Odstavenie dieťaťa od kojenia a odmietanie umelého mlieka

mary1984
15. mar 2013

Ahojte, chcela by som poprosiť o akúkoľvek radu. Mám 7 mesačné bábätko, závislé od kojenia, z vážnych zdravotných dôvodov ho musím prestať kojiť, aby som sa mohla začať liečiť. Keďže lieky obsahujú kortikoidy, kojenie neprichádza do úvahy. Skúšam mu podávať umelé mliečko, ale bez úspechu. Odmieta ho, nechce to ani prehltnúť, začne ho napínať na vracanie a cumeľ vytláča z úst. Skúsila som viac druhov mliek, aj pridať trošku glukózy, aby bolo sladšie, aj v noci za spánku, no prebral sa na to a hrozne plakal, musela som ho znovu len nakojiť. Som zúfalá, preto prosím o každú radu, či názor, odstavenie je nevyhnutné. Ďakujem každému, kto sa zapojí do tejto diskusie.

danjelca
15. mar 2013

skus napísat www.mamila.sk
možno nájde riešenie su to odborníci mne pomohli vo vela otázkach!

kuko7
15. mar 2013

ja som si tymto presla, musela som malu odstavit v 9mesiaci, nakolko som musela brat lieky,,,no a mala bola uplny zavislak,,,,nedalo sa inak, len pockat kym bude ako tak papat cez den tu tuhsiu stravu a potom som musela postupne,,,,ona mala take stavy ze plakala az do nepricetna,,,,tak som s liekmi mesiac dva pockala a malu som pri uspavani davala tatinkovi a nejako sme to zvladli,,,aj ked toto bolo dost narocne :/

klincek
15. mar 2013

@mary1984 porad sa s pediatrom, ci by si napr. nemohla skusit miesat kravske mlieko a umelym. myslim tak, ze zarobis napr. 100 ml um, dolejes kravskym. ja to teraz robim, lebo prechadzame z um na kravske a funguje to-ale moje baby su starsie, u mensieho by som to radsej konzultovala.
a urcite by som zacala viac prikrmovat, nech si malicky zvyka aj na ine chute.

xlucia
15. mar 2013

@klincek miesat kravske s UM je uz uplny hnus. to nemyslis vazne!

zuka13
15. mar 2013

suhlasim s xlucia. nic nemiesaj. Mam 3 deti, takze ma tento "problem" caka znova. 1.dieta preslo na UM v 6.mesiaci za 1 den. na zaciatku som davala moje mlieko do flase a potom som dala UM. Pri druhom som kojila do 16mes. a potom som skusila uuuplne vsetky UM na trhu, neslo ani jedno. Tak som to nechala tak. Ja myslim, ze skus dat normalne kravske (samozrejme kvalitne) a nic tym nepokazis. naco budes stresovat seba aj babo na prechod na UM a o rok zase stres pri prechode na normalne mlieko? a ak nebude chciet ani UM ani kravske, davaj jogurty, syry, atd. ale na plac sa priprav tak ci tak. zvyk je predsa zelezna kosela 😉

klincek
15. mar 2013

@xlucia mam dovod, preco som to zacala robit takto.
a preco je to taky strasny humus?

klincek
15. mar 2013

@xlucia ak mi prezradis sposob, ako zo dna na den prejst z um na km, budem len rada.

xlucia
15. mar 2013

@klincek pretoze ty si tiez nespravis sackovu polievku a nefuknes to toho dve tri naberacky domackej... vies so by robil tvoj zaludok?
lepsie je prest tak, ze ked to vies dopredu, tak uz pri kojeni dat kazdy den par lyzic kravskeho mlieka. podla veku dietata bud lyzickou, striekackou, slamkou, flaskou.... ako to ide. a postupne kravske pridavat a MM davat menej.
ked dieta odmieta vsetky UM, ma na to svoje dovody a treba ich respektovat. pokial mu kravske mlieko nerobi problemy, tak nech ho papa. nie je to idealne, ale proste ked MM nemoze byt, tak nemoze byt...

klincek
15. mar 2013

moje baby maju uz 19 mes a boli od narodenia na um (vymenili sme dve znacky), ale po poslednej chorobe ho zacali odmietat. ine um som uz ani neskusala, ponukla som im rovno km. jedna ho vypila (jediny raz), druha vobec nie. mliecko im ale chybalo, tak som pomiesala a s tym nemali problem. postupne um uberam a dufam, ze na jar uz budu plne na km, ale zatial to inak neviem vyriesit.
preto som aj mary navrhla, aby to skonzultovala s lekarom. pri mensom kojenom dietati by som si tiez len tak netrufla.

sante81
15. mar 2013

@mary1984 ja som skusala 4 mes učit na flasku a UM, nechcela odmietala, az raz chytila, bez problémov. takze len skusat, skusat a skusat.

