Mám začať dokrmovať umelým mliekom?

freska
16. máj 2012

mam 8 tyzdnove babo a iba kojim. za posledne dva tyzdne mi pribrala len 150g. zacala som si ju vazit a zistila som, ze mam malo mlieka, len 30g. cize aj ked jej dam oba prsniky, je stale hladna. vrti sa uz pri kojeni, a ked ju po 15minutach odpojim, tak place. vcera som ju 14x kojila, pijem caje, vineu, jem aj pijem dost. mala je prisata ukazkovo, ale po par minutach vidim, ze saje, ale uz neprehlta. nepribera mi a je strasne placliva. a i ked velmi nerada, budem musiet zacat z UM, poradte ako na to. rada by som ju aj kojila, bude to moznee?

tin007
16. máj 2012

Vyhladaj pomoc laktacnej poradkyne, mozno nemas spravnu techniku kojenia, mozno ma mala nejaky problem (napr. soor v puse), kvoli ktoremu nemoze riadne pit. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

anjelicek26
16. máj 2012

@freska - ak pije 30 ml, je to fakt malo na 8 tyzdnove babo. Skusila si vytiahnut odsavacku a odsat, kolko to pojde? Medzi kojeniami? Mozes tym zvysit produkciu. Pokial babo pribera, este netreba robit paniku, ak by ti nepribrala alebo chudla, treba prikrmovat.

ninan2
16. máj 2012

@freska toto by si v 1. rade mala riesit s Laktacnou poradkynou, v 2. rade s pediatrickou...

boka79
16. máj 2012

Ahoj urcite by som nedokrmila, to s tymi 30 g nemusi vobec sediet, volala by som laktacnej, aby si si nepokazila kojenie . Napis do laktacnej poradne, napr. Strapco Ti urcite poradi..A ten prirastok na vahe , to nemusi nic znamenat, dolezity je dlhodobry prirastok-.

baklik
16. máj 2012

@freska v prvom rade sa obrat na vasu detsku lekarku. my sme mali podobny problem a nariadila nam dokrmovat UM. ale nikdy by som si nedovolila nariadit ho sama. mala by ti presne povedat, co a ako. presne ako pise anjelicek, skus si odsat a uvidis sama. 30 ml je ozaj malo, ja som to mala rovnako...
k tomu mozes vyhladat aj laktacnu poradkynu. ta ti poradi ako dokrmovat cievkou na prsniku, aby sa ti zaroven stimulovala prsna zlaza a nedochadzalo k dalsiemu znizovaniu mnozstva materskeho mlieka.
drzim palce 😉

hajanka
16. máj 2012

@freska ahoj, viem ze ta to urcite trapi, ale poviem mi postoj k tomuto
Pokial som mala mlieko, nikdy som maleho nevazila, takze som nikdy nevedela kolko vypil ml, vobec som sa potom nemusela strestovat kolko vypil rano, kolko doobedu.. kolko vecer.. kolko pribral a preco pribral menej, alebo viac... proste som to vobec nesledovala. Kojila som na poziadanie, hoc aj kazdu hodinu, ziadne take ze 3hod rozostup medzi kojeniami a mala som pokoj 🙂
a je tu 😉

enanena
16. máj 2012

@freska ja by som ti odporucila tiez laktacnu poradkynu....nam pomohla a aj napriek tazkostiam ktore sme prekonali po cisarskom porode...neskorsie nastupenie laktacie a potom po 5 tyzdnoch cistenie maternice kedy som skoro prisla o mlieko na pomohla zachranit mliecko a teda sa vylucne kojime...mohla by som to odporucit homeopatikum ricinus comunis a este senovku a benedikt ,ale kedze neviem odkial si tak ti neviem povedat ci to zozenies....mohla by ti v tom poradit laktacna a keby nepomohlo tak vyskusat costi domperidonum 😉

mobilo
16. máj 2012

@freska ja som kojila a medzitým som si odsala nejakých 30. potom som opať kojila a keď bolo málo dala som tých odsatých 30 a veľmi často. A asi po dvoch dňoch sa mlieko tak supert rozbehlo 😉 😉 😉 len pár dni vydržať často prikladať a ono sa roztečie neboj...len tomu ver.

