Odsávanie namiesto prikladania

danca27.
16. feb 2014

Mile mamicky..mam problem s dojcenim. mam velmi velke bradavky a su vpadnute, ak malu prilozim, scucnu sa dnu a nema sa za co chytit. tak som to riesila klobucikom,ale vzdy je nervozna kym zachyti klobucik a netaha vela, vacsinou kojenie trva vyse pol hodiny aj hodinu a saje velmi malo, potom o hodinu pyta zas. asi 4 den po porode sa mi velmi naliali prsniky,tak som musela odsavat, a potom som jej dala z flasky. takto sa jej to lubi, pije vela a ja som spokojna, ked vidim,ze pije. ale odvtedy sa to uz stalo rutinou, ze len odsavam a pije z flasky, prikladam velmi malo. Myslite,ze to takto mozem robit? len odsavat a papat z flasky? su s tym problemy ako ustavicne umyvanie odsavacky a flase,ale trva to asi aj menej ako to jej satie a takto viem,ze daco vypila.. len sa mi uz 3. den nejako malo mlieka tvori, moze to byt tym,ze len odsavam a mala nepije z prsnika? mala ma 17 dni, nebude uz neskoro ju naucit opat na prsnik? dakujem za rady

sharlotta
16. feb 2014

@danca27. takto ti vzdy bude hrozit, ze o mlieko prides. Chcelo by to skusenu laktacnu poradkynu, aby ti pomohla naucit malu prisavat sa na prsnik. Su baby, ktorym sa to dlhodobo dari, no je to vzdy riziko. Odsavacka nie je babatko a nikdy ti tolko nevytiahne, ako si dokaze vytiahnut babatko. Vela sil prajem a urcite kontaktuj laktacnu.

petah82
16. feb 2014

ziva tema https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/nekojim-ale-odsavam-preto-prosim-o-vase-skusenosti/ precitaj, popytaj sa. aj ja som len odsavala do 6m. nechcel sa prisavat. pil iba moje mlieko, bolo ho dost. bolo to narocne, skoncila som preto, lebo uz nevedel vydrzat kym som odsala, vrcal, vrestal, chcel moju pozornost, vzdala som to... ale nelutujem tych 6m. po 1m som si dala metu, ze vydrzim 3m a nakoniec 6 🙂 zo zaciatku som odsavala kazde 2h, vo dne, v noci, budik som mala, bala som sa, aby mi neodislo mlieko. mala som elektricku avent odsavacku. potom, ked bolo mlieka dost som presla na kazde 3h/4h, v noci menej a koncila som v 6m - kazdych 6h som odsavala. castym odsavanim a jedenim homeopatik na podporu mlieka, alebo pitim caju sa da produkcia zvysit.

euka210
16. feb 2014

@danca27. ano, malo mlieka je tym ze len odsavas a mala netaha...dieta dokaze vyiahnut viac ako odsavacka a stimuluje aj tvorbu mlieka. Volaj laktacnu, lebo ked bude mat dlho flasu sa moze stat, ze prsnik uz vobec nebude chciet a tym padom ani mlieko. Ale bude to aj tak boj, tak vela sil a trpezlivosti 🙂

stormie
16. feb 2014

@danca27. Asi je to to individualne ale ja som odsavala rok, mlieka som mala dost, dokonca som 5litrov darovala do mliecnej banky... Pri odsavani je dolezite aby si odsavala casto kym sa ti naplno nespusti laktacia, aj kazde 2-3 hodiny cez den aj v noci, takze zabudni na spanok ☹ A tiez je dolezite aby si odsala co najviac ja som odsavala uplne doprazdna. No a samozrejme dobra, kvalitna odsavacka - odporucam dvojitu lansinoh, odsavas z dvoch prsnikov naraz. Mozes skusit aj rozne caje, bylinky, tabletky ... na podporu tvorby mlieka. Znama odsavala a poctivo este prikladala, mala rok !!! odmietala a a napriek tomu to nevzdavala a po roku zacala kojit, takze vsetko sa da 🙂

norcima
16. feb 2014

@danca27. Odsavala som 17 mesiacov. Chod do temy co ti tu poradili o odsavani, tam ti poradia 🙂

roni200
16. feb 2014

Kontaktuj laktačnú poradkyňu.Pozri si aj stránku mamila.sk.Sú tam užitočné rady.

emocia
16. feb 2014

@danca27. Ahoj, danca27. Je mi ľúto, čo prežívaš. Fľaša však nie je riešenie, je to slepá ulička 😒 Riešenie je hľadať pomoc u laktačnej poradkyne, ktorá ti dá, predstaví postup ako na to, ako dostať bábo na prsník. Lebo ak mu dávaš fľašu, pokles laktácie môže, žiaľ, pokračovať a môže vzniknúť ešte viac ďalších komplikácií. Nech ťa povzbudí, že vzhľad či tvar bradavky nerozhoduje o prisatí ani ho neovplyvňuje, pretože dieťatko sa neprisáva na bradavku, ale na prsník 🙂 Nájdi si laktačnú poradkyňu so skúsenosťami s neprisávajúcimi sa bábätkami, spýtaj sa jej na to, či má takúto skúsenosť. Mysli na to, že nie je nič jednoduchšie ako dieťaťu ponúknuť prsník – rieš to čo najskôr. Držím vám obom palce! Alena

gretkab
16. feb 2014

Treba spravit pre kojenie vsetko, co sa da - lebo okrem ineho je to silno najpohodlnejsi sposob krmenia (pri druhej dcere sme zvladli 😉). Ale ak sa neda, s odsavackou vies fungovat rovnako dlho ako kojit (pri prvom som odsavala dlhsie, ako pri druhej kojila) - ja som odsavala malemu (prvorodenemu) rok, mlieka bolo dost, namrazeneho som mala plnu mraznicku vratane mraznicky u susedov. Mala som rucnu avent odsavacku a zvladli sme to. Takze hlavu hore - kojenie je naj-sam-super, ale ak sa nepodari, tak babatko vie mat materske mlieko aj s odsavackou.

