Menštruácia počas dojčenia. Ako ovplyvňuje mlieko?

matya12
14. apr 2020

Má niekto skúsenosť s dojčením počas menštruácie? V posledný deň šestonedelia sa mi objavilo krvácanie, z ktorého sa vyklulo menštruačné krvácanie (slabšie, ale predsa). Čo som citala je to možné, ale vraj sa mení chuť mliečka, klesá tvorba mlieka a veľa mamiciek príchodom menštruácie dojčiť prestali. Keďže je to len 6 týždňov po pôrode ja sa kojenia vzdať nechcem, no malá mala dnes problémy s prisatím, bojim sa ci na tej zmenenjchuti ozaj nie je niečo pravda.

kannaway_kristina
14. apr 2020

@matya12 myslím si ze to je hlúposť, ja som dostala menštruáciu hneď prvý mesiac a kojila som rok a tri mesiace....

matya12
autor
14. apr 2020

@kannaway_kristina to si ma ukludnila.. Ja som si hneď to ze mala nechce mlieko a je nervozna pripísala tomu, že jej mlieko nechuti pre zmenenou chuť, alebo že je ho malo... Ale bola som v soku hlavne z toho, že mi prišli hneď po sestonedeli.. Cakala som ze počas dojčenia budem mat aspoň pár mesiacov pokoj

stela01
14. apr 2020

@matya12 tiež kojím a menzes mávam , nepravidelne ale mám .

lenicka298
14. apr 2020

@matya12 ahoj, ja som dostala menstruaciu 5 mesiacov po pôrode. Malú som bez problémov kojila do minulého týždňa. Tento mesiac bude mať rok a pol. Myslim si, že moje dni na mliecko nemali žiadny vplyv. Hlavne sa nestresuj, lebo malá to určite vycíti, a bude ešte mrzutejsia😉

jvasenka
14. apr 2020

@matya12 az taka hlupost to nie je.. Aspon u mna.. Hned po 600nedeli sa mi sputil menzes tiez len slabunky ale predsa.. Dojcila som ale aj na ďalší mesiac som dostala.. Po 3 mes nam pediatricka odporucila UM lebo ze mala malo pribrala... Skor ti odporúčam castejsie odsavat mlieko, hlavne po kojeni proste stimulovat tvorbu mlieka co najviac.. Pocas menzesu skus castejsie kojit ale urcite nedavaj UM (pokial to naozaj nie je nutne) ... To potom pojde cele do pa.. Ako u nas😕 radsej fakt castejsie dojcit a odsavat mlieko.. Odporucam prebytok mrazit budes mat na horsie casy alebo na cestovanie🙂

evik159
14. apr 2020

pred menstruaciou moze byt zmena chuti mlieka. teoreticky by mohlo ist aj o reflux, ale ak ide o nahlu zmenu spravania dietata, problem s prisavanim bude skor suvisiet so zmenou rychlosti toku mlieka (vyskytuje sa okolo 2-3 mesiaca) - dieta moze byt nervozne, odmietat prsnik a pod. treba dalej prikladat, prip. nadojcit v spanku. Co znamena, ze menej babo pribralo? aka bola porodna hmotnost a kolko vazi teraz? ak to nie je naozaj kriticke, ak ne dieta inak aktivne a v zasade spokojne (jasne, ze place, ked je unavene, hladne, pokakane), UM by som neuponahlala.

anjelik2019
14. apr 2020

@matya12 ja som dostala menzes hneď po šestonedelí pri obidvoch deťoch a obaja boli plné kojení.

misulka1989
14. apr 2020

@matya12 vobec sa nestresuj, vsetko je v poriadku...😊
ja som pri prvom dostala kramy hned v prvy den po skonceni sestonedelia a pri druhom asi po dvoch tyzdnoch...kojila som syna vyse roka a malu kojim zatial polroka a ziadna zmena... psychicky sa nastav tak, ze na kojenie to nema ziadny vplyv... koj vtedy, ked male bude potrebovat a vsetko pojde ako po masle 💪😎🤞

queenofdisaster_7
14. apr 2020

@matya12 tiež som dostala hneď po 600 nedeli. Odvtedy mam každý mesiac. Kojím už rok a pol

sejan
14. apr 2020

Ja som dostala menzes hneď po šestonedelí a od vtedy sa mi neukázali a to má malá už štyri mesiace... Takže aj u teba to nemusí znamenať že ich budeš mať každý mesiac...a na tvorbe mliecka som rozdiel nevidela a ani na malej pekne papala😁😁😁

veronice
14. apr 2020

Menzes som dostala ked mala dcerka 7 mesiacov a dojcila som ju takmer do 14m. Keby som ju nemusela odstavit skrz moje zdravotne problemy tak ju kojim snad este aj rok. Taaaakze hlavne klud, pojde to 🙂

matya12
autor
14. apr 2020

Ďakujem všetkým, ukludnil ste ma.. Dnes som prikladala ako sa len dalo... A som veľmi prekvapená, že menštruácia počas dojčenia je taka bežná.. V mojom okolí sa s tým nikto nestretol, každá žienka mala pokoj aspoň pol roka po pôrode... Ani kontrolu po sestonedeli som ešte nestihla! 😆 Uvidim ako to bude pokračovať, potom sa budem musieť objednat! Pekný večer všetkým!

ingrid2304
14. apr 2020

Tiež si myslím, že je to nie je pravda. Pri prvej dcérke som dostala menštruáciu hneď mesiac po šestonedelí (vtedy som nevedela, že môžem byť niekoľko mesiacov "bez"), dojčila som necelých 11 mesiacov, dcéra sa odstavila sama.
Pri druhej dcére som bola cca rok bez, dojčila som 4 roky 4 mesiace.

selest
14. apr 2020

Normalne som dojcila do 1,5 roka

nycca
11. máj 2020

No žienky, ja som tri mesiace po pôrode, všetko super, mlieka na začiatku kvantum. A mrcha prišla... Nechápem tomu tiež keď že predz10 dňami som mala tiež slabé krvácanie. Teraz je to už originál. Malého kojím, dokonca v noci budím na papanie. Uvidíme ako ďalej.. Držím palce 🤪