Ako naučiť dieťa piť viac tekutín?

fudziko
22. jan 2011

Moj skoro rocny syn odmieta akekolvek tekutiny. Zacala som ho odstavovat, co uz mame uspesne za sebou, ale nechce pit umele mlieko, caj, vodu... jednoducho nic. Ak vypije za cely den 1,5dcl tekutiny (aj s mliekom) je to uspech. Vyskusala som snad vsetky sposoby pitia a nic. Viem, ze by mal vypit 500ml mlieka a 500ml ostatnych tekutin. Mozte niekto poradit, ako mam do neho dostat viac tekutin?

babulina
22. jan 2011

pokial moci dostatocne a nema priznaky dehydratacie by som to nejako speci neriesila, ani nasa nechcela moc pit ale casom sa to upravilo samo, sice ani teraz tomu pitiu vela neda, len stale ponukat ponukat ponukat 🙂

nadzieja
22. jan 2011

A my zasa pijeme az-az....vecne s flasou behame...

havi
22. jan 2011

skus mu kupit poharik zo slamkou,alebo take tie uciace hrnceky,vdaka tomu moj chlapcek zacal dolst pit,aspon si to myslim,aj on odmietal,ale videl kamaratkinho syna a zacal aj on tak,alebo skus tie jahodove vody-jupiky,aj z toho sa dobre pije a aj chuti dietatku.dnes mi uz maly vypije z hocicoho,ale tiez mala problemy,teraz si aj pyta.

pink_lady
22. jan 2011

k tekutinam sa rataju aj polievky (napr) takze ak ako pise babulina, nejavi znamky dehydratacie, neries 😉 co sa tyka flasky a naustkov, kazde dieta je ine, napr moj ani za svet cez avent naustky, ci slamkove poharky, alebo flaska od jupika ...

kdezee
23. jan 2011

inak kolko tekutin by malo prijat take rocne babo? 🙂 🙂

rainee
23. jan 2011

my mame ten isty problem, odmieta pit vsetko okrem mlieka. mlieko vypije hned rano 270ml, sem-tam cez den cucne a vecer zas 270ml, co sa mi zda malo. rocne dieta by myslim malo vypit 1l tekutin denne. nam k pitiu nepomohli ani rozne flase, pohariky atd. a este zacina odmietat aj papanie....

nancy1974
30. mar 2012

vidím, že nie som v tom sama, moja 14 mesačná dcérka nechce piť z ničoho, vyskúšala všetky pomôcky a od vody cez šťavy som už okrem mlieka vyskúšala všetko, keď jej ponúknem pitie trochu si do pusy dá a vypľúva, nemám odvahu prestať kojiť. Čítala som, že dieťa by malo mať aspoň 4 pocikané plienky, ale to tiež nieje smerodatné niekedy je plienka pocikaná moc niekedy len trošku a teraz sa v tom ako máme vyznať? 😒

dokocaidovoza
30. mar 2012

My mame podobny problem. Flasticka nefunguje vobec, poharik s naustkom takmer tiez nie. Co sa osvedcilo, ked uz nechce nijak pit, urcite si da z lyzicky (ako keby dostaval polievocku). Bavi ho pit aj z poharika, ako dospelak - je to efektivnejsie, lebo naozaj nieco vypije. Naucili sme ho, aby pri piti robil po prehltnuti aaaa (akoze sa dobre napil), tak je pitie zabava. Pomaha ukazovat, ze aj ini piju, napr. plysaci. Sam im da napit a potom sa napije on. Taktiez, davame tekutiny kam sa da - napr. pri obede za kazdym sustom lyzicka vody. Bavi ho pit aj ked sa kupe - nejradsej by si dal mydlovu vodu 🙂 tak vyuzivame kupanie, aby sa napil z poharika. Obcas mu chutia zriedene ovocne stavy, treba najst taku, co zachuti (u nas to je hruskova rio fresh). Pri mlieku treba vyskusat viac druhov. Casom sa to zlepsuje.

tinki
30. mar 2012

Moja keď nechce piť, dávam jej po lyžičkách. A tak zje. Každú hodinku, pol deci vody, alebo nesladeného čaju, po lyžičkách.

sssimi
30. mar 2012

A skúšala si mu to osladiť? Cukrom, medom alebo hroznovým cukrom? Naozaj pije máličko a o chvíľu začne byť viac teplo. Vyskúšaj aj slamku. Moja tak rada pila.

liliana363
30. mar 2012

a keby ste skusili striekacku od nurofenu?ma 5ml a pri tak malom dietati pomoze kazda troska. ja osobne striekackou davam dcere kvapky, sirup ale aj med. Vsetko co mala problem vypit a vypluvala to.

