Môže už ročné dieťatko chápať pokyny?

evinkal
28. jan 2011

Chcela by som sa spýtať,či je možné,aby Saška reagovala na pokyny,ako nesmieš dávať do pusy,je to kakané,alebo že niečo nesmie...všimla som si na nej,že keď jej niečo poviem poslúchne 😲

zuzankaro
28. jan 2011

jasne, deti su inteligentne stvorenia, a zevraj medzi 1. a 2. rokom sa najrychlejsie ucia 😉

traktor
28. jan 2011

ano, chape to 🙂

22mamina
28. jan 2011

urcite a ked to opakujes viac krat, nauci sa 😉

riana12
28. jan 2011

ja si myslim, ze je to viac ako pravdepodobne... deticky si vsetko vsimaju a urcite uz ako 1-rocne chapu vela, vela suvislosti... od narodenia sa s nou rozpravas, isto si jej uz vtedy rozpravala, co moze, nemoze... myslim, ze ked aj nevedia rozpravat, ze vacsine dospelackeho slovnika rozumeju... takze urcite tomu chape... alebo aspon chape, ze ked by neurobila podla toho, co jej vravis, ze by si sa hnevala alebo by sa jej nieco mohlo stat (napr. by sa popalila, spadla, zaspinila a atd..)

pink_lady
28. jan 2011

moj ma 17m a nechape...je to individualne asi...

latvia
28. jan 2011

skor si myslim ze chape ak zvysis hlas, ze sa nieco nesmie, ale tym, ze to bude furt opakovat, tak zistis ze velmi nechape tvoju pointu 😉 cize, vie ze sa nieco deje a zrejme zle, ale nechape co jej hovoris, moj pohlad

kalifa28
28. jan 2011

myslím, že chápe a rozumie všetkemu, čo jej hovoríš. ked pošlem moju dceru do smetiaka s papierikom, tak ho proste hodí do smetiaka, takže musí vediet, čo znamená aj nepapaj to a pusti to... len rýchlo zabudaju 🙂

didiana333
28. jan 2011

No neviem či chápe,ale niektoré veci už určite rozumi...moj najradšej vyhadzuje ponožky zo zásuvky...minule som mu ukázala,že daj to naspäť a dala som jedny späť a pekne to poupratoval...no a potom sme sa spolu tešiliiiii,že aký je šikovný...myslím,že takto sa deti učia...aj chápať,čo maju robiť...moj názor... 😉

segricka
28. jan 2011

jasné, že môže chápať. môj krpec od 10 mesiacov so mnou komunikoval pomocou znakovania. bábätká v tom veku chápu, je len na nás, ako intenzívne si ich všímame a ako citlivo na ich pokusy nadviazať kontakt reagujeme

kaja73
28. jan 2011

Deti su rozne,ale myslim si, že v tomto veku už možu chapat.My tiež znakujeme a maly,ked mal 10m a papal v kuchyni,tak z obyvačky počul z TV slona a pekne ho zaznakoval,tiež si znakovanim pyta ked chce, aby som zažla svetlo,chape, ked ho vyzvem napr,aby doniesol knihu,auto,kačku atd.vždy donesie,čo chcem.Tiež znakovanim vyjadri,ked chce presta jest-da znak koniec atd.je toho strašne vela pri čom vidim že chape a že chce komunikovat.

ani3012
28. jan 2011

moje nechápe ešte ani teraz niekedy ,a to aj keď zvýšim hlas,aj keď kričím s vareškou v ruke ................
a to už má 7. rokov 😀

adka_praha
29. jan 2011

myslim, ze chape 😉 ... aj nasa teri rozumie... 😀 problem je v tom, ze niekedy si postavi hlavu a neposluchne, este just doslova provokuje... 😅 to ma prekvapuje viac, ako jej chapanie... 😀

kisska
29. jan 2011

ja si tiez myslim, ze chape.. Je rozdiel, ked dieta pocuvne, ked mu povies, aby nieco nechytalo a ked same zdvihne prstek a zakruti hlavou, ze "nie, nie" ked zbada ovladac polozeny v dosahu (zase omylom) 😉