Ako odplienkovať 22 mesačnú cez denný spánok?

ivuka
31. okt 2018

Milé mamičky, poraďte ako mám odplienkovať 22 mesačnú slečnu cez obedný spánok. Bez plienky sme cez deň už vyše pol roka a cez denný spánok už nedávam pampersku vyše mesiaca len položku ale dosť často sa stane, že sa precitne už keď ciká a potom zakričí. Preberie sa na to len to je už niekedy po 30minutach spánku a potom už nezaspinká a je unavená po nejakej dobe. Niekedy sa precitne skôr

ivuka
autor
31. okt 2018

@ivuka tak sa vycika do nočníka a opäť ju uspinkam. Pred spánkom sa snažím jej veľa nedať vody a aj ide cikat keď sa chystáme spinkať
Ďakujem za rady

viera
31. okt 2018

A ma nocnik vedla postielky?Ja som to vzdy robila tak, ze predtym nez isiel spat sa vycikal do velkeho zachoda(nikdy necikal do nocnika, ani nechcel)....A isiel spat a vedla postele som dala nocnik, kde som mu povedala, ze pokial by surne potreboval na zachod a nestihal by, moze ho pouzit a tak sme sa odnaucili...Ono to chce cas...Bude mat urcite este nejake nehody ale pokial ju nebudes karhat a nadavat jej zato,tak to da...Treba vysvetlit, ze nepotrebuje ani kricat, ze ked jej treba cikat nech ide hned dole na nocnik...

skumavka
31. okt 2018

@ivuka ja by som ju s tym vôbec netrápila a dala jej na spanie pampersku. Načo? Ved to je super, že uz je tak dlho počas dna bez plienok. Na spanok bez plienok potrebuje este vyzriet, pride to samo, prirodzene, jednoducho bude mávať zrazu suchu pampersku po spani. Viem o com hovorím, mam tri deti, u prvej dcéry som zbytočne silila veci a aj tak to prislo az ked dozrel čas. U synov som skoro vobec neriesila a obaja su presne od dvoch rokov uplne bez plienok, aj počas denneho a nocneho spanku. Nocnik obaja uplne preskocili, pouzivali len redukciu na wc. Hlavne ju nechaj vyspať, pokojny spanok je dolezitejsi ako dosiahnuta meta byt uplne bez plienok.

anna_maria1
31. okt 2018

ono zaklad je ten, dat ju pred spankom na nocnik a nejak ju uz nenalievat tekutinami. cim viac ju budes davat na nocnik a vsimat si tie mini znaky, ked sa chystaju na potrebu. to je podla mna zaklad uspechu a rychleho odlienkovania

asia83
31. okt 2018

@ivuka A prečo? Radšej nech má decko psychický chaos, no vy sa môžete chváliť, že plienku nepotrebuje ani na denný spánok, než by ste jej na tie dve hodiny tú plienku dali? Vám dať titul Matka roka. Naša veľa cikala cez denný spánok, no ako sa sama odučila od plienky ako 2,5 ročná, nestalo sa, že by sa cez denný spánok pocikala, čiže už nemá plienku, ani v noci.

hettinka
31. okt 2018

@ivuka myslím, že odučiť dieťa pocikacat sa v spánku nedá. Naše deti prestali cikat v spánku samé od seba po 2. narodeninách.
Este v škôlke malo pár deti na spanie plienku v najmenšej triede.

ivuka
autor
31. okt 2018

Ďakujem za odpovede. Preto som sa rozhodla odplienkovat resp skúsiť ju dať spinkať bez pampersky lebo mi pár dni po sebe vstávala so suchou plienkou. Pre spinkanim ideme sa vycikat a ani veľa nepije. Chcela som len vedieť vaše skúsenosti ako to u vás fungovalo alebo či jej mám dávať naspäť pampersku keď niekedy sa preberie pekne na cikanie ale niekedy nie. Ci ku nezmetiem tym, ze teraz zas jej dam na denny spanok pampersku a už dlhsiu dobu bola bez

viera
31. okt 2018

@ivuka Nedavaj jej...Je to normalne, patri to k tomu, ze sa to stane....

ivuka
autor
5. nov 2018

Skúsila som dať pampersku a aj tak sa prebrala ale až keď cikala tak teraz neviem. Proste prebudi sa tak či tak len raz keď už cika resp keď chce cikat

mogaa
5. nov 2018

Jednoducho tvrdo zaspí a preberie sa až ked ciká...čím bude staršia, tým bude mať kratší spánok a plytší čiže sa ti preberie načas....Plienku jej poobede už nedávaj, tým že sa zopár krát zobudí mokrá tak vedome nebude mať popoludní taký tvrdý spánok aby sa ti pocikala, dávaj len podložku..Veľakrát sa ešte aj v škôlke stane že dieťa sa počas spánku pociká(buď zaspí tvrdo alebo ked je prechladnuté) a to sú staršie deti. Je to vekom, až staršie dieťa sa vie prebrať počas tvrdého spánku a aj tomu sa stane občas nehoda....