Rok po skončení dojčenia mi kvapká mlieko. Čím to je?

andrema
3. okt 2011

Ahojte, prosim o radu. Stalo sa to aj vam? Mala som velmi malo mlieka, kojila som len 3 mesiace a aj to som muslea za kazdym kojenim prikrmovat umalym mliekom. Islo mi vzdy len par kvapiek. Odstriekavala som si,aby sa mi tvorilo viacej mlieka,ale nic. Tak 20 ml za den bolo moje max. Moja mala ma rok a pol a stale vecer ked si potlacim bradavku,tak mi obcas aj vystrekne mlieko, obcas sa mi objavia iba drobne kvapky. Je to tak u oboch prsnikov. Gynekologicke som toto spominala nedavno, lebo som stale dufala,ze to prejde samo. No povedala,ze si to nemam vecer tlacit a ze by mohlo ist o poruchu stitnej zlazy. Takto mi kvapkalo aj mlieko od kedy som vobec zistila,ze som tehotna. Teraz tehotna nie som,takze sprievodny jav to nebude.
Mate nejaky skusenosti s niecim takymto?

andrema
autor
3. okt 2011

Nazov ma byt samozrejme ROK PO NEKOJENI, nejde mi to uz opravit

strapco13
3. okt 2011

@andrema a si si ista, ze ie si tehu?
bolo by dobre ak teda nie si tehu..hormonalny profil a stitnu zlazu vysetrit
ale niekedy je vsetko OK a tvorba mlieka pretrvava

andrema
autor
3. okt 2011

@strapco13 nie som tehu, aj keby som chcela byt...a dalsia vec ma s tym napadla, ci vobec mozem byt tehu kvoli tomu

strapco13
3. okt 2011

@andrema ja som otehu pri dojceni a je ovela viac zien co sa im to zadarilo tiez 😉 dojcenie nie je antikoncepcia
ale ak mas nejaku hormonalnu poruchu tak nemusis otehu..preto vysetrit

damiankad
3. okt 2011

@andrema aj ja to mám a to má drobec 15 mesiacov 😒 Môj gyndák povedal, že ak to neprestane kým pôjdem na preventívku (december) dá mi niečo na zastavenie...a že mi vezmú krv či nemám zvýšený prolaktín, čiže to môže byť hormonálna porucha...mám z toho už nervy..lebo je október a neprestalo...a byť zase na liekoch nič moc 🤐 😖

andrema
autor
3. okt 2011

@damiankad no sak to...ak sa mi nepodari znova otehotniet,tak asi pojdem tiez neodkladne ku gyneko

damiankad
3. okt 2011

@andrema ja momentálne nechcem otehotnieť...ale trápi ma to, lebo nadbytok hormonov nikdy nie je dobrý..a ešte ak je to aj dôvod pre ktorý sa mi nedarí schudnúť 😒 ☹ ako mám nad 10 kíl...ale aj tak...neviem teším sa na gyndáka čo povie...

aduskatt
3. okt 2011

@andrema ja to mam 7 rokov po dokojeni a lekar to povazuje za nieco, co je v poriadku a pricina nezistena, kedze vysledky z krvi boli OK, akurat teda odoslal vzorku, ci tam nie su nejake bunky, co tam nemaju byt, ale nalez bol OK, tak ze to mam brat v pohode

andrema
autor
3. okt 2011

@aduskatt tak ked je to vysetrene vsetko tak je super, musim zajst k tomu lekarovi co chcem,ci nie

aduskatt
3. okt 2011

@andrema no, super to je, akurat ma to uz dobre otravuje........

maca793
3. okt 2011

@andrema
ahoj ja som malú nekojila ale odsávala som si mlieko, 1.5l denne a po 5 mesiaci som zrazu prestala mať mlieko. povedala som si dobre ved čo už aj to sa stáva. vyrovnala som sa s tým. mne mlieko vytekalo ešte 3.5 roka od prestania pôrodu a to som užívala rôzne lieky na zastavenie tvorby. aj lekár mi povedal, že to nie je nič hrozné a výlsledky boli v poriadku.

ivulec1
13. jan 2024

@andrema
@andrema dobrý večer viem ze ro je staré ale chcem sa spýtať ci vám to prešlo alebo nie ja mam podobný problém a to už dva roky nekojim a tiež ešte keď si stlačím bradavku tak tiež mi vyde pár kvapiek

andrema
autor
18. jan 2024

@ivulec1 mne to s prestavkami trvalo este asi 9 rokov, bola som u lekarky, vysledky boli OK, potom to prestalo samo