Mám naliate prsia a nejde mi odsať mlieko

marticka92
29. apr 2024

Prosím urgentne o pomoc, som 3ti den po porode extremne sa mi naliali prsniky, maly ma vypit 30ml, vytaha max 12 az 15ml a nosia mi umele.na dokrmenie. Velmi chcem kojit a toto je moje 4te dietatko ale toto som este nezazila ja som mala par kvapiek kolostra inak nic. Ako mam.tuto situaciu riesit, dostala som aj teplotu. Sice nie je vysoka 37.8 ale zajtra by nas mali prepustit. Prosim pomozte mi ako uvolnit aby maly poriadne sa napapal ma zvyseny bilirubin je troch zlty inak je v poriadku.

zuza.m
29. apr 2024

@marticka92 kazali nam nahrievat masirovat a prikladat,ak spinka odsavat.ja som sa tiez vytrapila po 5ml z kazdeho prsnika vytahala ako sa mi sputilo mlieko.po par dnoch sme mali v chladnicke najviac mlieka.u nas v nemocnici mali aj take nahrievacie cervene svetlo opytaj sa ci ho nemaju.

1mata
29. apr 2024

@marticka92 ked ti prejde teplota, nahrej si prsia solux lampou a potom odsavaj a odsavaj, aby nezatvrdli. Ja som mala ako kamene a toto mi v nemocnici dali a pomohlo. Velka bolestiva ulava

tanyan
29. apr 2024

Na zvýšenú teplotu si daj Brufen (môže sa aj pri dojčení - krátkodobo, max 3*400mg za deň) a rozmasíruj si prsia teplou sprchou. Pokojne nech ti aj potečie v sprche, hlavne aby sa tlak trochu uvoľnil.

marticka92
autor
29. apr 2024

@1mata ja som stale v porodnici nemam k dispozicii taketo veci 😭

marticka92
autor
29. apr 2024

@tanyan prave ze nic par kvapiek odsaje nic maly nechce sat

ankare
29. apr 2024

@marticka92 nech Ti prinesú kapustne listy a vlož si ich do podprsenky. Fakt to zaberá.
Prikladaj malé čo najčastejšie a dbaj, aby malo správne prisatie.
Držím palce!

tanyan
29. apr 2024

@marticka92 Ja som mala veľké plné a odsávačkou som nedostala von nikdy ani kvapku... Našťastie bola malá ako turbočerpadlo. 😀
Ale pri sprchovaní, keď som masírovala prsia teplou vodou zo sprchy, tak mliekovody sa postupne uvoľnili a mlieko tieklo, čim sa uvoľnil tlak a potom to už bolo postupne lepšie a lepšie.

dagas
29. apr 2024

@marticka92 mne pri malej pichali injekciu,vtedy som vytiahla asi 30 a to bolo prvý aj posledný krát čo som vytiahla až toľko,dali mi infralampu tak som si nahrievala prsníky a vytláčala som mlieko,odsavačkou nešlo nič... Tiež som to mala deň pred prepustením a to mi rovno povedali že ma takto nepustia

dixitka
29. apr 2024

Ja som mala to isté, akurát neviem, koľko malý pil, nedokrmovala som ho, len prikladala a nechala ho piť ako dlho chcel. Prsia mi šli vybuchnúť, od teploty ma triasli, odsávala som priamo v sprche, ale bolo to mega nepríjemné. Skús odsávať tesne po tom, ako dieťa dopije, vtedy by malo byť mlieko spustené a ísť odsať ľahšie. Prípadne som čítala, že sa dá podať žene oxytocín do nosa (kvapky), čo by malo spustiť mlieko pri naliatych prsníkoch, ktoré nejde odsať.

marticka92
autor
29. apr 2024

@dixitka toto mi vobec neponukli ale ze absolutne pri tretom sinovy som oxitocim dostala pri pprode este twk s tym som problem potom nemala pri mlieku

katie253
29. apr 2024

Najdi si na youtube ako si vieš predstaviť kojenim rozmasirovat prsia, mne toto veľmi pomohlo, ze sa mlieko uvoľnilo a malý ked zacal sať, tak sa my ľahšie mlieko spustilo

marticka92
autor
29. apr 2024

@katie253 maly sat nechce velmi

marticka92
autor
29. apr 2024

@dixitka dostala som na vatove tycinky mala som vonat 10 minut

dixitka
29. apr 2024

@marticka92 super, a pomohlo?

1mata
1. máj 2024

@marticka92 tam nemaju? Mne to davala laktacna

marticka92
autor
1. máj 2024

@dixitka nie mam minimum mlieka

marticka92
autor
2. máj 2024

@dixitka prave ze nie, nepomohlo povolilo a mlieko sotva 30ml z jedneho vysaje musim dokrmovat.