26 mesačný drobec nechce kakať do nočníka

lucy35
23. dec 2016

Mamicky. Potrebovala by som poradiť. Môj Drobec má 2 roky a 4 mesiace a stále kaká do plienok. Cikať sa pekne pýta do nocnika. Nosime slipky, ale kakat do nocnika nechce. Stále ma zastaví, že nie, ani počuť. Vždy sa vykaka do slipiek alebo do plienky, keď ju má. Proste sa nechce pýtať. Sám sa zavrie alebo utiahne do samoty a tam to urobí. Čo mám robiť? Ďakujem za rady.

rrybka
23. dec 2016

To nie je nezvycajne moje obe deti pred dva a pol roka sa oducili od plienok skor ani za toho mokre im nevadilo ani mokre slipky nic..cas este len pride

lucy35
autor
23. dec 2016

@rrybka

No však toto, že jemu vôbec nevadí že má v gatiach alebo plienke nakakane. Cikanie na jednotku.
Na nocnik aj posedi ale potrebu neurobí.
Takže sa nemusím stresovat?

lundus
23. dec 2016

My máme to isté /2 roky/ a nechce ani cikať do nočníka. Lekárka povedala že to má čas, že musíme len počkať, kým bude rozumovo vyspelejšia a pochopí že na nočníku jej to pôjde lepšie. Tiež sa utiahne niekde kde ju nevidíme a tam sa vykaká a keď ju pri tom pristihnem a poviem či kaká, povie nie aj keď vidím že sa pučí. Potom keď sa vykaká príde za mnou povie že kaki a sťahuje si nohavice. Každé dieťa je individuálne a veľmi na to netlačíme. Na nočník ju dávam pravidelne niekoľko krát za deň, pred spaním a aj po zobudení a vždy jej vysvetlím že na nočníku sa jej bude kakať a cikať lepšie.

davida
23. dec 2016

Aj u nas to bolo takto,cikat v pohode a kakanie bolo na tajnaša do gati a potom si s hovniskom v gatach kludne pobehoval dalej,ani mu to nevadilo...no na nervy,ale potom sme nastupili do skolky,tam sa pokadil,ucka z toho urobila haloooo a odvtedy bolo vsetko jak ma byt😀

lila69
24. dec 2016

@lucy35 nerob nic, nijako to neries! sam na to pride. zbytocne upozornovanim a nutenim si vyrobis len dalsie problemy ako je zadrziavanie kakania. Viem o com hovorim, zazila som.

siska53
24. dec 2016

@lucy35 nas kakal do 3,5roka do plienok.. Uz nemal ani na noc plienku,ale prosto kakanie len do plienky. On sa tiez rad utiahol do kutika,za zavesy a idealne do skrine medzi tatove vonave ozehlene kosele. 🙂
P. S. V 2 r a 4m este mal plienku uplne.. Az v 2,5roku to zvladol behom par dni..myslim cikanie. 🙂

lucy35
autor
26. dec 2016

@davida
Jaj, pobavila som sa, lebo toto isté presne robí môj syn. Haha, ďakujem za info. Potešilo, pobavilo.

zuzka0605
26. dec 2016

aj moj to robi, presne to iste.cikanie bez problemov a kakat do slipov, uz som na nervy z neho.tiez sa utiahne ma svoje miesta.cakam ze z toho vyrastie

lucy35
autor
26. dec 2016

@zuzka0605

Tak musíme len čakať kým dostanú rozumcek. Trpezlivosť ruže prináša.

zuzka0605
27. dec 2016

@lucy35
@lucy35 z tohto ja nerobim nejaku tragediu, je to len otazka casu, je to neprijemne, vsakkoho uz bavi kakanice upratovat, ale su aj horsie veci, raz sa na tom budeme smiat

zuzka0605
27. dec 2016

@lucy35
mam aj starsiu dcerku a s nou takyto problem vobec nebol aj cikat zacala skor, ach to ti chlapi asi.:-}

llaurita
15. jan 2017

Ahojte, mame podobny problem. Kaka iba do slipov, s vynimkou toho, ked nema ziadne slipy ani nohavice, vtedy kaka normalne do nocnika sam od seba. S cikanim nie je ziadny problem. Chodi aj do skolky, a tam sa tiez pokaka. Neviete niekto poradit ako nanho? Som uz zufala z tejto situacie, pretoze u neho nie je problem, ze by potrebu necitil, nakolko vzdy ked ho necham uplne bez nohavic, potrebu vykona do nocnika....

daakotaa
15. jan 2017

@lucy35 moj ma 3,5 roka a vykaka sa len do plienky a to nemame plienky uz 1,5 roka. Uz to nijak neriesim...lebo sme si presli tym ze aj 3-4 dni zadrziaval a potom bolo peklo.

demi123
15. jan 2017

My sme mali2,5 roka cikat sme chodili v pohode uz dávnejšie ale na kakanie si vypytal plienku a pred telkou sa vykakal nocnik ignoroval uplne aj na cikanie rovno zachod sme mali jedneho dna som povedala ze uz nemáme plienocku ze mi nepredali 1 deň nekakal a na druhy den sa vykakal do zachoda ešte sme sa trosku potrapili ale potom sa osmelil a bolo to v pohode hlavne klud dohovarat prehovárať všetko ma svoj cas😉