Novorodenecká žltačka a dojčenie

helus888
29. júl 2022

Zdravím. Je to len mýtus alebo fakt že žltačka neustupuje koli materskemu mlieku ?už 2 mesiace ma žltačku. Súri nás operacia už rozmýšľam nad odstavenim

beata_k
29. júl 2022

@helus888 mytus

beata_k
29. júl 2022
zuzanka.zuzu
29. júl 2022

2 mesiace? a čo na to pediater? ešte som nepočula, že by mala trvanie 2 mesiace. to môže byť tak dlho? fuha chuďatko malé ☹

veronika3110
29. júl 2022

@helus888 mne povedali v pôrodnici pravý opak.. že ten bilirubin sa vylučuje stolicou a cikanim.. takze treba kojiť a kojiť , aby sa to dostalo von..

helus888
autor
29. júl 2022

@zuzanka.zuzu vraj to je normalne ale mne už sa to nezdá. A hlavne pri anestéze je dovolena hodnota 50 . A on ma 150 A čas nás tlači

helus888
autor
29. júl 2022

@veronika3110 no on kaka raz za 4 dni

mikadooo
29. júl 2022

@helus888 mne práveže povedali pri novorod. žltačke že veľa kojiť a slniť bábo (cez sklo okna napríklad, jasné, že nie capnúť na slnko 🙂 a takisto nie dlho naraz, ale častejšie na krátke intervaly). Nikdy som nepočula, že by mohlo materské mlieko pri žltačke nejak škodiť... Najlepšie opýtať sa pediatričky čo s tými hodnotami, oni sa ale vyplavujú žiaľ dosť pomaly. Moja malá bola dlho žltá, ale pediatrička na poradniach mi vravela, že sa nemám báť, že to proste treba, kým sa to vyplaví. Len teda my sme nemali žiaden termín operácie 🤷. Prinajhoršom sa termín presunie, neboj.

zuzanka.zuzu
29. júl 2022

pri zdravom novorodencovi je jedno ako často kaká (môj kojený raz za týždeň 😀) ale precikať by mal plné 4 plienky denne minimálne... podobné to bude asi aj u vás. ako často ciká?

helus888
autor
29. júl 2022

@zuzanka.zuzu áno cika veľa aj cez deň aj v noci1

ls56
29. júl 2022

Neviem ci to je pravda, ale mne to pediater tiez tvrdil🤷‍♀️

cimage
29. júl 2022

Aj nasa najmladsia bola dlho zlta, asi aj 8tyzdnov, normalne som ju kojila a slnila ako radili vyssie. Pediatricka len hovorila, ze je este zlta, ale neriesila to dalej a same to preslo. U nas to mohlo byt dotepanim pupocnika, cize viac krvy a tym padom aj viac bilirubinu.