lady511
16. máj 2012

@freska ahoj,,,ja som to riešila v 5 m,,,,ale tak že aj kojením aj dokrmovaním,,,,mala som riedke mliečko,,bola rýchlo hladna kedže od narodenia je to čertík,,velakrát sa budí teda ja,,,nevispata,,,a tým paom malo mliečka odsávala som masírovala som si prsníky dobre zabera,,a ked sa kupeš pekne si všetko vystriekat,,,a mliečko by sa malo znova naliat,,,ak to už nepojde postupne som dokrmovala,,,,

mobilo
16. máj 2012

@freska pri prvom synovi som urobila chybu on tiež málo priberal lebo on chcel papať aj hodinu lenže dokt. kázala 10 minút a dosť tak začal málo priberať hneď nám dala um a ja ťapa miesto toho aby som proste kojila tu hodinku som mu začala dávať...ale nakoniec som prestala a iba kojila, kojila, kojila a aj pri ňom sa mi rozbehlo aj napriek tomu, že pil chvíľku aj UM. a kojili sme sa rok a pol...

angellinka
16. máj 2012

riedke mlieko neexistuje!!!huste je ake??? 😀 😀 😀 skus odsavat medzi kojeniami,alebo castjesie prikladat,pojde to,uvidis 😉 cim castejsie prikladas,tym viac sa ti zvysi produkcia,nepokaz si kojenie flasou a dokrmovanim

xlucia
16. máj 2012

@freska porad sa s pediatrickou, nech ti poradi mlieko, asi to bude nutrilon. prikrmovanie nie je ziadna tragedia, pokial mas naozaj malo mlieka. lepsie prikrmovat, nez aby bola mala hladna

xlucia
16. máj 2012

@lady511 kazde mlieko je riedke. co chces mat kasu???

hoogy
16. máj 2012

@freska najprv sa porad s nejakou laktacnou. www.mamila.sk tu najdes v tvojom okoli. a netrap sa aj my sme museli od 2m davat UM. presne preto pre co pises, bola u mna aj laktanacna prisatie bolo dobre,ale jednoducho sa to mlieko nerozbehlo. skusala som aj odsavat medzi prisatiami,ale maly bol prisaty aj kazdu hodinu. kedze nam vobec nepriberal,tak sme zacali davat UM. a robila som to takto. nachystala som si UM dala som mu 5 minut z jedneho prsa 5 minut z druheho prsa a UM sa dodusil. 5m sa mi odstavil uplne od prsa a uz bol len na UM. porad sa kazdopadne najprv s tvojou doktorkou a s tou laktacnou mozno sa to podari este zachranit.drzim palce 😉

mirka7582
16. máj 2012

Veru najprv sa porad s laktačnou alebo pediatričkou skus ju každe tri hodinky kojit a medzi tym si odsavaj mliečko možno ked ju kojíš tak často ju pali zaha a pyta si viac a potom je to ako kolotoč

lady511
16. máj 2012

@xlucia ja som to myslela tak že ju nezasítilo,,,ked už tak 😨

freska
autor
16. máj 2012

dakujem vam. mala mi papavala pekne kazde tri hodiny, ale par dni dozadu zacala byt nervozna uz pri kojeni. pediatricka mi odporucila nutrilon 1HA, ak sa mi mlieko nespusti. teraz kojim kazdu hodinu a odsat mi nejde nic. este raz dakujem a najme tebe HOOGY, lebo si mi napisala ako ju dokrmovat 🙂

xlucia
16. máj 2012

@mirka7582 si robis srandu?? take dieta co je hladne po kojeni 14x denne a nepribera, tak mu este vezme aj dalsie kojenia, ze kazde tri hodiny to je 8 x dennne. odsate mlieko flaskou. no tak to sa to kojenie fest rozbehne 😠 ... taka blbost.
pri tomto postupne ma o par dni umele mlieko iste. pri prikmovani je este sanca ze sa jej to rozbehne, resp. ak ja nie, cisto n umelom bude neskor.