Poraďte dobrú laktačnú poradkyňu v Prešove

julinkaz
22. feb 2013

ahojte maminy, chcela by som vám poprosiť o kontakt na nejakú dobrú laktačnú poradkyňu, ktorá je ochotná prísť aj k nám domov (bývame cca 15km od PO). Ďakujem veľmi pekne všetkým 🙂

ita111
22. feb 2013

julinka možem sa opýtať,prečo ju hľadáte?neviete techniku dojčenia,alebo máte málo mliečka,chcela by som sa s vami o tom podeliť sama som odkojila 3 synov dvoch do 2 rokov a tretieho do 2,5roka,tiež som vtedy potrebovala pomoc,nakoniec mi veľmi pomohla moja babka,rada by som podala dalej všetky info....ak samozrejme chcete?Iveta

kattrin5
22. feb 2013

Pozri mamila.sk tam najdes 🙂

julinkaz
autor
24. feb 2013

@ita111 ahoj, princeznička sa nám narodila o mesiac skôr, v pôrodnici dostala silnú žltačku, s ktorou sme prišli aj domov, takže je dosť spavá. dojčím na klobúčik, mliečka mám tak akurát, lenže malá na prsníku poťahá max 20ml, niekedy ani toľko a zaspí. potom sa zobudí s takým vlčím hladom, že ma ide celú zjesť 🙂 no a problém je v tom, že po každom dojčení som si mliečko odsávala a ona keď sa zobudila mala prázdne prsníky, tak som jej to mliečko musela dať z fľaše (ako v pôrodnici☹ včera som si už neodsala, lebo som chcela, aby mala stále mliečko keď sa zobudí, lebo vraj odsávačka nevytiahne všetko a mliečka sa vytvorí len toľko, koľko odišlo☹ lenže moju princezničku neviem zobudiť a keď už tak pocucká nejakú 10-20ml a zas zaspí. chcela som len vedieť, či mám zakaždým odsávať alebo nechať tak a prikladať ju stále k prsníku. z odsávačky ma už totiž začínajú bolieť prsia. ak môžte poraďte mi prosím, prvého synčeka som dojčila len 2 týždne, lebo som viac nemohla a nebolo ani mliečko, ale teraz by som to chcela aj kvôli tomu, že malá je skôr narodená a ten organizmus je slabučký 🙂 Ďakujem pekne.

luba41
24. feb 2013

@julinkaz najlepšie je zavolať laktačnú poradkynu, tu sú kontakty pre Prešovský kra. Zavolaj nejakej, napíš... http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... Čím skôr, tým lepšie... 😉

julinkaz
autor
24. feb 2013

@luba41 ďakujem veľmi pekne 🙂

jk77
24. feb 2013

Ahoj.Urcite si zavolaj laktacnu zo stranky mamila.Ja som prveho dojcila aj s prikrmovanim do8m,s klobucikmi, aj bez , popraskali mi z nich bradavky.Teraz druheho cisto dojcim uz 6,5m ziadne klobuciky. Velmi mi pomohli rady na ich stranke...

paulakolla
27. sep 2015

@ita111 Nevedeli by ste mi poradit ako prinutit malu,aby tahala viac mliecka? Ma 5 tyzdnov a stale taha rovnako malo.Potom ju musim dokrmit umelym(60ml), lebo krici od hladu.Vdaka.Paula

luba41
27. sep 2015

@paulakolla a ako vieš kolko vytahá? prečo sa Ti zdá málo? ak dávaš flašu-prisatie pravdepodobne už nebude v poriadku a dieťa si nevie vytiahnuť dostatok mlieka , ak dávaš UM-tak sa Ti už nevyvtára dostatok mlieka.. takže kontaktuj laktačnú-nech Ti poradí ako sa z toho "kruhu problemov" dostať..

paulakolla
27. sep 2015

Laktacnu som vyhladala hned po prichode z porodnice,kde malu dokrmovali od 2.dna flasou.Ja dokrmujem mesiac cievkou na prsniku.Najpr kojim bez cievky a potom dokrmim.Po mesiaci sa nic nezlepsilo.

paulakolla
27. sep 2015

@luba41 Myslim si ze vypije pol na pol moje a um.Malo sa mi zda preto,lebo nie je po kojeni spokojna.Trva nam to aj hodinu,potom uz place na prsniku.Akoby nevladala vytiahnut.

paulakolla
27. sep 2015

@luba41 Laktacna nas dalej nevie posunut.Radi vyz.doplnky na zvysenie tvorby(vsetky uzivam).Ale ja si po case myslim,ze mliekotvorba u mna funguje normalne.Len mala malo vytiahne.Tym padom sa tvori stale rovnake male mnozstvo.Neviem ako z toho von.Chcem sa zbavit UM.Ale neviem ako.

julinkaz
autor
28. sep 2015

@paulakolla odporucam zavolat laktacnu poradkynu, nam velmi pomohla a aj napriek problemom som sa riadila jej radami a od 4 mesiacov moja mala papala krasne z prsnika az do 15 mesiacov 🙂

paulakolla
29. sep 2015

@julinkaz Ak sa ta mozem opytat, ktoru laktacnu si kontaktovala? Lebo ja som laktacnu vyhladala. Co konkretne ti pomohlo?

julinkaz
autor
29. sep 2015

@paulakolla volá sa Jarka, ak chceš môžem ti dať číslo na ňu 😉 poradila mi ako správne prikladat a kŕmiť pomocou cievky a vždy bola na telefóne keď som potrebovala 😉

iwuska7
10. mar 2016

@julinkaz mozem kontakt poprosit?

viveka
2. máj 2018

@ita111 dobrý deň ita, ak možem poprosiť na vás kontakt, tiež riešim laktačnú,hoc si myslím, že nám pomôže hlavne sedliacky rozum vašej babky, Ďakujem

vera55555
16. apr 2020

@ita111 ja by som mala zaujem o radu ak je to este aktualne!