Aj vy ste mali obdobie, že ste dieťatku vôbec nerozumeli?

14. apr 2024

Aj vy ste mali s dietatom obdobie, ze ste mu nerozumeli? Dlho trvalo toto obdobie? Nase dietatko zacina rozpravat, a viac krat sa stane ze na mna pozera a nieco mi povie a caka co odpoviem. Ale ja nerozumiem. Aj 3 krat povie tie iste slova, ale neviem co to chce povedat. Samozrejme, ze je vela slov ktore vie pekne vyslovit. Ale ked zrazu nieco povie, a ani si neviem domysliet o com vravi, no nerozumiem ☹️.

vyrovnanaosoba
14. apr 2024

Nech ukáže, alebo prinajhoršom poviem, "dobre", "ahááá", "super" 😀

autor
14. apr 2024

Admin, zmenil si mi nazov temy. Ziadne VOBEC nerozumeli tam nemalo byt 🤦‍♀️. To znie, ako keby som nic svojmu dietatu nerozumela 🤦‍♀️🤦‍♀️.

jaskolka
14. apr 2024

Áno, bolo také obdobie. Ja som jednoducho povedala, ze mu nerozumiem a nech mi ukáže, čo chce. Obvykle to aj potom urobili, bud prstom, alebo na vzali za ruku a doviedli k tej ktorej veci, ci na miesto, kde niečo bolo, co ich zaujalo.
Potom už som trebárs zistila, ze "momo" je mlieko, "titi" je vtáčik a podobne. Ale najskôr len ukazovali

michaela789
14. apr 2024

Spýtam sa dva-trikrát "prosím? Ako? Ktoré?" Ak nerozumiem, poviem "jasné, dobre". Väčšinou stačí len takáto plochá spätná väzba a už beží riešiť niečo iné. Ak to hovorí opakovane, až vtedy začínam detektívovať...

ivangeline
14. apr 2024

Áno. Pri druhej som nerozumela jej babatkovskemu obdobiu a pri treťom ako ty, keď začal rozprávať. Manžel mu rozumel viac. Už mu rozumieme všetci. ;D

mabenn
14. apr 2024

ano

majlo1234
14. apr 2024

Ja mu doteraz niekedy nerozumiem😂 a to rozprava krasne, ale vie extremne skomolit, co pocuje napriklad v telke. Potom si pyta video audžaeska a mne mesiac trvalo, kym som prisla na to, ze je to reklama na alza sk.🤣 a takychto skomolenin je viac

morusha
14. apr 2024

Áno a je to milé, keď aj trikrát zopakuje a ja trikrát nerozumiem...no neprestane, kým nejak nezareagujem, tak musím improvizovať 😁

4stanka4
14. apr 2024

Moja bude mať v auguste 4 a spievala mi pesničku co sa učili v škôlke a jedno slovo som jej nerozumela tak jej vravím ze zlatko to slovo ti nerozumiem neviem co to je. A ona ze mamina to sa musíš učiteľky opýtať, ja neviem co je to za slovo to nás učili v škôlke 😀
Tiež som občas nerozumela co chce povedať ale nejako sme sa vždy rukami nohami dohovorili ze co je vo veci