1,5-ročný nerozpráva

danana20
2. aug 2023

Ahojte chcem sa opytat ci je v pohode a normalne ak syncek rok a pol nehovori ziadne slova iba baba. Vie povedat mama ale nevola ma nijak, raz uz vyslovil aj tata ale ide mi o to ze on velmi vela si blaboce cely den nieco “rozprava” ale ziadne slova okrem baba. Neopakuje po mne ani zvuky zvierat. Dnes som videla dievcatko asi v jeho veku ako pekne si vypytalo šišku tak mi to dalo chrobaka do hlavy a zacinam mat obavy. Prosim podelte sa o vase skusenosti 🙂

janinah
2. aug 2023

Je to normálne,však má ešte len rok a pol.

danana20
autor
2. aug 2023

@janinah no preto sa pytam lebo je to moje prve a hned co som nasla na googli je ze ma mat slovnu zasobu 20 slov 😅

majamat
2. aug 2023

moj synovec ma 3,5r skoro a rozpravat sa naucil len nedavno a aj to hovori velmi nerozumitelne.

huginko
2. aug 2023

@danana20 boženku, to by ste chceli, aby v 3 rokoch čítal? Véd je maličký.

bororka
2. aug 2023

@danana20 mala som švagra čo začal rozprávať v troch rokoch. Je to inteligentný, vzdelaný muž.
Inak moja má 2r a jej reč prichádza skokovo. Jeden deň sa ti zobudí a začne. Potom zase 3m nič a skok znova.

meiwe
2. aug 2023

Moj ma cez rok a pol a rozpravat rozprava iba mama 😁 vsetci su mama 😂 a dodo to je macka nic viac .

rhodesian
2. aug 2023

Nestresuj sa hlavne, ono to príde a ešte budeš s láskou spomínať na chvíle keď nevedel 🤫😂 moja má dni keď povie všetko čo vie (mama, tata, baba, havo atď.....) a dni keď sa aj snažím aby niečo povedala a proste nič nepovie 🤦‍♀️🤷‍♀️😂 tiež som z toho bola na nervy , ale neriešim. Nech rozpráva čo chce a keď sa jej chce 🙂

sirka9
2. aug 2023

Hlavne negooglit. Aj tie výsledky v tom googli sú orientačné a každé dieťa je iné. A v 1,5 roku, to ma ešte času habadej

majulino
2. aug 2023

Môj bude mať teraz v auguste 3 roky. V novembri ešte ani jedno slovo nepovedal. Naozaj, ani mama nič. V decembri začal mama, táto, Majo, Aki. Teraz rozprava úplne celé vety a každým dňom prekvapuje viacej a viacej

lusyc
2. aug 2023

Môj ma rok a trištvrte a vie len mami, všetko je hav alebo brmbrm, teraz pridal čau. Beriem to tak, že je chlapček, dievčatka zvyknú skôr.

danana20
autor
2. aug 2023

Dakujem vam 🙂 uz nad tym nebudem premyslat

zenulkaaa
2. aug 2023

Uplne normalne. Moj syn sa rozhovoril az ked mal 3 roky.

yanni
2. aug 2023

@danana20 to je uplne normalne v tomv eku. Su deti, ktore zacnu velmi skoro a su deti, ktore zacnu v troch rokoch. Z toho sa berie priemer, preto si nasla tych 20 slov.

joannita
2. aug 2023

@danana20 neblazni 🙂 v 18 mesiaci ma maloktore dieta zasobu 20slov. Viem ze je to na nete napisane, ale necitaj to.
Moj syn do 3 rokov nevedel povedat ani jedno slovo. Naozaj ani jedno. Rozpravat zacal v 3,5 roku.
Dcera ma 22m a vie mozno 10 slov.

yanni
2. aug 2023

@huginko no robi si starosti. TO je predsa pochopitelne. A ano. su deti, ktore citaju v troch rokoch. V dnesnej dobe to tiez nie je az take nezvycajne. Ako su deti, ktore zacali v troch rokoch len rozpravat, su deti, ktore v troch rokoch citaju. Mam doma jeden taky exemplar. Moja starsia dcera zacla rozpravat ako 10 mesacna. V tu spominanom 1,5 roku rozpravala jz v rozvitych vetach v troch jazykoch. V troch rokoch uz takmer plynulo citala v dvoch jazykoch. Nladsia je na tom podobne akurat, ze az teraz v styroch rokoch sa zacina zaujimat o citanie. Ale toto by som nebrala ako priklad. Deti su jednoducho rozne. Nas treti napriklad tiez zacal rozpravat az na tretie narodeniny. Ale potom to uz islo rychlo. Teraz ma 13 rokov a vobec by nikto nespoznal, ze do troch rokov nerozpraval a nosil plienky. No a co. Ak je dieta zdrave a vyrastie z neho normalny zdravy jedinec v 20tke sa nik nebude pytak, kedy dieta zacalo rozpravat.

huginko
2. aug 2023

@yanni 1.5 ročne máloktoré rozpráva

suriella
7. aug 2023

@danana20 nas mal zasobu 20 slov asi ked mal 2,5 😀 a potom za 3 mesiace brutal zacal. Sam od seba.