Môže týždňové bábo prespať celú noc bez mlieka?

29. apr 2024
nina7762
29. apr 2024

Áno, pokiaľ nie je predčasne narodené netreba budiť a užívaj si kým ti pekne spi, moja po mesiaci každé 2 hod hore až do pol roka😁

barka1
29. apr 2024

Bála by som sa toho. Kamaratka bola tiez spokojna, že malá pekne spí...a potom na poradni zistila, že malá nepribera, má málo energie, preto stále spí a dojcit 6x denne je málo a musí ju budit. Takže pozor, tyzdnove može mat kludne zltacku.

eternity24
29. apr 2024

Neviem či kŕmiš UM alebo dojcis. Ak dojcis, tak za 24 hod by si mala mať jednu 5 hod pauzu a potom by sa malo dojcit cca kazde 3 hodiny. Ja som moju zo začiatku tiež nebudila a na poradni bolo zle, lebo malo proberala. Najmä v začiatkoch dojčenia, kým je babo malé je dobre dojcit častejšie aj kvôli tomu, aby sa mlieko tvorilo.

veronika1754
29. apr 2024

Za mňa áno môže, mám 5 detí a nepoznám čo je to nočné vstávanie, vždy to boli deti ktoré si radi pospia, jedno z nich už je dospelé a doteraz rado spí, no moji boli aj dobre na tom s váhou teda by som povedala že až cez mali, keď boli maličký, no doteraz sú fakt lenivý, oni po celodennom výlete sú tri dni hotový. Proste také povahy, kľudný, svet gombička, doteraz nechápem prečo ani jedno nie je po mne, ja neobsedim minútu.

autor
29. apr 2024

@barka1 mal v nemocnici bol na lampe

barka1
30. apr 2024

Ok. Urob, ako myslíš. Alebo sa porad s pediatrom, nespoliehaj sa na skusenosti matiek z MK.

ema0000000
30. apr 2024

Určite to nieje vhodné. Takéto maličké babetka nemajú energetickú hodnotu na to aby spali celu noc, na spravne fungovanie treba dojčenie 2-3 hodiny

lucia23529
2. máj 2024

Nám poradila pediatrička prvých 6 týždňoch budiť po 3 hodinách lebo že im potom klesá cukor a budú rýchlejšie unavene keď vstanú a nevypijú toho mliečka toľko. Plus mala novorodeneckú žltačku tak veľa pitia pomáhalo.

luliu
2. máj 2024

Je to dlho, budila by som a plus, keď mal žltačku, také deti sú ospalé. Moje deti spali od narodenia celú noc, ale keď boli také maličké, budila soľ ich aspoň raz na mlieko

gab1sol
2. máj 2024

Je to len moja skúsenosť vtedy ako prvorodičky. V piatok ma prepustili z pôrodnice, celý víkend som bola v tom, že však ťahá… V nedeľu už nonstop spala, aj 7 hodín v kuse. Mne sa pri každom kojení uvoľnili prsia, tak som myslela, že pije. Ale to sa mi len pustilo mlieko. V nedeľu večer som mala prsia ako kameň. To mi už blikla kontrolka. Malá bola extrémne spavá, lebo jej chýbala energia. Hneď v pondelok som začala riešiť správne kojenie. Na malej bolo vidno po čase riadnu zmenu, aj keď si stáke rada pospala. A to obe moje deti “prespali” celú noc - nakŕmila som ich pred spaním, keď som išla ja spať, cca o jedenástej, polnoci, nakŕmila som ich v spánku, potom sa zobudili až ráno okolo piatej, šiestej. Pre mňa bola taká hranica 6 hodín, max. 7 hodín. Určite by som to nepodceňovala…

mima1608
2. máj 2024

Môže, ak už nemá tú žltačku. Moja malá mala po narodení, vtedy som ju budila každé 3 hodiny v noci. Keď už dr skonštatovala, že žltačka prešla, prestala som ju budiť a v pohode prespala od 20-21 do 7-8 rána, cez deň som kojila na požiadanie, niekedy pýtala aj každú hodinu. A na poradni boli prvé mesiace pindy, že priberá veľa 🙈😅

quaxi
2. máj 2024

Prvý syn takto spal hneď po príchode z pôrodnice. 2 noci prespal a potom došla ku nám na kontrolu pediatricka a rovno nás šla poslať do nemocnice. Bol taký vysileny z podvýživy že už nevládal dostatočne piť. Musela som ho budiť každé 3h, a najprv dať glukózu striekačkou aby sa vôbec bol schopný prisat a aspoň niečo vytiahnuť. Stačilo týždeň a rozjedol sa pekne. Po 4 mesiacoch už zase prespal celú noc, to už všetci vraveli že je ok, ale potom ďalšie 3 mesiace nielenže nepribral, ale ešte 200g schudol. Znovu nám hrozila nemocnica, museli sme hneď nasadiť veľa prikrmov. Navyše vďaka tomu že prespal noc mi veľmi klesla tvorba mlieka. Kojil sa ledva do 9 mesiacov. Po tejto skúsenosti by som už také malé nenechala spať, aj keď pre unavenú matku je to veľmi príjemná predstava. Kamoška mala podobné problémy, s 3 tyzdnovym synom skončila v nemocnici kvôli podvyzive a teraz má 10 mesiacov a stále zaostáva vo vývoji, vraj je dosť možné že práve preto že bol podvyživeny.

autor
2. máj 2024

Ďakujem všetkým za odpovede. Boli sme radšej u pediatricky, kázala budiť každé 3 hod na mliecko ale malý sa začína už pekne budiť aj sam, sem tam pretiahne o hodinku ale to záleží od toho koľko vypije, celkovo začína byť taký culejsi takže to bolo pravdepodobne tou zltackou. Ale pribral pekne, o týždeň nás dala ešte radšej na kontrolu 🙂