Odstavenie od dojčenia - tvrdnúci prsník

qwer2019
11. jún 2022

Ahojte, ako rýchlo sa vám zapalil prsnik doprevadzajuc teploty? Ja som už mala pár krát, ale kvôli tomu ze som mala veľa mlieka a to som plne kojila.
Tento x som odstavila od kojenia. Denne kojenie už nebolo asi 2 týždne, nočné kojenie prvú noc. Už som si 5x odstrekovala od rána, ale bolí, aj hrčky sa mi už robia. Ako sa dá predísť ešte tomu aby z toho vznikol zápal. Ďakujem

kittykat22
11. jún 2022

@qwer2019 ahoj. velmi rychlo. Behom 48 hodin som nemohla pomaly ani zdvihnut ruku. Mala som zapal asi 5x. Predist zapalu pomoze nemat prsia v zime a prievane a udrziavat ich v teple. Neviem cim riesis odstranenie zapalu, ale ja som si davala octanovu mast + igelit + plienku a super vzdy pomohlo. Teda ten zapach ziadna slava - ale skvely vysledok. Behom 2 hodin som citila neskutocnu ulavu.

ibajaanikiny
11. jún 2022

@qwer2019 mne pomohli pri zapale aj obklady-tvarohove a kapustny list…davaj cim skor. Druhykrat som uz musela brat aj ATB…

qwer2019
autor
11. jún 2022

@ibajaanikiny no mne to zakaždým vyriešili len antibiotiká. Len teraz chcem tomu predísť, aj horúckam aj tej neznesitelnej bolesti

terezka2911
11. jún 2022

Ahoj. Mne veľmi pomohlo nahriať prsník vankúšikom (suché teplo - niečo ako sa používa na podbruško pri menštruácii) - vo vani, pretože mlieko sa hneď spustilo. Následne po rozmasírovaní a uvoľnení (neodstriekavala som veľa, aby sa veľa netvorilo) som si dala obklad zo studeného bieleho vína. Z chladničky. Víno na gázu/plátenú vreckovku, na to sáčok a na to podprsenku. Nechať 10-15 minút, vymeniť a zase obklad. Potom pauza. No a aj paralen som si dala, lebo už ma to bolelo a to je jediné, čo sa smie. A pomohlo mi 🙂 verím, že pomôže. Držím palce!

qwer2019
autor
11. jún 2022

@terezka2911 ďakujem. No skúsila som teplý obklad a zatiaľ nič, o číslo väčší mam už prsnik než druhý. Žili na ňom navreté

majlo1234
11. jún 2022

Ked uz neplanujes kojit, mozes vsetky mozne lieky. Mne pomohlo od zapalu hlavne kojit(co ty nechces) a davala som si studene kapustne listy rozvalkane do podprdy. Mozno ti ale bude vediet pomoct so zastavenim laktacie aj lekar

terezka2911
11. jún 2022

@qwer2019 normálne prikladaj teple a masiruj. Povolí, neboj. Ja som mala možno o 2 čísla väčšie prsia pri príchode z porodnice, bolo to hrozne. Ale povolilo tým nahrievanim a obkladmi.

terezka2911
11. jún 2022

@qwer2019 a áno, skus sa opýtať lekára. Môže ti predpísať napr.medocriptine.

qwer2019
autor
11. jún 2022

A prečo treba taký prsnik chrániť pred chladom

qwer2019
autor
11. jún 2022

@terezka2911 no zatiaľ bohužiaľ, nepomáha nič. Uvidím do večera, ak nepomôže nič, pôjdem na pohotovost

trgypadl
11. jún 2022

Ahoj, daj si sprchu, ale poriadnu na prsnik na miesto kde su hrcky aspon 15 min, a potm ich rozmasiruj/tie hrcky smerom k bradavke, po sprche odsaj do uvolnenia

kubkovamama
11. jún 2022

@qwer2019 ricinus comunnis 9ch je na zastavenie laktacie,resp.pomoze+obviazat hrudník.Ak na 100% už nechceš kojit.Ale najprv daj teplý obklad,určite odstriekaj časť mlieka,zmiernis tlak,potom chladivý obklad na zastavenie reflexu spustenia a hneď rýchlo obviaz.Do týždňa si bez mliečka.Iba,prečo sa takto trápiš,stačilo skočiť pre lieky na zastavenie

qwer2019
autor
11. jún 2022

@kubkovamama moja doktorka veľmi nechce predpisovať lieky, najprv treba skúsiť odstavit, len tak. Pri prvom dieťati, keď som odstavila, tak mliečko v pohode odišlo bez liekov.

essenceee
20. jún 2022

u lekara si s tym nebola? A to kojiš iba z jedneho alebo davaš umele?

qwer2019
autor
20. jún 2022

@essenceee bola som už v piatok. Skôr sa mojej doktorke nedalo. Už som práveže úplne odstavila. Už sme mali len nočné kojenie, a to keď sme zrušili, mi začal robiť prsnik sarapatu. Aj napriek odstrekovaniu, teplým obkladom sa mi zväčšil strašne a zatvrdol. Dala mi lieky na zastavenie laktacie nejaký me.... (nepamätám si názov) z ktorých mi prvý večer bolo totálne zle a zvyšné večeri som ako matoha. Ranná dávka, mi nerobí tak zle, ako tá večer... ale už sa zmenšil, aj zmäkol, aj keď mam stále mlieko po vyše týždni od odstavenia,ale už je to omnoho lepsie