Dvojročný syn nechce byť na nočníku, ani na wc doske

lenlenulikkk
16. jún 2015

Ahojte baby , mám taký problém náš syn má už 2 roky , a vôbec ho nedokážeme dať na nočník , skúšali sme už hocičo...ani na wc doske pre deti nechce byť . Pokiaľ má na sebe plienku a dáme ho na nočník všetko je v poriadku , no akonáhle sa mu dá dole už je problém nechce si sadnúť , a uteká s plačom . Mali ste aj Vy takýto problém ? Už mi lezú na nervy reči typu-on už má byť dávno bez plienky-atď... Ďakujem za každú .

siska53
16. jún 2015

@lenlenulikkk kasli na reci. Muz sa odplienkoval v 3r.,dcera tiez kusok pred 3.r. A syn ako 2,5r... Dovtedy to boli len marne pokusy..prislo to samo po x-pokusoch.

gabrielita1610
16. jún 2015

@lenlenulikkk podla mna to musi prist same ,nenutila by som ho ,lebo nocnik bude potom len nieco, co mu sposobuje stres ,raz si nan urcite sadne ,My sme s tym problem nemali ,ale zdokonalit nam pomohlo ,ze u nasich som ho nechala po dvore behat bez slipkov a on si zacal dokonale uvedomovat ze ide cikat ,🙂 drzim prsty 🙂 a naozaj kasli na mudre reci ,kazde dieta je ine a este stale sa nic nedeje ,ma cas

kitty88
16. jún 2015

@lenlenulikkk reci si nevsimaj a synceka nasilu nenut, potrebuje cas, ono to pride samo... U mojej tiez nocnik dlho, dlho nehrozil a odplienkovala sa viac-menej sama len teraz prednedavnom, cca mesiac - dva dozadu... A vies, kolko som sa ja napocuvala reci, ze este nosi plienky? No a co, ze na mna pozerali ako na mimozemstana, ked raz na to nebola pripravena a nespolupracovala, tak som ju nenutila, aj ked samozrejme skusat som skusala obcas ju posadit... Prelom prisiel teraz na konci zimy, mala 2,5 roka, ked zacala nocnik akceptovat a naucila sa don vycikat, potom som ju zacala nechavat bez plienky, nocnik som nechala v obyvacke na ociach a sama si nan sadla, ked potrebovala cikat a kratko na to sa zacala pytat aj na wc s redukciou a teraz uz len tam.

jajurka
16. jún 2015

@lenlenulikkk ahoj, no nas ma tiez 2 roky a dlho nocnik bojkotoval.. teda, zacali sme o cca 8-9 mesiacov, kedy sa pekne vycikal aj vykakal, ale potom zrazu zacal nocnik odmietat. az donedavna, kedy sa sam vypytal.
hlavne ho nenut, to je najhorsie - navyse je to obdobie vzdoru, tak mozes len skusat nocnik opatovne ponukat, ale ked nechce, tak treba trpezlivo cakat.. mna samu casto hnevalo, ked mi hovorili, ze uz by som ho mala oducit od plienok a pod.. ale nasilu to ozaj nejde. mozno prave vtedy, ked mu nechas priestor, tak sa sam vypyta. mna vtedy maly sokoval, ked bol rano chvilku bez plienky a zdalo sa mi, ze chce cikat, tak mu hovorim, ze mu dam plienku, a on, ze nie a doniesol nocnik 🙂) myslela som, ze sa mi sniva! neboj, to pride 😉 prajem vela vela trpezlivosti - hlavne s ostatnymi ineho nazoru 😉

timea7
16. jún 2015

@lenlenulikkk nenúť ho, na týždeň, dva s tým prestaň úplne, poznámky okolia ignoruj. Ideálne by bolo mať nejakých známych s dieťaťom v podobnom veku, ktoré už na nočník chodí a ísť k nim na návštevu, prípradne ísť spolu niekam na predĺžený víkend, deti sa veľa učia pozorovaním iných detí. Ak takú možnosť nemáš a máš pocit, že je už na odplienkovanie zrelý, tak mu ich zruš. Je teplo, obleč mu slipy, vysvetli, kam sa chodí cikať, sám zistí, aké je nepríjemné mať niečo mokré na sebe. Ak máte napr. rodinný dom, alebo s ním budeš u babky, keď budete vonku, prines tam aj nočník, ale nenúť ho, iba mu povedz, že keď sa pociká, musíte ísť dnu sa prezliecť, lebo bude mokrý. Skús.

felycity
17. jún 2015

nenúť, iba si narobíte problemy, každé dieťa je iné, každé má inak vyvinuté zvierače, to isté platí aj o mentálnej pripravenosti, zbytočne sa stresusuješ ty aj on... u nás dcéra rýchlo odplienkovala, syn až v 3 rokoch a sú rovnako vychovávaní 😉 a nepočúvať iných... neznášam porovnávanie detí, to, že jedno začne samé chodiť na wc skôr a iné neskôr neznamená, že je nešikovné... o pár rokov sa ťa nikto nebude pýtať či sedel ako 2 alebo 3 ročný na ec 😀

ichbinich
17. jún 2015

@lenlenulikkk
Suhlasim s ostatnymi, nechaj ho tak. Ponukni, spytaj sa, ale nenut.
Mne sa celkovo vidi, ze na Slovensku si robia mamy stresy s odplienkovanim, ze to beru ako preteky... Kto bude skor bez plienok. A pritom studie dokazali, ze nezavisle od toho, kedy zacal "trening", vascina deti je bez plienky okolo troch rokov...
Mozes si najst take zoznamy, ze kedy je dieta pripravene. A uvidis.
Ked som raz bola so synom na ihrisku na Slovensku, mal rok a pol, tak sa ma nejaka mama pytala, ze ci ma este plienky. Ja som na nu len vyvalila oci, ze vsak ano, samozrejme, ved ma len rok a pol. Vedel povedat mama, papa, brm-brm. A na dianie v plienke z vysoka kaslal...
Syna sme odplienkovali ked mal 3 roky a mesiac, z jedneho dna na druhy sme mu plienky nedali, prvy den katastrofa, po tyzdni bol suchy.
Dcera sa mi v dvoch rokoch a troch mesiacoch prave odplienkovala zo dna na den sama...
Takze vidis, v priemere mam obe deti podla statistiky 😉 😀