,minim.od troch -styroch rokov alebo skupinove.no,tie skupinove by som si este vedela upravit pre moje deti,ja mam 1,5 rocnu a 4mesacnu,ale ten vek -to uz akosi neupravim.tak by som sa i ja potesila nejakym hodnotnym napadom.nasu bavi pisat,chystame sa kupit magneticku tabulku,aby neminala papier a s nejakym inym pisadlom-to aby som ju mala stale pod dozorom,aby daco nevyparatila... diky za tip s plastelinou...ake su to prstove farby? 🙂

slavkicek
9. okt 2011

@avuka, my mame doma tieto prstove farby...
http://www.hobby-kreativ.sk/hobby-kreativ/eshop...

avuka
9. okt 2011

@slavkicek aha,dakujem.pisu,ze lahko umyvatelne,ale da sa to dobre umyt aj z nabytku ci zo steny? 🙂

slavkicek
9. okt 2011

@avuka, zo steny asi nie...ale z nabytku ano...aj z ruk a da sa to celkom dobre aj vyprat ale na obleceni to nesmie zaschnut potom je to uz tazsie 😠 u nas je to jedna z naj hier 😉

trdlo
9. okt 2011

@avuka, vrelo odporucam kreslenie vodou 😉 http://www.bombahracky.sk/23-aqua-doodle-kresle...

avuka
9. okt 2011

@trdlo na tych specialnych podlozkach uz asi tie obrazky ostanu a treba kupit dalsie alebo sa mylim? inak,ti zavidim majove babatko a este keby si tak mala chlapca...moj oco i manzel su majovi-sice tvrdohlavci,ale uzasne dobre srdce...nech vam vsetko dobre dopadne🙂

trdlo
9. okt 2011

@avuka, nie tie obrazky zmiznu- jednoducho vyschnu. Ide to pomerne rychlo. Moju dcerku to strasne bavilo. Co je este bavilo bola taka magneticka tabula, nieco taketo http://www.superdeal.sk/simba-magneticka-tabula...
inak aj dcerka mala byt majova, ale nakoniec sa jej nechcelo von a narodila sa 3.juna 🙂 A tvrdohlava je aj tak 😀 No a Ty musis mat doma tiez dobre veselo s dvoma babulkami 😉

diid
9. okt 2011

@trdlo moje deti (2r) aqua doodle nebavi. Tie magneticke tabule tak na 5 minut. Bavi ich lego, vseliake podobne stavebnice, v detskej kuchynke varit, krajat ovocie plasticke, navliekat na snurku velke drevene goralky, (mozes na snurku od topanok navliekat velke cestoviny) teraz sme kupili velke vedro s plastickymi zvieratkami , hrame sa na zoo, v izbe som im rozlozila stan s tunelom, mensiu plasticku smykacku, thomas stol so kolajnicamy a vlacikom, do plastickej nadoby velkej dat surovu ryzu par kil, namiesto piesku, a naberat lyzicou, do nadob atd. , pust pesnicky na CD, vezmi hudobne nastroje a hrajte, , mozu aj lyzice a hrniec ako bubon, ja som dala do deteskych flias s cumlom do polovice ryzu, bublifuk, su aj domace recepty, do nadoby vodu, nejke mydlo nastruhane ...

http://www.walmart.com/ip/Patch-Products-Tall-S...
http://www.walmart.com/ip/Guidecraft-Magneatos-...

gabika7706
10. okt 2011

u nas okrem tu uz spominanych hier (kuchyna, lego, kocky, malovanie, lepenie, domaca plastelina, tanec a spev, auta, vlaky, bagre, babiky, knihy...) je tiez velmi oblubene pexeso, obrazkove domino a skladanie puzzle - daju sa dnes kupit vselijake mensie, vacsie, drevene alebo z tvrdeho kartonu, s roznymi motivmi.

tanika5
10. okt 2011

@slavkicek ahoj, píses, že ste boli na výtvarke. Funguje u vás aj výtvarka pre také male deti, alebo ste boli pozret medzi ,,velľkými"?

slavkicek
10. okt 2011

@tanika5 u nas v BA je vytvarka aj pre taketo male deti 🙂 adamko sice este nevydrzi kreslit alebo nieco robit celu hodinu ale su tam aj hracky tak sa obcas odbehne pohrat 🙂 a potom dalej malujeme 🙂

tanika5
10. okt 2011

@slavkicek jééj, no my sa budeme musieť asi presťahovať do BA :D bo náš malý je závisly na kreslení 🙂 alebo zaviedieme taký krúžok aj u nás 🙂

slavkicek
10. okt 2011

@tanika5 aj zalozenie kurzku je riesenie 🙂 paci sa mi to lebo "ucitelka" ma dobre napady take veci by mna teda nenapadli 😉

tanika5
10. okt 2011

@slavkicek mne už tiež dochádzaju napady, :D už sme urobili X postavičiek z kotucikov z toaletaku, kreslili na vsetko mozne, so vsetkým možným :D teraz čakáme na opadané listy, no oni nie a nie opadať :D

slavkicek
10. okt 2011

@tanika5 ako robis postavicky z kotucov? ja som minule videla v lidli taku ze kreativnu sadu aj som to chcela kupit a nakoniec som to nechala tak...a teraz lutujem...lebo mohlo to byt celkom fajn 🙂 akurat na poslednej hodine mi ucitelka radila v ba jeden obchod s roznymi "maliraskymi" potrebami..tak sa tam planujem ist pozriet uvidime ci tam nieco najdem
a chcem teraz malemu vyrobit sarkana..tak uvidime ci sa podari...len musim najst nejaky vhodny papier...asi nejaky karton alebo co aby aj lietal :D