abbie
31. mar 2012

u nas zabralo pit z flase so slamkou 😉

lulu19
31. mar 2012

anio moj maly nepije strastbne vela ale teraz sme prisli nato ze vypije viac a to z riadnej flasky lucky tej 1,5l a to sa mu rata ze mopze pit tak tak pije tak a som rada ze pije

martinkatinka
31. mar 2012

My sme mali ureu na hornej hranici a doktorka povedala, že asi preto, že málo pije. Keď som to počítala, vypije cca 800 ml tekutín a plus niečo v príkrmoch. Nám doporučila aspoň 1,5 litra, čo sa mi ale zdá veľa.... okrem tých výsledkov urei nemáme nič zlé, aj pekne ciká, aj papá... a riešim to tak, že mu dávam aj lyžičkou čajík, aj cez fľašku, aj pohárik.. proste skúšam mu dávať viac postupne

yashmin
31. mar 2012

vodu Ty by si pila stale alebo tie iste caje ?/toto sa ma opytala dr./!my sme mali obdobny problem nakonec som mu kupila hipp caj hotovy v tej flaske a to vypil potom som zacala velmi casto menit chut cajou a uz problem neni kup vela druhov caju my mame uz 11 cajov doma ... 😎

tosomja
31. mar 2012

My pijeme len čistú vodu z vodovodu, sem tam kúpim Drobčeka, alebo Lucku, kvôli fľaši. Tiež toho veľa nevypije, málokedy vypije plnú fľašu. Rada pije z pohára po lyžičkách 😀
Každý deň varím polievky, takže aj to sa počíta do tekutín.

viki2912
31. mar 2012

moja sa chytila na dzusy....kupujem jej jablkove a pije o dusu...ale uz pije aj lucku,co predtym nechcela,odkedy sa chytila dzusov,ide jej to. 🙂

brunetkadada
31. mar 2012

do roka moj maly tieez pil dost malo tekutin .. teraz ma 15mesiacov .. a za posledne 2mesiace vypije liter a pol caju .. a 3deci mlieka ..

nadhera
31. mar 2012

U nas sa pije hlavne cista voda,cajik a niekedy zriedim dzus. Velmi im chuti aj Vincentka., no s tou to netreba prehanat. Ak sa hraju, dam im do detskej vo flasi od jupika /alebo nieco podobne/,maju ich oznacene a popijaju.Ak idu von, maju svoje cykloflase CARS. Skus kupit pekny poharik,flasticku,mozno zaberie.

katkas1
31. mar 2012

nijako ho nenaucis, mne dcera tiez niekedy nehcela pit za cely den vypila tiez len 1.5 deci a kazdy mi len radil ponukat, ponukat a ponukat ako keby som bola sprosta ze na to sama nepridem ale postupne sa rozpila a teraz pije okolo 1.5 litra caju denne a v lete aj viac. A to ze sa pise kolko ma vypit si vobec nevsimaj, ked bude smadny tak sa napije a pokial dost cika tak to neries

luciferkax
31. mar 2012

Myslím, že ked nejaví známky dehydrácie,, tak nen´tť... ak raz nie je "pijak", tak ho nenanútiš, môj štvroročný syn doteraz pije minimum.... a to ho môžem núkať a núkať a núkať..... :D zato ročný, druhý syn, ten čo vidí, to pije :D :D

iva1009
10. mar 2016

Ja mam ten isty problem ze nepije poslednu dobu vela a musim junaucit na cistu vodu tak rozmyslam najprv dzusami nejako, ale zasa ked davam puding a v nom je mlikeo 260 a potom vecer 260 krupicu , rano mlieko s cerealiami +obed polievocka ono sa to vsetko pocita

dasa71
10. mar 2016
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

no skus trosku dzusu a vodu do toho, ale viacej vody

lissbeth
2. apr 2016

my mame skor opacny problem, za 24 hod stiahne az 11x 260 ml flasku a ide to riadne do plienok

maykaaa1122
10. apr 2016

ahoj, ja som zvykla malej hocikedy dať fľašku čajíku, aby nech si odpije..počas hrania napríklad. Tiež odmietala piť tekutiny. Takto som jej nenápadným spôsobom dávala tekutiny 🙂

menoruze
22. jún 2016

Nas si sam povedal, ze si prosi slamku, tak si vybral 1 farebnu z balicka a pomohlo - taky maly zlepsovak, co skor ozvlastnuje pitie. Kupili sme obycajne slamky z jednoty 🙂

babatkoo
22. jún 2016

My sme mali donedavna to iste. Maly ma teraz 13 mesiacov. Nechcel absolutne nic iba moje mlieko. Ja som mu vyskusala nakoniec dat osladenu (hroznovy cukor) vlaznu vodu a tu zacal postupne pit. Poradila mi to kamoska. Lebo moje mlieko je teple a sladke 🙂 tak aby sa to podobalo mliecku. Dnes uz nesladim a pije vodu LUCKU bez problemov. Nevypije ale vela, mozno 1,5 deci za den ale aspon nieco + moje mlieko

veronikafogasova
25. aug 2016

Ahoj mojej dcerke som začala davať piť už od 4 mesiaca na fľašku po trošku a davala som jej materske mlieko.Od 6 mesiaca som jej davala materske mlieko,pitie na fľašu a Prikrmi.Neskor pitie na ližičku z uzaveru flaše z poharikov všeliakych aj na slamku stale mi pila po trochu.Davala som jej aj polievočku.Neskor mi zala piť viac ale len s flaše.Malu sum postupne odstavovala od mlieka.Mala mi vipije jdnu jednu a pol veľkej flaše čo je na umele mlieko.čo sa tika plienok počurane plienky ma 2 3 a den.