Kedy je čas na prechod z detskej postieľky do postele?

kate1616
3. nov 2012

Kedy je čas na prechod z postielky do postele? Tá naša Laura nevie na posteli spinkať a už má 2 a pol roka. No a z postielky vylieza. Je velmi živá a hyperaktívna t. U svokry sa s nou trápili až do noci a ked konečne na tej posteli zaspala tak sa niekedy nad ránom zobudila a už potom nie a nie zaspať celú noc a další den na posteli. Tak jej nakoniec kúpili na dalšiu noc prenosnú postielku a zaspala hned. Kedy je ten správny čas na učenie na postel a akým spôsobom ju mám naučiť na postel? A aké skúsenosti s tým máte vy? Dakujem

stanislavao
3. nov 2012

my mame postel vacsiu teraz, ako 3 rocny. mal asi 3 roky a 1 mesiac, neviem presne. bez problemov tam spi, nemal ziaden problem sa aklimatizovat. nie je asi recept na to, ako naucit dieta zostat v postielke. skuste jej otocit postel inym smerom, mozno sa jej tam zle spi. napr.nas simonko musim mat hlavu na sever - severovychod, inak sa mu nespi dobre a toci sa stale. na stene ma krasnu zastenu, kde ma zaumimave veci, farebne, co sa mu paci, plnu postielku ma plysovych maciek, ktore zboznuje a spi tam. skuste sa opytat dietata, ze aku postielku by chcela, nech si aj ona "vyberie", ake navliecky a pod - mozno to pomoze.

matozazzo
3. nov 2012

Ked nam zacala starsia vyliezat z postielky, dali sme jej bocnu (prednu) stranu prec, ale este stale v nej spala... tusim do 3 rokov a potom uz jej zacala byt mala, na dlzku a sama sa pytala do vacsej, tak sme jej kupili velku + bocnicu z Mobelixu, tusim za 26 Eur, aby nepadala. A bolo to OK 🙂 Ja by som este pockala...

pingu1
3. nov 2012

az sa do nej nezmesti

anjelicek26
3. nov 2012

Moji sli obaja do velkacskej postele ked boli v noci bez plienocky - mali 19 a 20 mesiacov. Rano potrebovali ist rychlo na nocnik a cakat, kym ich vyberiem a zavolaju ma by bolo casto neskoro (spali vo svojich izbickach).

Neviem, ci existuje spravny cas, ale vzdat to po dni-dvoch je tiez hlupost, ono to par dni trva, kym sa to dieta nauci zaspat v postielke bez zabran a nevyliezat... u nas to trvalo asi tyzden... stale posielat, nanovo ukladat, jasne, ze to nejde hned, ale postupne, ale to je tak pri vsetkom, co chces dieta naucit, ked bolo naucene mesiace na ine.. obrnit sa trpezlivostou a do toho... @kate1616 ved je uz fakt velka na babatkovsku postielku..

wewe22
3. nov 2012

zalezi to od dietata kazde je ine nasa starisia od dvoch rokov spi na zvysenej detskej posteli uplne bez problemou ale mladsia bude spat v postielke hadam aj do 4 rokov bo ona je taky maly sinter co aj v spanku pochoduje

lejlla
3. nov 2012

my sme zacali cca v 2 rokoch...tiez spociatku nechcel ale kupili sme mu obliecky s bobom stavitelom lebo sa mu velmi pacil a odvtedy chodil bezproblemov spinkavat s bobom 🙂

petrake
3. nov 2012

my sme na rok sli s postielkou do izbicky kde uz spaval Janik sam, na rok a pol (ked sme vedeli ze ho prijali do skolky na 2rocky) zacal spavat na posteli. ked je mm v nocnej a Janik pride ku mne na manzelsku, kotula s apo celej hore dole ale ked spinka na svojej spinka krasne a celu noc uplne sam. myslim, ze je to individualne, pokial sa mala zmesti po dostielky tak ju tam nechaj, mozno skusajte obednajsi spanok na posteli alebo daj bocnicu prec a prisun k posteli mozno sa skotula a bude sa jej tak lepsie spat a zvykne si. Janik mali v skolke prvy rok kvazi postielky, mali 3bocnice aj ked len take nizke, ay nespadli a jedna uzka strana bola ovtorena, aby mohli samy vliezat

lienockaa
3. nov 2012

Starsi tam isiel v 2,5roku,sam,dobrovolne,dovtedy spal s nami na manzelskej..a veru celkom dobre si zvykol,sice este par tyzdnov chodil k nam do postele uprostred noci,ale inak dobre..netreba sa vzdavat po par dnoch..u nas napr.bola motivacia aj oblieckami,co si sam vybral..drzim palce..🙂

