Materské mlieko z fľašky, poloha pri dojčení, zavinovačka

lucia23529
26. apr 2024

Ahojte, chcela by som sa opýtať čo si myslíte o materskom mlieku z fľašky? Mlieko si odsávam a následne tak ho dávam dcérke. Pár krát do dňa ju však dám aj na prsník. Problém ale je že som si stále nenašla žiadnu vhodnú polohu, bolí ma celý chrbát a nevydržím dlhšie ako 10-15 minút. Som po cisárskom takže moc polôh ani neviem aplikovať skrz jazvu, ktorá boli. Ako riešiť takúto situáciu? A čo si ešte myslíte o dojčení v zavinovačke ?

anavixy
26. apr 2024

Futbalova poloha je pre teba najvhodnejsia (teoreticky), dieta je mimo bruska.. zaklad je mat vankus na dojcenie alebo si podlozit vankus, zlozenu perinu.. a zakladne pravidlo je ze dieta sa priklada k prsniku, nie prsnik k dietatu, tak ta nema ako boliet chrbat, ty sa pohodlne opri a dieta si priloz az ked si ty v pohodli. Dojcenie v zavinovacke je uplna blbost, nie je to vhodne, nie je to prakticke, nie je to prirodzene. Dieta ma byt vybalene, aby si si ho mohla dat do spravnej polohy, aby si si ho mohla prilozit tak, ako potrebujes, aby malo volne ruky.. realne si nemozes mysliet, ze dojcenie v zavinovacke je jednoduchsie 🙂 a ak ano, tak potom to bez zavinovacky robis zle a preto si aj nevies najst polohu a boli ta chrbat. Ak si uz venovala nejaky cas priprave na dojcenie a nepomohlo, tak odporucam zavolat si domov laktacnu konzultantku (zdravotnicka vyskolena institutom pre podporu dojcenia, vygoogli, najdes tam aj ich zoznam podla miest). Prakticke info a ukazky poloh najdes dobre aj na mamile, tie teoreticke by som ziskavala radsej inde. Ak si sa na dojcenie doteraz nepripravovala, tak mozes skusit najprv ziskat info sama, ak mas ig, najdi si napr profily vasa laktacna konzultantka, lipirea blog a najdes tam vsetko mozne, ulazky poloh, ako na to, ako to nerobit atd. Myslim si ze ti to urcite pomoze 🙂 chce to len informacie, cvik a cas 🍀

lucia23529
autor
26. apr 2024

@anavixy ďakujem pekne za rady