mamainprogress
15. mar 2013

Neda sa este pockat a zacat sa liecit o 3-4 mesiace? Potom lahsie odstavis pretoze bude mat viac prikrmov a mozes zacat navykat trebars aj na rastlinne mlieka alebo na vobec ziadne.
Deti nepotrebuju k zivotu ani k prospievaniu kravske mlieko. Nechapem cely ten kolotoc okolo ucenia deti na kravske mlieko. Viac skodi nez robi uzitku.

veriiii
15. mar 2013

a je to tym mliekom ,alebo flaskou?lebo ja moju prevazne kojim,ale raz dva x za den dam flasku, na dokrmenie a tiez niekedy je najprv taka neista, vypluva cumel, niekedy napina ju..ale ked jej ju ponuknem viac krat a je ozaj hladna ,zoberie si to..snad ti nejaka mamicka poradi,ze ktore mliecko chuti najviac ako materske, ja davam hipp,ale to trosku za rybinou citit,po chvilke ako stoji vo flaske..beba je zevraj sladucka,a sunar celkom chutny..
@mary1984

mary1984
autor
15. mar 2013

@veriiii myslím že je t aj fľaškou aj mliekom, doteraz sa s fľašou ešte nestretol a keď som skúšala UM dať lyžičkou aj tak ho napínalo. Už som to nezvládla a zas som ho len nakojila, nedá mi to, nemôžem sa pozerať ako plače ☹

mary1984
autor
15. mar 2013

@mamainprogress žiaľ nemôžem čakať, ide tu o čas, ak sa nezačnem liečiť do mesiaca môžem prísť o všetky vlasy a späť už nikdy nenarastú ☹

mary1984
autor
15. mar 2013

ďakujem všetkým za vaše skúsenosti a rady, vyskúšam čo sa dá 😒

mary1984
autor
15. mar 2013

@danjelca ďakujem určite skúsim

veriiii
15. mar 2013

@mary1984 jedine,ze by si si chvilu odstriekavala a tak by si zvykol na flasku a co sa tyka chute, no oni asi vsetky tak divne chutia,materinske nie je az takej vyraznej chuti/okrem toho,ze je sladucke🙂/,ale on ked bude ozaj hkadny vypije vsetko si myslim..proste musis dookola ponukat a ponukat☹

verka1978
15. mar 2013

ja som moju teraz oducala od MM, nakolko potrebujem ist na vyber znamienka ktore je pod pazuchou a mliecne zlazy musim mam v povodnom stave. Mala odmietala nielen UM ale aj flase. Tak nakoniec som nasla flasu NUK s uzkym hrdlom a kaucukovym cumlom a kazdy dem som jej medzi jedlami ponukla troska 30 ml mlieka, a odmietala, ale asi si zvykla na tu chut a do dvoch tyzdnom vypila 120 ml. Ale nemonhla som jej ho dat ked bola hladna , lebo vtedy nervacila. Zacali s Bebou , ale vsimla som si ze troska grcka tak sme presli na Nutrilon. Kamaratka dava Sunar. Inak ak je to nutne skusila si som plnotucne kravske, podla mna lepsie ako ziadne. Moj nazor.

opicaskorica
15. mar 2013

Skus Sunar, kojenym detom sa mi zda ze najviac bere. Aj nasa asi ako kayde kojene bola zavislak, skusila som 3 druhy a sunar zabral. Najskor len 15 ml a teraz po mesiaci da vecer 2 deci a rano tiez... vela trpezlivosti prajem... a podla mna o flasku ani tak nejde ako o obsah...

mirka_aa
15. mar 2013

necitala som ostatne prispevky,ale moja tiez nechcela skusala som viac druhov a zacala pit az bananovy sunar....najprv len malo a postupne viac...cez cumel nechcela,pije cez klasicku slamku...vela stastia a skore uzdravenie 🙂

luba41
15. mar 2013

@mary1984 ja by som na Tvojom mieste kontaktovala poradnu http://www.mamila.sk/ , možno sa nájde riešenie http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?... http://www.mamila.sk/pre-poradkyne/materialy-pr... 😉

mary1984
autor
16. mar 2013

vďaka dievčatá 🙂 Dnes sme síce nepili UM, ale kojili sme sa len 2 krát cez deň, aj to je pre neho veľký úspech 🙂

zuzikak
18. mar 2013

my sa trapime rovnako. Ziadne UM (skusili sme uz 3 znacky) a ani kravske nechce. Akonahle zbada vo flaske nieco biele (cize ine ako caj alebo vodu) tak to skusi max. za jednu kvapku a dost. Potom este raz denne mozno - ak je v dobrej nalade a inak flasku len hadze o zem. Proste nechce nic.