Pužívali ste pri kojení klobúčiky na bradavky?

zuzkapt
21. jan 2011

Používali ste pri kojení klobúčiky na bradavky? A ako dlho? Nemali ste s ich používaním problém pri kojení?

julienka
21. jan 2011

Ahoj, áno, používali sme, pretože sme mali veľký problém so správnym prisatím. Na jeden prsník sme používali 4 týždne, na druhý 6. Malinká sa sama "odstavila" z klobúčikov a krásne začala papať bez 😉

bubelko
21. jan 2011

nie, nepouzivala som ani pri jednom. 😉

alca85
21. jan 2011

nie, nepotrebovala som, keď ich mám jak dudle dlhé 😀 😀 , takže malá s prisatím problém nemala 😅 a ani mi nepraskali, takže pohoda 🙂

estanis
21. jan 2011

ja ano, lebo som mala "dudliky" dovnutra. no ale ani to mi nepomohlo a nakoniec som musela odsavat a krmit malu z flase 😒

kitchima
21. jan 2011

Ano, ale iba parkrat. Cca 2 tyzdne. Potom sme uz nemuseli. 🙂

ilijanka
21. jan 2011

ja na kobúčiky nedám dopustiť, aj ked ich laktačné poradkyne neodporúčajú, ale ja by som bez nich vôbec nebola kojila, mám ploché bradavky, pri Miškovi som ich používala cca 3 mesiace a potom sa naučil ťahať aj bez nich, nikdy som nemala popraskané bradavky, bolo to super, naozaj... Pri druhom bábu som už kojila bez klobúčikov. 🙂

minnie55
21. jan 2011

Ja som pri staršom synovi tiež používala klobúčiky, lebo som mala ploché bradavky a s kojením som skončila po dvoch týždňoch trápenia. Pri mladšom synovi som bojovala ako lev, klobúčiky som nevzala do ruky, malý sa naučil prisať, bradavky si krásne zvykli a vytiahli sa a kojili sme bez najmenších problémov vyše roka. Takže podľa mojich osobných skúseností je tvrdenie, že "keby som nemala klobúčiky, tak by som nemohla kojiť kvôli plochým bradavkám", je len výhovorka a snaha ísť tou ľahšou cestou (čo teda neodsudzujem, samozrejme, ale mne sa to neoplatilo ).

jankagabko
21. jan 2011

Pozivala som tiez nedam na ne dospustit,tak isto som mala problem s tym ze som mala spadnute bradavky dovnutra,maly si vobec nevedel chytit,tak my manzel priniesol do porodnice,mliecko som mala neurekom len maly nie a nie sa prisat,tak isti aspon ziadny problem s poproskanymi bradavkami,a potom to uz islo aj bez nich...

denisekkk
21. jan 2011

ja som ich pouzivala a striedala som to ...raz bez nich raz s nimi,lebo som mala popraskane bradavky
je to fajn ale teraz kojim bez nich a je to omnoho lepsie a bez bolestiii 🙂

anjelicek26
21. jan 2011

U nas rovnako ako u @ilijanka - kvoli plochym bradavkam by sme ani nekojili, v porodnici len skonstatovali, ze no takto kojit urcite nebudete 😝 Kojili sme tak 3 mesiace cez klobuciky a potom sa mala prisala normalne, odvtedy uz tak a tahali sme to 2,5 roka... pri malom teraz uz klobuciky nebolo treba...nedam na ne dopustit...

mrkvakatka
21. jan 2011

perfektná pomocka, prvú dcéru som nekojila lebo mi nikto nepovedal že niečo také existuje a tak mi poblížila, že si ťahala až krv a nemohla som ju kojiť a tie bolesti...fuj..., pri druhej som ich kúpila a používala som ich asi tri týždne, kým si bradavky nezvykly a potom bez nich 7 mesiacov, odporúčam každej tehulke...

stamion
21. jan 2011

aj ja som kojila obe deti cez klobúčiky,lebo po cisárskom sa mi zrazu naliali prsníky a už si ich vôbec nedokázali chytiť aj som mala ploché bradavky tak nám pomohli klobúčiky,je to super vec,môžem len odporučiť 😉

desszi
21. jan 2011

tiez som pouzivala klobuciky, lebo mam ploche bradavky, navyse boli aj popraskane, krvave, bolestive - ja som tak kojila do konca, teda celych 9 mesiacov, pretoze si maly na ne zvykol, ale nevidela som v tom ziadny problem - radsej kojit s klobucikmi ako nekojit 🙂

babulina
21. jan 2011

pri prvej som pouzivala cele kojenie -11 mes, druhorodeny sa vedel chytit bez problemov takze pri nom nie