tanika5
10. okt 2011

@slavkicek Drobec si natrhal papieriky, vyfarbil ich lepil na kotucky, nakresli si obrazok leva alebo čo chce ja mu to vystrihnem a nalepí, pozri obrázok, my máme z Lídlu tie šablony aut, dynosaurov atd. cez to si obkreslí a potom dokresluje svetla, okná, oči, a pod. teraz dostal tu sadu Cars z Billy taký kufrík s pastelkamy, voskovkamy a vodovkamy, tak fičí teraz to u nas :D karton na šarkana určite nedavaj, ten je ťažky, skôr baliacy papier aj to ten taký tenší, sarkan nesmie byť ťažký, konštrukciu sprav bud z tých tenučkých špajdlí, alebo ozaj nejaké lahučké paličky 🙂 my sme robili šarkanov na skaute tak nejaké skusenosti sú, ale s malým so ešte šarkana neskusala robiť 🙂 ale vyskusame.

sedem
10. okt 2011

@slavkicek ahoj, mozem sa opytat, kde je ta vytvarka pre take male deticky?

Inak tiez som zufala uz niekedy, taky maly cloviecik potrebuje stale nejaku zabavu a ja obcas pri druhej nestiham na 100% sa venovat, tak snad nieco od vas odkukam na zabavenie 😉 V lete to bolo fajn, to sme boli skoro stale vonku, ale teraz to bude narocne.. 😝
A u nas je velmi oblubene aj skakanie na fitlopte, mala si tam sadne, ja drzim loptu nohami a malu drzim za nozky a ona si hopka..na tom sa rada jasi...(trampolina sa nam do bytu nezmesti) 😀 Inak nas nic nadlho nezabavi, este tak citanie kniziek, to ma velmi rada, ale ostatne hracky len na chvilku..

slavkicek
10. okt 2011

@tanika5 dakujem za tip..to ma vobec nenapadlo...len nas adamko ma 2 roky on este malovat moc nevie skor carbat 😀 😵
vidis to s tym sakranom ma teda nenapadlo...musim vyskusat..aj ked neviem neviem 😎

slavkicek
10. okt 2011

@sedem, vytvarka je v River parku...v detskom kutiku v Woow Toys..je to tam velmi fajn 🙂 je to kazdu stredu od 11tej do 12tej pre male deti, alebo poobede pre väcsie deti od 16tej..ale minule nam vravela, ze ak prideme poobede, ze nie je problem aby nam vymyslela nejaky program 😉 cena za hodinu je 3,5e.

tanika5
10. okt 2011

@slavkicek náš má 2 roky aj 4 mesiace, do kreslenia je ozaj blazon, chytilo ho to ked mal 23 mesiacov dovtedy to boli tiež iba čarbanice, teraz už hľadamé miesta kde vystavýme jeho krásne kresby 🙂 z chladničky už máme nástenku :D chvalabohu po stene kreslil len ked mal 1,5 roka, pred 2 týždnami sme sa už odhodlali aj vymalovať byt :D ja som na chodbe kreslila také kružky, tam mi síce pomohol s perom 😠 ale to len preto lebo ma videl ked som si to cez sablonu obkreslovala na stenu, inač by to nerobil 🙂 este ma napadlo, skladala som mu z papiera rozne zvieratka a on si ich potom vyfarboval tu je link s navodmy na skladanie 🙂 http://www.burko.sk/deti/origami.htm dooost mi pomohol :D

slavkicek
10. okt 2011

@tanika5 adamko ked kresli prstovymi farbami tak su to velmi pekne obrazky...sice machule ale take pekne..takze ked mu urobime izbu co planujeme stihnut do vianoc tak to tam urcite vystavime 🙂 dakujem za link idem to pozriet 😉
potrebujem nejake nove napady lebo mam pocit, ze uz mi dochadzaju 😀
Tak to potom klobuk dole ked to hore kreslil maly sam 🙂 kraaaaaaaaaasne velmi sikovny

tanika5
10. okt 2011

@slavkicek tie prstové sme my napr. este vobec neskusali, chystam sa ich kupit. len sa nejako neviem dostat do mesta :D niekedy už aj mne nápady dochadzaju, vtedy sa začnem jašiť pustíme si pesničky a tancujeme :D no viacmenej to kreslil sám len na tom ušatom pajácovi som mu očká nakreslila ja 😎 aspon niečo nechal na mna, teraz sa práve zobudil a už lepí natrhané papieriky na kancelársky papier 🙂 odrána má soplík a kýchačky tak dnes len doma :(

slavkicek
10. okt 2011

@tanika5 to je super 🙂 ze uz vie tak krasne kreslit...adamka velmi bavia prstove farby...akurat ze potom mam vzdy aspon 20minut o zabavu postarane ked ho chcem poumyvat a vycistit vsetko co pofarbil :D ale nevadi..hlavne, ze ho to bavi :D

perla200
10. okt 2011

ahojte....no super téma...
@slavkicek super napady....my inak skladame puzzle...bud to penové alebo takého krtka mame doma a dookola.... ale snažím sa ju prijmuť ku kresleniu aj stolík má aj stoličku svoju vlastnú ale moc nechce - povie že maminka nech kreslí tak kreslím.....ale skúsim tie prstové farby - to kupim aj v dráčiku?

slavkicek
10. okt 2011

@perla200 netusim..ja som ich kupila v Kohinore...alebo tak nejak sa vola ten obchod..mozno by ich mohli mat v sevte 😉