Laktačné poradkyne Mgr. Vörosová Barbora a Mgr. Králová Veronika

minesasubu
4. apr 2022

Ahojte máte skúsenosti bud s MGR. VÖROSOVÁ BARBORA alebo s MGR. KRÁLOVÁ VERONIKA ?

katkadud
4. apr 2022

@minesasubu áno, sledovala som ich aj celé tehotenstvo a mala od nich predporodnu prípravu, Veronika bola u nás doma, strašne zlatá baba 🙂
Ja som potrebovala skôr psychickú podporu a povzbudenie a je to ozaj milá a veselá mladá baba.
Kojenie mi v podstate šlo a malý zaspinkal hneď ako došla, ale dala mi kopec rad, odpovedala na všetko, od starostlivosti o dieťa, dojčenie, az po hojenie popôrodných zranení.
Za mňa veľké plus ze to nie je mamila sekta, nič proti mamile ale to bola posledná vec co som po pôrode potrebovala, maju skôr taký triezvy pohľad na vec a nehrotia to (tj žiadne rady typu pobehuj hola celý deň po byte, dieťa si nalep na prsník na 3roky nonstop atď)

petamich
4. apr 2022

@minesasubu ano Barbora nam robila predporodnu pripravu, s Veronikou som cvicila tehotenske cvicenia a Barbora potom prisla k nam domov pomoct s laktaciou a poradit 🙂 za mna obe uplne uzasne - ja suhlasim s @katkadud baby su prakticke, pragmaticke a navyse su obe PA takze vedia poradit s kadecim

@katkadud ja mam toho vela proti mamile 😂 ty si to pekne napisala, ja len pocujem mamila a mam vysyp po tele

snehulak77
4. apr 2022

@petamich tebe vadí mamila? Som myslela, že keď si tak krásne kojila od začiatku, tak ze budu tvoja krvná skupina 🙃
Ja tiež keď to počujem, tak tvárim sa, že nepočujem 😂 Neznášam hlavne tu vetu, že každá žena môže kojiť. Pomoc

petamich
4. apr 2022

@snehulak77 boze ja sa asi urazim 😂 mna by medzi seba neprijali, lebo neplanujem sa obetovat (som sa dozvedela) a potlacit vlastne potreby a kojit do samo-odstavenia, co by v pripade mojho syna zial nebolo asi ani na vysokej skole (ako to teraz podla nasich noci vyzera) - ja im nechcem krivdit ale parkrat som sa snazila vygooglit si odpoved na nejaku otazku, typu ci mozem nejake lieky a neskutocne ma nasie...srdilo, ze oni tam napisu, ze mozes kojit aj ked fungujes na tazkych drogach (lebo umele mlieko je predsa smrt)

pre mna je mamila dokaz ako krasna myslienka (sirenie osvety a podpory a pomoci pri kojeni) je zial v rukach totalne zmagorenych ludi - a nech sa urazi kto chce a tie ich rady, telo na telo, behat nahy, treba kojit na poziadanie aj ked ziada 700x a od unavy padas na usta, ked je mlieka menej, zer za hrste senovky a benediktu ale koj a muza idealne vykopni zo spalne a nezabudnime na strihanie uzdiciek

a som sa rozohnila zasa 🙈🤪 ale teda proti gustu, komu to vyhovuje nech sa paci, kazda vychovavame svoje dieta (na-(ne)-stastie) 😃

a vlastne ako vidis, nemam toho az tak vela proti mamile

snehulak77
4. apr 2022

@petamich 😂😂😂 asi som sa tiež malo obetovala. Ja som si chcela tiež zavolať, ale potom som to nechala tak. Tiež som brala lieky, na mamile, že úplne v pohode a pediatricka, že ee kojiť s tými liekmi 🙈
Keď som to tam všetko čítala, tak som sa cítila taka hlúpa a neschopná. Dokázala som robiť iba niečo z toho, čo radili a nešlo to. Keď niekto povie, že žena sa dosť nesnazila, tak je to úplný odpis pre ňu. Pretože reálne sa ani nedá robot všetko, čo rádia, to si neviem proste predstaviť. Týždne sa obetujes len dieťaťu, bez psychického ventilu, ako nechápem, že z toho niekomu nehrablo. Ja som mala depky, keď som nekojila, mala som pocit, že malý isto zomrie, lebo nemá moje mlieko. No a žije, je zdravý (v rámci možností predcasniatka), šťastný, nevyzerá, že by ma nenávidel 😂
Odvtedy na vetu, že každá žena môže kojiť odpovedam: jasne, ze áno. Tak ako môže každá počať a do nosiť, však?