gubcikova
3. nov 2012

moja dcérka šla v roku a 11mes.syn pôjde v roku a pol

erzulik
3. nov 2012

Moja dcerka spi na posteli od 8 mesiacoch dovtedy spala so mnou v posteli

lienka9933
3. nov 2012

My sme našej dcerke kúpili nedávno novú posteľ ktorú sme jej vymenili za postieľku.Má 2,5 roka ale je to na každom ako si dieťa naučí a ako je ono pripravené.

adiko
3. nov 2012

Ahoj, my sme najprv vyskusali obedny spanok, vzdy som si v detskej s nim lahla a potom ked zaspal som odisla. Neskor uz stacilo iba podrzat za ruku. Po par tyzdnoch sa uz sam pytal aj na noc. Kedze sme mali v detskej uz dve postele, v tom case som cakala Dorotku, tak sme sa tam v noci s muzom striedali, kym si uplne nezvykol. Islo to celkom fajn, chcelo to len trochu trpezlivosti. Drzim palce. 😀 Mal 2 roky, som zabudla napisat. Sa mi to tak akurat videlo a hlavne bolo treba urobit miesto pre Dorotku v spalni. Dorotka uz isla od 1,5roka. 🙂

alena0305
3. nov 2012

Môj syn začal spávať vo veľkej posteli ako 2-ročný - a to preto, lebo v spaní stále menil polohy, dokonca si sadol a praštil sa na opačnú stranu - tam, kde mal predtým nohy - takže, keď som nechcela aby si rozbil hlavu tak sme dali vyrobiť drevenú posteľ vyvýšenú - pod ňou je ešte jedna vysúvateľná + šuflíky na hračky ale on má na tej svojej takú istú zábranu ako býva na poschodovej posteli a celé tie boky obalené podobne ako je mantinel v detskej postieľke. Najskôr sme ju prisunuli k našej manželskej a tak za rok premiestnili na druhý koniec spálne.

sssimi
3. nov 2012

Moja staršia prešla z postieľky na posteľ v dvoch rokoch a hneď aj do detskej izbičky, prechod na posteľ by som vôbec neriešila nakoľko deti (aspoň tie moje) veľmi "cestujú" po posteli. Moja keby nespí na rozkladacom gauči, tak by bola každú noc na zemi. Teraz má 3 a pol roka.

marcovka1
3. nov 2012

Ahoj,tak moja mal tiez spi od roka na posteli,lebo v postielke moc nechcela byt a tak spala pri mne 😖 to som zase ja nebola vyspata 😒 spi pri nas ,ale v posteli 🙂 z jednej strany ma zabrani,aby nespadla lebo tiez vela cestuje po posteli 😀

zuzub
3. nov 2012

môj syn spí od 16 mesiaca sám v izbe a od 20mes vo veľkej detskej posteli.a je to úplne super je pyšný, že má svoju izbičku a veľkú posteľ 🙂

prasiatko30
3. nov 2012

Starsia okolo roku mozno 13m a mladsia okolo 2r a presli rovno do 2m postele so starsou nebol absolutne zadny problem dokonca ked sa zobudila po ranu tak na nas volala aby sme ju isli vytiahnut z postele a to mala vytiahnutu spodnu postel takze to nemala ani vysoko a mohla zist sama, s mladsou tak ako skoro pri vsetkom to bolo tazsie lebo ta veru mala totalny pocit slobody ked sme ju vytiahli spoza "mrezi" ze ta mizla ako gafor z tej postele kym sa naucila spat v posteli tak to chvilu trvalo a stalo to zopar nervov. Ale urcite je to individualne

dendulik
8. nov 2012

ahoj. moj syn ma odvtedy postel ako vyrastol z postielky

stojdulka
27. dec 2012

my sme presťahovali malú asi ked mala 1,5roka ale nie do veľkej postele ale do takej tej detskej ona má rovnaký rozdiel ako postieľka

kaciatko31katarina
29. dec 2012

nas mali ma 3,5 roka a spinka este postielke a este sa donej zmesti.my mame ten problem ze sa nam do izby nezmesti perinác s uloznim priestorom.ale spava aj snami posteli ale vzdy sa noci zobudí a pyta sa tam spat ale hned zaspinka 🙂 ja som spavala postielke do 6 rokov tbola som malicka 🙂