Levice - pôrodnica

kikula21
26. aug 2022

Ahojte chcem sa spýtať výhody/nevyhody nadštandardnej izby levickej pôrodnici ako sa chova personál , vraj staci vybavit pri pôrode ak budu voľné izby ..

kvietok2891
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_266
26. aug 2022

@kikula21 ja som mala tu, kde mohol byt aj manžel, za mna super, hlavne preto, že som tam bola týždeň, a iritovali by má, ako sa pri mne striedajú mamičky a my sme stále nemohli odísť 😃takto som mohla volať, pustit si telku a mala som pokoj 🤣 len ono musíte mat fakt veľké šťastie, aby bola voľna.

domiklik
27. aug 2022

@kikula21 sestričky sú v pohode, pokiaľ môžeš, tak si ju daj, vyššiu šancu máš, ak si dohodnutá, že ta odrodi primár, primarova pacientky majú prednosť

anavixy
27. aug 2022

Podľa toho, kde ste. Na šestonedelí sú 3 izby, ste na rovnakej chodbe ako novorodenecké odd. Na gynekológii (tam kde je príjmová amb.) sú 4 izby, ste na druhom konci budovy, za sestričkami na novo niekedy budete musiet prísť s dieťaťom vy. Hotelove izby (kde moze byt aj partner, alebo ina osoba) su len na gyn. K dispozicii mate osobitny zachod, sprchu, mikrovlnku, chladnicku, kanvicu, niekde aj klimu, stravujete sa na izbe. Izbu staci vybavit po potode, resp. vtedy je to aktualne, davaju sa podla stavu naplnenia. Primarove pacientky maju prednost, potom zastupkynine, byvaleho zastupcu atd… ked su volne a “nic sa nechysta”, dostane ju hociktora mamicka, ktora ma zaujem.

ema5512
27. aug 2022

Urcite, ak je volna hotelova na gyn, tak sa oplati zaplatit. Ja som po vsetkych troch porodoch bola sama a bolo to naj. Tak ma zena klud, muz tam moze byt kolko chcete, pripadne prespat. Ja som ani raz nemusela ist za sestrickami. Vzdy prisli. Chodili aj same, alebo si ich zavolate cez telefon. Na novorodeneckom som ani nebola, vzdy prisli. Cistota super. Jedlo mi chutilo. Ked to porovnam s Ruzinovom, kde som bola 3 dni, tak Levice su top.

kikula21
autor
27. aug 2022

@ema5512 ta hotelova na gyn. Je ta nadštandardná izba ci?

anavixy
27. aug 2022

@ema5512 ano primarne pridu, ale ked su 3 v sluzbe a dokopy maju +/- 18 deti a porody, nie vzdy sa to stiha a teda su aj mamicky co zavolaju, ze uz su unavene nech im pridu zobrat dieta, ale o hodinu nech ho donesu lebo pride manzel (true story)… takze ano pridu, ale niekedy to proste nie je v ich kapacitach a vtedy zavolaju mamicku oni alebo jej povedia nech im dieta donesie, ked nieco potrebuje 🙂 ale citala som v diskusiach uz aj statnosti na to, ze museli mamicky chodit… zrejme aj pani nieco citala, ked sa pyta ako sa sestricky spravaju k mamickam na nadstandarde 🙈

anavixy
27. aug 2022

@kikula21 ano je, pisala som to vyssie

janka_266
27. aug 2022

@anavixy podľa mna, to že si tam to dieťa musíš odniesť, alebo si ho ísť zobrať je ešte v pohode, horšie je, že čo sestrička, to iný zaručený spôsob ako kojiť 😅ja už som z toho mala hlavu v smútku, lebo keď jedna povedala doprava, potom prišla druha, že prečo to robím tak zle, že to treba úplne inak 🤣 možno, keď je tam človek 3 dni, tak si to ani nevšimne, ale keď tam musí byt týždeň, tak to je moc 🙈🤣ale ináč všetko super, stalo to za tie peniaze 😃

anavixy
27. aug 2022

@janka_266 suhlasim… nebudem to velmi komentovat radsej, ale je to na dobrej ceste 😄 konecne nemocnica prijala LP, nebude tam kazdy den ani celu sluzbu, take zazraky cakat este nemozeme, ale stihne kazdu mamicku 🙏 sestricky su take co vedia ako a su take co si to len myslia, bohuzial mamicky nevedia odlisit ktore su ktore, je to velky problem, myslim ze vsetci si ho uvedomuju, ochota riesit to je mensia 🥲 je tam aj teraz LP ale kedze je to zaroven lekarka ktora pracuje ako lekarka a priravuje sa na atestaciu, vela casu nema 😕 ja ale tvrdim a budem tvrdit ze keby mamicky prisli do porodnice pripravene, nemuseli by sa riadit nezmyslami (suhlasim s tym ze je vrcholne nevhodne aby sestricky radili nezmysly), skutocne staci par clankov, prejst si par stranok alebo dobru prirucku o dojceni a vsetko by bolo jednoduchsie pre obe strany 🤝

ema5512
28. aug 2022

@kikula21 ano nadstandard, 30 eur/noc.
@anavixy jasne, moze byt. Moja skusenost, co som tam bola teraz v aprily, ani raz som nesla po dieta, vzdy doniesli/prisli po neho. Boli aj radi, ze vypadli z novorodeneckeho, lebo tu bol pokoj. Kdezto na novorodeneckom nie skrz romku co rodila 9-te a teda cela familia sa tam dobijala.

gabrielita3
1. sep 2022

@kikula21 pre mna bola nevyhoda len to ze som sa nemala s kym rozpravat, rodila som tam 3x a 2x som mala madstandard. 1x som mala hotelovku chodili tam sestricky, ale salym som chodila na novorodenecke kedze nepriberal stale ho vazili atd, teraz som bola v januari na sestonedeli na nadstandarde tam to bolo fajn, bola som po sekcii a 3 dni som stravila na jiske az potom mi ponukli nadstandard

babika25
4. sep 2022

@janka_266
@ema5512
@gabrielita3 a mali ste aj zaplateného dr,alebo ste primarove pacientky? Ja keď som tam bola 2x tak bol zoznam taký dlhý primarovych(a zástupcu primára) pacientiek že by som sa tam musela vrátiť o mesiac,dva aby som sa na tie izby dostala :-/ teraz dúfam budem mať väčšie šťastie 🤦

ema5512
4. sep 2022

@babika25 neplateneho a nie som primarova pacientka

janka_266
4. sep 2022

@babika25 ani zaplateného lekára som nemala, ani nie som primarova pacientka.

babika25
4. sep 2022

@janka_266
@ema5512 tak to ste dobre vychytali teda,super. Ja som na to nemala šťastie :-/

gabrielita3
4. sep 2022

@babika25 tiez nie som primarova pacientka ani zaplateneho porodnika som nemala