eevicka83
16. feb 2014

@stormie citala som ze mas znamu co poctivo priklada malu na prsnik a az po roku zacala z neho este papat.. moja po mesiaci dobreho dojcenia zacala prsnik uplne odmietat... som z toho neskutocne nestastna.. ma teraz takmer 4 mes.. strasne sa trapim pocitvo odsavam a v spanku sa snazim ju prikladat... ked sa mi to nepodari tak doteraz som davala mliecko z lyzicky ale bohuzial uz odmieta aj z lyzicky....tak som zacala z flase ale nechce pit ani z nej no vypije lepsie nieco aj ked len 30-40 ml na jedno papanie z prsnika nevypije iba v spanku aj to len ked sa jej chce...znama odsavala davala z flasky a prikladala kedy a ako? nevies mi to prosim zistit..? chcem velmi dojcit preto sa nevzdam do poslednej chvile a toto mi dava nadej.. dakujem za odpoved

danielita18
16. feb 2014

pokial nerobí tebe problém s odsavaním tak odsavaj dalej pokial bude malinká mliečko papat a ak sa ti zda ze máš menej mlieka tak skus castejsie odsavat a možno s ati ešte zacne tvorit viac a možno už aj stracas ale ved uvidíš ja som odsavala 7 týzdnov lebo malý mi nechcel pit z prsníkov ale potm mi uz zacal odmietat moje mlieko tak sme presli na umelé a musela som zacat odstavovat lebo mi uz bolo zbatočné odsavat ked to nechcel ale pokial nemas problem s odsavaním a lebo že by ta nejak moc vytazovalo tak odsavaj dalej kým jej bude chutit pokial ti aj tak lepsie pije a no aked stratíš mlieko tak sa tým netráp nebudes ani prvá ani posledná a čo sajej nedalo kojit a vychovas dieta na umelom mlieku a bude rast a papat ako aj iné detičky vela stastia azdravia prajem

moonglow
16. feb 2014

@danca27. ja mam rovnaky problem s prsnikmi ako ty ... starsi syn sa nevedel prisat na prsnik, ani na klobucik a tak sme skusili namiesto klobucika prilozit cumel z flase s vacsinm prietokom (nie novorodenecky, cez ten to neslo) ... a ako maly cucal cumel, vytvoril sa podtlak, a islo aj mliecko ... po 2 mesiacoch sa nam podarilo prejst na klobuciky a potom o cca dalsi mesisac konecne priamo na prsnik!!! bola som najstastnejsia osoba na svete! no a potom cucal skoro do 18 mesiacov 😉

a mladsi syn sa bez problemov prisal na vpacenu bradavku hned v porodnici

stormie
17. feb 2014

@eevicka83 pred kazdym jedenim sa ju najprv snazila prilozit a ked odmietla tak dala flasu, ale ako som pisala - skusala to rok a stale odsavala lebo prsnik odmietala. Ja som to vydrzala asi 3 tyzdne a potom som to uplne vzdala a iba odsavala. To chce velmi silne nervy ked ti dieta reve od hladu a bije ta tymi malymi pastickami do prsnikov .....

eevicka83
17. feb 2014

@stormie ani nehovor...zazivam to kazdy den ze nechce prsnik...uz skoro 3 mesiace...nikam nevieme chodit vzdy ked zaspi tak sa jej snazim davat prsnik no pri troch detoch to je uz neunosne....rozmyslala som ze jej budem prsnik ponukat v noci a cez den ked sa mi da ale neda sa vzdy..ani jej sa asi nedalo vzdy nie?.no ona to asi mala lepsie a mala jej asi sem tam prsnik vzala bdela nie?u nas sa uz aj to satie z prsnika prejavilo a papa zle..slabo taha ale tak to si myslim ze by sa este vedela naucit...ja to tak zle znasam...velmi som sa tesila na dojcenie a pekne papala len mesiac☹(a ty si ako dlho odsavala?inak moja nechce vlastne jest z nicoho..aj tvoje dieta malo strajk?od kedy?pricinu asi nevies vsak?

stormie
17. feb 2014

@eevicka83 Tej znamej dcera sa neprisala rok vobec, ona to iba skusala. Ako klobuk dole pred nou lebo ja by som rok urcite nevydrzala....ja som odsavala rok a moja mala strajk iba s prsnikom a hned asi 3 den po porode a pricinu neviem, ale asi vsetky laktacne poradkyne v nemocnici ma videli a nechapali ze preco, spravne som prikladala, vsetky mozne polohy a nic, jedna bola aj u mna doma asi hodinu sa snazila a uz nevedela aniona co ma robit, takze viem ze som pre kojenie spravila vsetko a radsej ako umele mlieko som sa rozhodla pre boj s odsavackou...