Málo mlieka v jednom prsníku

lenuska209
12. máj 2015

Milé mamicky mam taky problém ze v jednom prsníku mam strasne malo mlieka,mlieko nestrieka iba kvapka v tom druhom mam zase veľa z toho mala pije každý den .vedeli by ste mi poradiť ako docielim aby aj v druhom prsníku som mala viacej mlieka?vopred Vam dakujem

lunnita
12. máj 2015

ja som mala tento isty problem. vzdy som prikladala maleho najprv k tomu prsniku kde som mala malo mlieka, a az potom k tomu druhemu+ po kazdom dojceni som odsavala+ som si odsavala este aj pi dlhsej pauze. Laktacna mi poradila aj senovku a benedikt, ale mam pocit, ze viac mi pomohlo odsavanie. Odsavala som vyse tyzdna a tvorba sa upravila.

dionyzka
12. máj 2015

@lenuska209 ja kojim uz tretie dieta a mam to tak stale. Jedno sa plni menej ako druhe. Nikdy sa mi nepodarilo, aby sa obe plnili rovnako. I s radami laktacnej, bylinami, odsavanim... . Jednoducho jeden prsnik je "menej funkcny".

lunnita
12. máj 2015

@dionyzka mne sa to tiez nepodarilo uplne vyrovnat, ale ja som bola na tom az tak, ze mi mly prsnik uz takmer uplne odmietal. ale nemam u oboch rovnake mnozstvo

dionyzka
12. máj 2015

@lunnita ja rovnako. V jednom je tak malo, ze taha, ozvlast k veceru, 3-5 minut a hotovo. Zacne sa mrvit a dovidenia. Robim to takto: v lavom prsniku mam mlieka dostatok. Takze ked pije z laveho prsnika (cca 10-20minut), uz pravy prsnik neponukam. Potom 2-3 hodiny pauza, prsnik vystriedam: pije z praveho a ked je prazdne, prehodim ju este na 5 minut na lavy prsnik.

lenuska209
autor
13. máj 2015

Dakujem za rady.Ked moju malu priložim k lavemu kde mam máličko mlieka vypluje ho a tak sa zatvari ze co som jej to dala a začne vyberať druhy😕

dionyzka
14. máj 2015

@lenuska209 ... no a potom som este skusala novorodenecku cievku.

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content...

bude Ti takto z prsnika sat, pretoze jej potecie mliecko a Tebe bude stimulovat spravne prsnik, aby sa zasa mliecko tvorilo.