Vpadnuté a ploché bradavky a problém s prisatím bábätka

miriam2005
11. máj 2012

som pat dni po porode, mam velmi naliate prsia a v nemocnici mi odporucili pumpicku na bradavky. mate s tym niekto skusenosti? Vraj je to novinka na trhu, ale mozno to niektora z vas vyskusala. maly sa mi nevie prisat, stale place, ja som nervozna a manzel zo mna zufaly.

dasulik123
11. máj 2012

@miriam2005 presne to iste som mala aj ja,ja nervozna,maly hladny a nervozny a manzel zufaly a nervozny zo mna.ale bohuzial prveho synceka som dojcila iba dva tyzdne a druheho sa podarilo mesiac.takze viem cim prechadzas.ja som vyskusala asi vsetko mozne.skoro cele tehotenstvo som nosila take klobuciky na bradavky,aby sa bradavky povytahovali,ono to troska pomohlo ale hned ako sa mi maly prisal na prsnik tak hned sa vtiahli spät.pred kazdym kojenim som si povytahovala bradavky,ale ani to nepomahalo.potom som skusala pred kazdym dojcenim aj odsavacku,bradavka sa velmi pekne povytiahla,ale hned nato sa vtiahla spät.laktacne poradkyne v porodnici s nami skusali vselijake polohy pri kojeni,ale doma to bolo niekedy hrozne.ved ked babetko nespolupracuje,ze sa nevie prisat a bohuzial ked su vtiahnute bradavky ,tak ani nie je o co sa prisat,tak ty mozes robit co chces aj tak sa nedari.vzdy som si myslela ze dojcenie bude ta najlahsia vec,ale okrem porodov,ktore som nemala najlhasie tak pre mna bolo UM a flaska vykupenim.a co sa tyka tych naliatych prsnikov,tak je velmi dobre pred dojcenim troska mliecka odsat,bud rucne alebo odsavackou..aj to je mozno problem preco sa ti maly nevie dobre prisat,ked su preplnene.tak skus.a mozno by si mohla zavolat laktacnu poradkynu v mieste tvojho bydliska.kontakty su na stranke MAMILA.sk.drzim palce,aby ste to zvladli.

jaroe
11. máj 2012

@miriam2005 nevzdavaj to, dietatko si uz najde sposob. Tiez som mala problemy pri dcere, zo zaciatku som pouzivala klobuciky, asi 2 tyzdne po porode, Cez ten klobucik akoby sa ta bradavka povytiahla, potom uz to slo. Klobuciky som si davala ale aj kvoli bolesti pri prisati, potom si uz ale prsniky zvykli, klobuciky sli prec a mala pila bez problemov 10 mesiacov. Syn nemal vobec ziaden problem uz od prveho prisatia na porodnej sale a nema ho ani teraz 😀 . Tiez nado mnou v porodnici krutili hlavami, ze s takymi bradavkami to mozno ani nepojde. Kebyze nemam pred tym nastudovane nieco o dojceni, a nebola som odhodlana, presvedcena ze dojcit musim a budem, tak by som to mozno aj vzdala po takych reciach 😠 Tak drzim palce

vejula
11. máj 2012

@miriam2005 ahoj ja som tiež mala ploche bradavky a naliate prsia. Ja som vždy pred dojčenim trochu odstriekala mliečko aby prsia zmakli, a aby maly mohol vcucnuť dvorce vcucnuť do pusinky. O pumpičke som nepočula ak klobučikom sa radšej vyhni, priamy kontakt stimuluje tvorbu mliečka. Použitim klobučikov može razom dojsť k zniženiu tvorby mliečka a do buducnosti može mať potom drobec problem sa prisať