Ukončenie dojčenia

kristina2904
10. nov 2023

Ahojte prosím Vás. Dcérka má 3 týždne zo zdravotných dôvodov musím ukončiť dojcenie mliečka nemám veľa prsniky sú mäkké nejaké tam ale stále je. Odstirekavat až kým sa nestratí uplne ? Neriešime prosím prečo prestávam dojčiť atď. Len chcem radu ďakujem 🙂

deti95060810
10. nov 2023

skús kúpiť homeopatikum na ukončenie laktácie ... kúpiš v lekárni

kate_cs
10. nov 2023

@kristina2904 odstriekavat len keby boli prsia plné. Keby si stále odsávala, tvorilo by sa nové mlieko. Buď môžeš prestať postupne ak máš možnosť, že začneš dávať UM a teda už nebude toľko piť tvojho mlieka a to postupne zmizne. Veľa síl.

cervenaruza123
10. nov 2023

@kristina2904 Odporuca sa odstriekavat len do uvolnenia tlaku v prsnikoch, ak by boli bolave. Cim viac odstriekas, tym viac mlieka sa totiz vytvori. Ked nebudes odstriekavat, mlieko postupne zmizne. Ale hovori sa, ze aj pol roka po ukonceni dojcenia moze zene odtiect par kvapiek. Hlavne nech nemas naliate, bolave prsniky. A keby nijak raz to neslo, su aj lieky na ukoncenie laktacie.

vkatush
10. nov 2023

@kristina2904 ja som musela ukončiť po 4 týždňoch.
Odstriekavala som len keď sa mi až veľmi naliali (až to bolelo), takže len na uvoľnenie. Ale nie veľa, aby si telo nemyslelo, že kojíš a má robiť ďalšie. Fakt len na uvoľnenie.

A sa priprav, že to mlieko ti ešte niekoľko týždňov, možno aj mesiacov môže ísť. Postupne menej a menej.
Mne úplne prestalo asi po 4-5 mesiacoch. Dovtedy ešte kvapky išli sem tam.