Použitie Bioptron lampy na poškodené bradavky od kojenia

darja12
26. apr 2019

Ahojte, dostala som sa k BIOPTRON LAMPE, prosím máte niekto skúsenosti s ňou, čo sa týka liečby bradaviek? Prosím Vás ako často ju mám používať? Mám 8 dňové bábätko, som druhorodička, prvé som kojila vyše 2 rokov, no mala som dlho problém s kojením.. Znova sa to zopakovalo a kojenie veľmi bolí.. Bola tu dnes laktačná poradkyna a ukázala mi priečnu polohu, že tá je naj pri bolestivosti.. Áno bolí to menej,no ked prikladám častejšie, ako dieťa žiada, tak to bolí zas čím dalej tým viac. Situáciu mám takú, že 4 dni som kojila a dva dni som len odsávala, čo ma to tak bolelo.. dnes som znova začala kojiť, lebo som to mala trošku preliečené.. Mám tú lampu..Ako ju mám používať? Ďakujem

fkata
26. apr 2019

@darja12 Ahoj, ja som ju používala. Používala som ju 3x denne, na čistú pokožku, nastriekanú Oxy sprejom po 6 min.

ajsha123
26. apr 2019

Ja by som lampu tiez používala. Urcite neuškodí. Ja som používala na nastrih hrádze, pomáhalo

darja12
autor
26. apr 2019

@fkata a je potrebné to striekať tým sprejom? či možem aj bez?

ajsha123
26. apr 2019

Ten spray je cisty kyslik, cize urýchľuje hojenie. Ale ked nemas, tak aj bez. Len nech su bradsvky ciste, nie nakremovane.

fkata
26. apr 2019

@darja12 nutné to asi nie je. Ja ten sprej využívam dodnes, lampu už nie.

darja12
autor
28. apr 2019

používam ešte cicatridinu spraj na to.. a sem tam dám citrovital.. zlepšuje sa to.. už kojím z oboch a bolí len prisatie 🙂) veľmi sa teším

denisamudra
13. feb 2023

@darja12 ahoj, prosím ako si používala tu lampu a ako dlho trvalo proces zahojenia ?