Jarischov roztok na ragady. Máte skúsenosti?

kimmm1
4. mar 2016

ktora z Vas ma skusenosti s jarischom na ragady? dnes mi predpisala kozna, neviem,ci ho umyvat alebo nie a ake vysledky mam ocakavat? Poradi niekto?

bonaqa2013
4. mar 2016

ragady na prsiach? Ja som to mala, veľmi ťažko sa mi to hojilo, častým kojením sa to stále rozjatrilo. bolí to poriadne. V lekárni som si kupovala chladivý gél - bol to taký vankúšik napustený nejakým chladivým roztokom. Ten sa priložil na bradavku a krásne to chladilo. Mne to veĺmi pomáhalo. pred kojením sa bradavka neumývala ....

sharmari
5. mar 2016

Boli to lanolínové náplaste. Ja som mala na jednom prsníku bolestivú ranku a tieto náplaste mi tiež pomohli. Nedám na ne dopustiť a aj teraz už mám zásobu spravenú 😀 Volá sa to Multi mam náplaste 😉 So spomínaním roztokom však skúsenosti nemám, no náplaste určite odporúčam, ranku zcelili a do ďalšieho kojenia bol prsník použiteľný 🙂

terezka1947
5. mar 2016

aj ja mam super skusenosti s multi mam naplastami....su sice drahe...ale za tu bolest tie peniaze nestoja...krasne to zacelilo a neriesis umyvanie,kojis...

majka317
5. mar 2016

Jarisch je na to aby zasušil a vydezinfikoval. Ak ti to aj mokvá tak by to mohlo pomôcť, inak je lepšie radšej premastiť. Mne pomáhal lanolínový krém od medely.

lili007
24. aug 2016

Skusenost s Jarischo nemam ani som o tom nepocula. Ja som mala obrovske problemy s ragadami a radila som sa o probleme s gynekologom, pediatrickou i lekarnickou. Odporucali docasne klobuciky na kojenie, odsavanie odsavackou a premastovanie bradaviek aby neboli vysusene a nepraskali. Pouzivala som po ich rade Bepanthen Care mast a bradavky sa velmi dobre hojili. Odporucam. Nemusi sa umyvat, takze pokozka nie je este viac vysusovana.

ixayxa
24. aug 2016

Jarischov roztok obsahuje kyselinu boritu, spravne by sa nemal pouzivat pocas dojcenia. Radsej lanolin.

ixayxa
24. aug 2016

teraz som si vsimla datum.