Dcérka má strach zo zvukov, ktoré vydávajú iné deti

zuzipap
29. sep 2016

...ahojte mamičky... mám 8-mesačnú dcérku a už asi 4 mesiace má veľký strach zo zvukov, ktoré vydávajú iné deti... máme v rodine aj u známych niekoľko bábätiek približne v rovnakom veku a problém je, keď sa s nimi stretávame... keď iné deti len vidí, to jej vôbec nevadí, no akonáhle začnú pišťať alebo mrnčať alebo graučať alebo čokoľvek iné, začne naša Anička vrieskať ako keby ju z kože drali, plus krokodílie slzy... nerozumiem tomu, u iných bábätiek som sa s tým ešte nestretla... je to v poriadku? prejde to? máte niekto skúsenosti s niečim podobným? dosť ma to trápi, keďže časom plánujeme pre malú jasličky (keď sa bude dať)... ďakujem vopred za každú odpoveď...

zooeynka
29. sep 2016

Moja 8mesacna je tiez taka"solidarna". Ked u dr.v cakarni nejake babo place tak zacne aj ona...

laura1804
29. sep 2016

Sestrin maly (7m) sa tak donedavna velmi bal mojej malej, ked pistala, alebo zakricala...az zachvaty placu mal...teraz je to uz ovela lepsie...naucil sa kricat tiez, ked ona zakrici...uz len pri silnom zvuku place, ale stale sa to zlepsuje, takze to je iba take obdobie
...moja mala zase v tom veku plakala vzdy, ked ine deti plakali a tiez ju to okolo 9m preslo.

zuzipap
autor
29. sep 2016

@zooeynka ...no naša plače pri akýchkoľvek zvukoch, aj keď si iné bábätká len gagotajú a pištia pri hre... nechápem, prečo ju to tak desí...

sun123
29. sep 2016

Nemám síce špeciálnu radu, ale môj malý má 19 mesiacov A doteraz sa bojí vreskotu A iných hlasnych prejavov U detí. .Už teda neplace, skôr sa zlakne A hlada má. .pripisovala som to tomu,že je naše prvé dieta, čiže nemá doma súrodencov A trávi čas viac menej S nami len..ale postupne,sa to zlepšuje, ako chodíme do kolektívu. .Veľa zdaru😉

zuzipap
autor
29. sep 2016

@laura1804 ...joj, super, ďakujem za povzbudivé slová... 🙂 presne, sú to až záchvaty plaču... dúfam, že to už dlho nepotrvá...

zuzipap
autor
29. sep 2016

@sun123 ...ďakujem, dúfam, že sa to zlepší skôr... 😀 anička je tiež naše prvé dieťa, bez súrodencov, čiže netrávi veľa času s inými deťmi... už som rozmýšľala aj nad nejakými materskými centrami alebo niečim podobným...

luciahaluskova
29. sep 2016

Tak moj maly to mal ked mal 3 roky,ale bolo to vyvolane tym.ze raz na ihrisku zakricalo na neho dievca a on sa strasne rozplakal a od vtedy ked nejake dieťa zakricalo tak plakal ale uz sa to nastastie upravilo 🙂

zuzipap
autor
29. sep 2016

@luciahaluskova ...jooooj, chúďa... no chvalabohu, máte to už za sebou... 🙂

maca2014
29. sep 2016

aj naša sa bála vtom veku, nemohol nikto ani zakašlať, bála sa aj keď pes zaštekal,bolo to na nervy, bála sa všelijakých zvukov, ale postupne sa to zlepšovalo, veľa vecí už chápe, dá si vysvetliť, aj keď stále je bojazlivá keď niekto zakričí na ihrisku ale už neplače... keď sa zlakne hneď ukazuje na mňa ..že mama je tam s ňou 🙂

zuzipap
autor
29. sep 2016

@maca2014 ...a koľko mala malá, keď sa to zlepšilo? keď prestala plakať...

san_dra11
29. sep 2016

myslim ze je dost dolezite aby dieta chodilo medzi deti co najviac, aby si na tie zvuky nejako navyklo a bude to potom uz len lepsie a lepsie, aj ked urcite bude to este nejaky cas trvat, ale treba byt trpezlivy 🙂

maca2014
29. sep 2016

@zuzipap tak po roku sa to zlepšilo..teraz už má 20mesiacov

zuzipap
autor
29. sep 2016

@san_dra11 ...posnažím sa, ďakujem za radu... ja sa ale stále bojím toho, že sa kvôli mojej malej rozplačú ostatné deti... 😀 budem sa s tým musieť nejak tak popasovať...

zuzipap
autor
29. sep 2016

@maca2014 ...fuuuha, no celkom dosť to trvalo... ja dúfam, že až rok to nebude trvať... 😀

livocka21
29. sep 2016

@zuzipap vyrastie z toho....nas sa bal skoro vsetkych zvukov v jej veku...deti, mixer, parny hrniec, kosacka a vela dalsich...a vyrastol a teraz sam strasi ine deti 😂

zuzipap
autor
29. sep 2016

@livocka21 😀 😀 😀

maca2014
29. sep 2016

@zuzipap som to blbo napísala, keď mala rok tak to bolo znesiteľnejšie, postupne to vymizlo, aj keď stále sa niečoho zlakne, ale aspoň môžem zakašlať 😀 😀 😀

zuzipap
autor
30. sep 2016

@maca2014 ...jaaaaaaj... 😀 ja som sa zľakla, ze o trvalo až rok... 😀 ale keď to znovu čítam, nenapísala si to blbo, to ja som to blbo pochopila... 😀

nikki2322
29. mar 2024

@zuzipap Ako to mate takto s odstupom casu, nasa mala 8mesiacov a presne to iste zazivame pocuje hojijake dieta len gagotat nedajboze zviskne zachvat placu krokodilie slzy, to iste aj ked pes zasteka, ked deti su pri nej ticho nevadia jej, preslo to u Vas? riesili ste to nejako viete mi nejako poradit? Lebo je to dost o nervy kazda navsteva s babatkom ci zo psom od nas uteka po 10minitach.. ani mi nikam na navstevu nemozme ist..dakujem pekne