mona777
21. jan 2011

ja som používala klobúčiky len prvý mesiac ale doplatila som asi na to - malý už nechce piť z prsa - ale nemôžem to úplne zvaliť na klobúčiky pretože som mala - teda aj mam absces jeden a poto druhý a potom ten prvý na vianoce zase zhnisal a od vtedy malý nechce piť z prsa, No ale ako tu čitam tak niekto kojil dlho s klobúčikmi - asi to skúsim znova. Lebo to odsávanie a následne papanie z flase je hrozné 😢

katkas1
21. jan 2011

ja 3 mesiace a potom som prestala kojit

janka1874
21. jan 2011

ja som ich veľmi využila keď som mala bradavky poranené alebo mikózu na nich (to keď má bábo tú žabku v puse či ako sa tomu hovorí)

cmulinko
21. jan 2011

pri prvom som pouzivala klobucili asi 2 mesiace...potom sme museli prejst na UM a pri druhom sa mi prsniky nenaliali ani po 4 dnoch a maly mal uz silnu zltacku a dehydrataciu,tak sme presli hned na UM.

miska246
21. jan 2011

ja som ich pouzivala prve dva tyzdne a potom som ju postupne odnaucala, mala som ich preto, lebo som mala male bradavky a strasne naliate prsia a mala sa mi nevedela prisat 😵

janka2732
21. jan 2011

moja dcerka nechcela ani prsnik a ani klobučik musela som si odsavat mliečko a davat jej z flaše a syn nemal problem hned po porode ešte na sale mi ho dali a hned sa aj prisal 🙂

norikk
21. jan 2011

len 1x v porodnici...odvtedy nie

janica81
21. jan 2011

my sme pouzivali...asi 3 tt...mne to pomohlo...mala som vpacene bradavky....ale potom sa to same zlepsilo..a ked bola malicka vacsia...uz to islo bez...a mne tak vlastne vytahala mliecko..inak by sa asi nespravilo kedze si nevedela chytit...a inak ked teraz sem tam prikrmime...nema problem chytit flasku 🙂

evinkal
21. jan 2011

ja som používala aj pri synovi-toho som kojila do 5 mesiaca a pri dcérke až do 10 mesiaca,teda počas celej doby kojenia-niežeby som nechcela kojiť "normálne"ale deti mi nevedeli chytiť bradavky,mala som ich moc malé a nevedeli si chytiť.pomohlo to a super sa napapkali 😀

majulienka27
21. jan 2011

ja som tiež používala a bola som spokojná, malá si nevedela chytiť bradavku lebo mám malé, mlieka som mala veľa, malá mala akurát tak pusu špinavú a to bolo všetko nevedela sa napiť tak ma sestričky poslali do lekárne nech si ich kúpim, potom už vedela bez nich papkať. Za pár mesiacov si pôrod zopakujem opäť, klobúčiky už mám pre istotu kúpené aby sme sa netrápili no dúfam že ich nebudem musieť použiť

tul1p
22. jan 2011

pouzivala som prve tyzdne, ked som mala velmi bolestive bradavky (velmi mi pomohli). ale potom uz nie. niet nad prirodzenu cestu ak sa da.

00matula
22. jan 2011

Nie, a kojim este stale 🙂

booklover
22. jan 2011

pouzivam, lebo som nemala potrebnu odbornu pomoc po porode. ale ak by sme znova planovali babo, zavolam si dulu na pomoc. ja som zazila krvave ragady, zapaly s vysokou horuckou, naliate stvrdnute prsia a reflux dietata. kojim stale, sice cez klobuciky, ale lepsie ako vobec, nie? 😉

bosoriak
22. jan 2011

Kojila som s klobucikmi celu dobu (10 mesiacov), mala sa mi nevedela prisat uz v porodnici,odporucila mi to laktacna sestra. TRochu neprakticke to bolo kvoli sterilizacii, ale inak uplne v pohode, ziadne problemy sme nemali. Pri druhom skusim bez nich, ale pre istotu budu v sufliku.

zuzanka.h
22. jan 2011

používala do 6. mesiaca , a keď som začala prikrmovať klobúčiky odstavil a kojím ho podnes bez nich 🙂

marianca
22. jan 2011

používala som klobúčiky pri prvom synovi. Strašne mi rozkúsal bradavky a keď papal ma to bolelo, že som až plakala tak som si dala klobúčiky. Kažký mi hovoril, že s tým budem kojiť len krátko, že to neny dobré a kojila som s tým 9 mesiacov aa potom ešte 4 mesiace bez, takže mne pomohli strašne a využila by som ich určite zas. Pri druhom synovi som ich používala len mesiac pokiaľ som mala boľavé bradavky a keď to už nebolelo kojila som asi rok bez. Takže ja ich určite odporúčam...