Laktačná kríza - koniec dojčenia

maarrttina
23. feb 2022

Ahojte. Od pondelka minulého týždňa máme laktačnú krízu. Začalo to tak, že sa mi znížila tvorba mlieka (od narodenia dcéry beriem benedikt a senovku 3x3, dovtedy som nemala problém s mliekom, kojila som pravidelne v intervaloch, mala bola spokojná, neplakala). Mala som menej mlieka a dcéra stále plakala, odmietala prsník, a to takým spôsobom, že stačilo aby videla, že sa zobliekam a vyberám ho, aby som jej mohla dať papať. Takže nehrozilo ako sa všade uvádza, že prikladať čím viac tým lepšie, nakoľko sa k prsníku otočiť ani nechcela a hrozne plakala. Čím viac som ju nútila, tým viac to bolo horšie. Pri laktačnej sme boli, ale mala odmieta cievku. Samozrejme, že som ju dokrmila najprv UM a aj mojim zamrazeným mliekom cez fľašu, pretože bolo zrejmé, že je veľmi hladná. Teraz je to trošku lepšie, ale musím kojiť buď keď sa zobúdza alebo zaspáva. Inak môj prsník nechce.
Je reálne, že sa vrátime ku kojeniu v takej podobe ako to bolo predtým? Hocikedy hocikde? Zdá sa mi, že ta kríza trvá už dlho, niektoré ženy v diskusiách písali, že u nich to trvalo len pár dní. U nás už viac ako týždeň. Alebo je to už pomaly ale isto koniec dojčenia?

sazumak
23. feb 2022

@maarrttina Mne presne toto robila malá skoro 5 mesiacov. Od 2 do 7 mesiaca. Snažila som sa kojiť ju hneď po prebudení, alebo v spánku. Niekedy to bolo lepšie, inokedy strašne vymýšľala. Okolo 7 mesiaca sa začala prisávať normálne a teraz má 21 a kojí sa stále 🙂 Ja by som povedala, že zo začiatku som mala riadne veľa mlieka, poriadne jej tieklo a aj veľa pribrala( asi 1,5kg za 6 týždňov). Potom sa tvorba znížila a ju to rozčuľovalo a nechcelo sa jej ťahať. Strašne veľa detí takto vymýšľa okolo 2 mesiacov a práve vtedy kopec mamičiek prestane kojiť. Držím palce, nech to zvládnete ❤

81anina
23. feb 2022

Presne toto bolo aj u nas. Moj syn vydrzal byt bez mlieka aj viac ako 5 hodin. Skusala som UM no to nechcel raz vypil MM z flasky. Dr. mi povedala na to povedala ze ved ho nenutte pribral dost a mala pravdu on vtedy pribral za mesiac 1197 g takze mal uz asi dost a nepotreboval sa kojit kazde 3 hodiny. Uz nepamatam ako dlho to trvalo mozno aj vyse mesiaca presne len ked videl cicku tak strasny plac spustil. Rovnako som presla na kojenie pri zaspavani a prebudzani, pomohlo ho zavinut do zavinovacky aj ruky dnu a zmenila som polohu pri kojeni. Polozila na postel sadla si vedla neho hlavku mal pri mojom stehne trochu nadvihla alebo som sa nahla nad neho a tak pil. Nieco ako poloha futbalova lopta vygoogli. Postupne sa to zlepsovalo no dlho ho drzalo uz ked bol vacsi ze som s nim chodila po izbe on kukal okolo seba a tak sa kojil inak vymyslal.No a teraz ma 2r.a 4 mesiace a ja stale kojim je strasny zavyslak a uz rozmyslam ako ho konecne odstavit😂 Takze to urcite este nevzdavaj poskusaj nieco z toho co som pisala aj co ine mamky napisu a pojde to neboj. Inak ja som strasne stresovala ze ako moze takmer pol dna nejest aj som revala a on jednoducho vedel asi ze ma dost a od hladu neumrel ☺Drzim palce ☺

maarrttina
autor
24. feb 2022

@81anina nam vaha ide strasne pomaly hore.uz aj pediatricka s laktacnou sa zhodli, ze jednoducho musi spapat viac. Za mesiac priberie pol kg 🙄

maarrttina
autor
24. feb 2022

@sazumak a dokrmovali ste niečim, keď ste mali podobný problém? Mne už dochádza moje zamrznuté mlieko, takže už budeme musieť byť na UM. Plus pediatrička vravela, že pomaly môžeme začať s príkrmami takže aspoň niečo 🙏

81anina
24. feb 2022

@maarrttina základ je že priberá. Horšie by bolo keby stála na váhe alebo chudla

sazumak
24. feb 2022

@maarrttina Nie, nedokrmovala...snažila som sa prikladať hlavne, keď spala, alebo po prebudení...vtedy nemala problém. A koľko má? Lebo pol kila nie je málo, sú deti, čo priberajú menej. Naša napr. pribrala za 6 týždňov 1,5 kg a potom za ďalších 6 týždňov už len 800g.

maarrttina
autor
24. feb 2022

@sazumak 4 mesiace a 4800g

81anina
24. feb 2022

@maarrttina tá váha je pri spodnom minime ale je ešte ok pravdepodobne bude proste menšia. Treba pozerať aj na rodičov výšku a stavbu tela. https://mamaaja.sk/kalkulacky/vaha-a-vyska-diet...

sazumak
24. feb 2022

@maarrttina A pôrodná váha bola koľko?