Ako naučiť deti, aby neboli hlučné?

tajfa
10. jan 2024

Dobry den, ako prosim naucit deti aby neboli tak hlucne? Konkretne 5 a 2 rocne. Uz to obtazuje aj susedov. Ja viem, ze deti su bezne ukricane atd, ale u nas je to uz extrem. Vsade kam prideme je nas pocut lebo este aj ked rozpravaju tak pri tom kricia. Logopedicka uz ohluchla a bola prekvapena co kricia, ale oni tak bezne rozpravaju. Obycajné ahoj povedia zvresknutim, ze sa ostatne deti zlaknu. Aj v detskom kutiku sa pekne hraju deti a nehukaju tolko. Stale ich upozornujeme nech su tichsie, ved sme pri nich a da sa vsetko povedat potichsie, ale nepomaha to. PS: usi maju vycistene 😅

hederamonstera
10. jan 2024

U usnej ste neboli?

tajfa
autor
10. jan 2024

@hederamonstera u usnej sme boli. Starsiemu aj vycistila, ale inak sa nic nezmenilo. Usi maju v poriadku. Ked si chcem otvorit v druhej izbe nieco sladke to pocuju hned 😁

hederamonstera
10. jan 2024

@tajfa joj, tak uz len to vydrzat😂 prejde ich to

hederamonstera
10. jan 2024

A neopytali ste sa ich preco kricia?

diewcatqoo
10. jan 2024

Ja mam takeho synovca. On nevie rozpravat potichu. Boli aj na usnom, ci pocuje dobre a vsetko ok. Mna uz po hodine v jeho pritomnosti boli hlava tak, ze mam chut si ju utrhnut. Takze sucitim. A poradit neviem, lebo ani oni este na nic neprisli. Konstatovali, ze bude asi taky hlucnejsi typ.. niektori ludia su proste taki, ze ich moc pocut.

tinka_1807
10. jan 2024

@tajfa v rodine jedny majú 2 deti s dvojročným odstupom a keď boli malí, boli veľmi hluční. Teraz majú 6 a 8 a už sú oveľa pokojnejší, nekricia ... Čiže asi obdobie. A sú to chalani? Lebo z moje mojej skúsenosti chalani sú viac hluční ako dievčatá. 🙈

dzejny656
10. jan 2024

Mne hlučné deti vadia. No a žiaľ naša malá je tiež hlučný typ, veľmi živá, ukecaná, extrovertná. Teraz je to trochu lepšie keď je už väčšia (má 4,5 roka), už viac chápe že ľudí hlučný prejav obťažuje a má byť potichsie, ale úplne tiché dievčatko z nej nebude asi nikdy.
Čo pomohlo u nas:
- keď bola hlucna niekde kde sa to nehodilo (reštaurácia, návšteva, kútik) a neprestala ani po upozornení išlo sa domov
- veľa sme čítali knižky o slušnom správaní a ako sa kde správať
- normálne narovinu som jej hovorila že mi hluk vadí, bolia ma uši a hlava a je mi to neprijmne
- hrali sme sa hry akože pridávame a uberame hlasitosť (najprv šepkala, hovorila normálne, nakoniec kricala) aby si uvedomila viac prácu s hlasom a intenzitu svojho hlasu

zuzinka888
10. jan 2024

Hovor tichsie aj ty a ked ti nieco hovoria ubezpec ich ze ich pocujes a nech to skusia este raz a stisia hlas. Neskor bude stacit ked si polozis prst na pery.

any_soj
12. jan 2024

@tajfa neviem, tiež mame takého syna. On si neuvedomuje tú hlasitosť. Že napríklad chce niečo zaujímavé povedať, neskutočne to zvrieskne. A keď mu chcem ukázať, že pozri poviem to takto nahlas, a on že to je veľmi a to nie je ani zďaleka tak ako on to zakričal... Zatiaľ jediné čo vieme ovplyvniť je, že keď odo mňa niečo chce, na hlasné nereagujem, upozorním že musí tichšie.

candii
12. jan 2024

Moje deti keď boli vo veku tvojich tiež vrieskali vkuse aj teraz 🫣 občas. Hlavne keď ich niečo nadchne. Proste je to obdobie. Tiež sa mi susedia boli sťažovať a čo som mala. Hlavne zime keď sa viac času trávi doma. Proste sú dvaja a su to deti. Ale to prejde