Ako rýchlo rastie dieťa?

brady1
4. mar 2014

Moja dcerka ma 22 a pol mesiaca a meria 89cm,stači ked jej na leto budem kupovat velkost 92 alebo si myslite že by mohla dosiahnut 98 na leto. 😀

katy1979
4. mar 2014

kedze je to dievca asi 92-ku. Na chalanoch dlhsie nohavice ci tricka nevadia ale baby by mali byt sik 😉 vacsie suknicky asi nevadia ale zasa aby jej to nebolo siroke. vydrz do maja a ked sa otepli kupis podla aktualnej velkosti

vulka
4. mar 2014

Každá firma šije inak, takže aj na to treba mysliť pri nákupe.

juliana77
4. mar 2014

myslela som, že dlžka, resp. výška sa aj geneticky prenáša po rodičoch, niekedy po starých rodičoch. Poznám rodinu, kde majú všetci max. 165 cm, takže aj bábätká sú menšieho vzrastu.

klincek
4. mar 2014

letne veci by mohli stacit 92ky. ale dost to zavisi aj od aktualnej "rastovej fazy"..ja mam skusenost, ze ked mi deti zacnu viac spat a jest, do dvoch mesiacov im menim takmer cely satnik🙂. takze ak tvoja dcerka prechadza niecim podobnym, nekupovala by som vsetko v 92ke, ale nechala by som si rezervu 😉

domak2
4. mar 2014

U mna je to tak, ze ked kupim vacsie tak urcite nedorastie a ked kupim mensie tak to bude male. Musim kupovat ked je to aktualne, lebo sandalky co som jej kupila na minule leto su jej dobre teraz 😀 😀

mon256
4. mar 2014

Ahojte som tu nova,a bludim tu...no ak.mozem pridam sa do diskusie..moj maly 5r a ked rano ide do skolky s natelnikom velkosti 110..a pride domov mam pocit ze bud si sniekym vymenil oblecenie akebo si odstrihol z rukavou ...za 2mesiace sme z velkosti 110 presli na122,..ja uz menim kompletne vsetko

mukiii007
4. mar 2014

Je to určite individuálne u každého dieťaťa. Naša (v máji bude mať 5) rastie tiež rýchlo, no vždy naraz. V novembri sa merali v škôlke, mala 104, teraz sa merala v nemocnici a má 109.

ichbinich
4. mar 2014

Ked ma teraz 89cm, tak jej vlastne bude pasovat 92 uz teraz. Ale zalezi od vyrobcu a strihu. Take C&A by som kupila urcite 98, H&Mko staci asi 92 😉
Nakup iba zakladne veci ako body a leginky, tie sa zidu vzdy. A potom, ked bude teplo a cas na letne veci, dokupis.
Syn mi teraz rastie 1cm za mesiac!!! Neviem, ci mu tie letne tricka kupene minuly rok vo vypredaji budu vobec dobre... Este ze to mam komu vsetko posuvat, nekupila som uplne zbytocne...

henikav
4. mar 2014

Ja mam sice uz velkeho syna, ale skusenost taku, ze niekedy nevyrastol skoro nic dva roky a potom hups zrazu vyhukol a tak stale dookola, nikdy nerastol rovnomerne.

euka210
4. mar 2014

mensie 98 a vecsie 92 by som kupila....podla toho, co nosi teraz. Ked 92 a vidis ze dorasta a su ltt, tak kup uz 98. Nas ma napr. nohavice aj 98, ale vrch len 92.

palomka
4. mar 2014

dcera ma 5r a cca 110cm a kupujem jej najmenej velkost 116, 116/122 a minule tricko az c126. zalezi od strihu. Pri nej sme velkost 104 uplne preskocili, tak sa vytiahla a topánky sme o 2 cisla preskocili. Syn bude mat 2r a meria ani neviem kolko, odhadujem ze do 90cm a 92 mu je akurát, na leto kupujem uz 98. Vzdy lepsie vacsie ako male, alebo tesne 😉

hori
4. mar 2014

Moje baby okolo 2 rokov rastli rychlostou 1 cm/mesiac... ale velkosti fakt nekomentujem, dcera v 3 rokoch nosila bundu 86 a tricko 110... 😀