Dojčenie a dokrmovanie umelým mliekom

janulapoler
2. nov 2020

ahojte mamičky, chcem sa poradiť, malý sa narodil sekciou. Takže bola som s ním až na druhý deň, skúšali sme prikladať, je to boj, najprv sa odtláča, potom začne cuckať (používam klobúčik, lebo bez neho to vobec nejde). Len mám pocit, že mám málo mliečka, on je veľký papkoš. Tak som to robila tak, že som mu po dojčení, keď bol ešte hladný dala UM. Lenže doktor mi povedal, že nemám miešať dojčenie a UM. Že radšej jedno kŕmenienUM, ďalšie len dojčenie. Máte niekto podobnú skúsenosť?

veronikaszabova
2. nov 2020

@janulapoler ano, tak to mas robit, ako vravela lekarka. Nakolko ho moze zacat boliet brusko

ivinkapink
2. nov 2020

mne nikto nic take nepovedal...ja ked som mala pocit ze je este hladna tak som dala hned po kojeni este z umeleho..dokrmovala som takto do siedmich tyzdnov...

leniel
2. nov 2020

volaj laktačnú poradkyňu z mamily. Jeden blud väčší než druhý. Ak je malý papkoš, tak ho nechaj na prse koľko potrebuje. žiadne jedno kŕmenie a druhé kŕmenie, je úplne prirodzené a žiaduce pre tvorbu, aby bol na prse čo najviac, prikladaj každú hodinu, aj častejšie. Nechaj na prse koľko chce, aj spať, aj dudlať naprázdno. Stimuluje sa tým tvorba. veľa kontaktu s dieťatko telo na telo - určite preč z perinky, nech ťa cíti. A najdôležitejšie - klobúčiky rýchlo preč. Dieťa sa prisáva na celý dvorec, nie na bradavku. na klobúčik sa nedokáže správne prisať, a ani si toľko mlieka vytiahnuť. takisto sa jeho sliny nedostanú na bradavku - a nespustí sa tá potrebná chemická reakcia pre tvorbu.

janulik270
2. nov 2020

Moze ho boliet brusko a mat krce.Ked papa z prsnika a vidis ze mas malo nemozes mu dat za tym um.mlieko.Klobuciky daj.prec mne poradili v nemocnici ze mi spadlo mlieko davali mu umele kym som.bola v nemocnici.Doma som.klobuciky zahodila pila vineu,vela vody,kupila si senovku,benedikt a tolko mlieka mala ze az zapal odsavala som ho az a to v nemocnici som mala 39horucky tam som po tyzdni do kopi nic nemala.Clovek ak chce vsetko sa da klobucik nikdy viac aspon zamna

marguay
2. nov 2020

Ja som mala zo zaciatku mlieka malo tak som dokrmovala kludne aj za kojenim ALE cievkou alebo prstom video na mamile. Medzitym 3 laktacne, samozrejme satkovanie, kontakt, dieta nechaj na sebe aj spat aj za cenu ze zo zaciatku nic nespravis. Benedikt, senovka /ale vacsie davky ako je na obale treba/, ukko caj, matysak hroznova stava a mohlo by to ist. Ja som brala aj ine tabletky este lebo u nas to bol velky boj. Po 3 mesiacoch flase isli prec a ostali sme len pri kojeni. Po pol roku aj bez inej podpory a kojila som do 3 rokov. Absolutne no go je cumel, pokazi vsetku snahu. Da sa to aj bez neho aj ked to bude vyzerat nemozne. Satka, fitlopta, kojenie postacia na upokojenie. U nas v rodine nikto nevidel dieta bez cumla a nevedeli bez neho co s dietatom. Ale da sa to zvladnut a neskor uz to bude v pohode. Nie kazdy toto chce podstupit, lebo je to fakt makacka a zvoli po par tyzdnoch len flasu s um a cumel a pohodlie, takze je to na tebe. Mne to za to stalo.

mahtobka
3. nov 2020

@janulapoler ja tiez dojcim a dokrmujem. Bohuzial cez klobuciky a dokrmujem cievkou. Ak sa mi da.
Jedno ti rovmo poradim. Klobuciky odloz. Moja sa na nemtak na ne naviazala,ze mi bradavky odmieta. Vzdy skusam ponuknut bradavku,ale odmieta mi ju.
A este k tomu kombinovaniu mlika a um. Mne laktacna povedala,ze to nevadi. Aj pri cievkovani sa miesa mlieko s umelym.

susedka
3. nov 2020

@janulapoler ja uz som sa niekde vyjadrovala ale neda mi to ... milujem rady volaj laktacnu, maj ho na prsiach ako on chce, pi neviem ake caje , ber to a to na podporu .... bola som prvorodicka, syn sa mi narodil s porodnou vahou 4500gr . A ja som mu proste nestacila ... rada prikladaj ho tak ako on chce dopadla tak ze som mala uplne prazdne prsia nemala som mu co dat ... na tvorbu mlieka neponahali ani nejake tabletky od laktacnejco mali byt na tvorbu mlieka, nepomahalo ani kontakt telo na telo ...potom prisli na radu skvele rady pi vela vody, pi caje, nealko cierne pivo, vela polievok, vtacie mlieko ...dopadla som tak ze som mala nohy ako slon naliate vodou .... nehocorim ze rady su zle ale proste nie u kazdej to funguje - nie kazda zena ma tolko mlieka ako ostatne a milujem postoj ze vsetko sa da ked sa chce a umele mlieko je nieco katastrofalne ...tak by som chcela vidiet zenu ked jej rici dieta od hladu ci by mu to umele mlieko nedala.... a teraz k veci :D mne dr. Povedala ze najprv mu mam dat svoje mlieko a potom dokrmit umelým ...tak som to robila a syn je zdravy nic mu nie je ani nebolo ...

miskamichalka
6. nov 2020

@susedka súhlas. Ja som to takto fungovala asi 3 dni že bez dokrmenia a len na cicke malého som mala no a vysledok? Bolave vydudlane bradavky, ja vyčerpaná lebo šak 20hodin denne som ho.mala podľa rád laktacnej na prsníku malý nervozny že mu z cici ide malo a nakoniec do sa stalo? Odmietal mi prsník lebo rezignoval keďže odkiaľ nešlo nič (pár kvapiek) a on sa snažil ťahať. Nakoniec som to urobila tak že som ho raz nakrmila UM a do 3 hodín sa mi prsniky naliali mliekom a tak som ho nakojila. Malý spokojný ja spokojná a hlavne nevyčerpana. Genetika je sviňa .. v rodine sme mali problém s tvorbou mlieka a môžeš jesť a robiť aj nemožné ale keď je málo tak je málo. Malého som nedokázala viac trápiť .. dokonca sme boli aj strihať uzdicku a keď som ho dokrmovala vyčítala som si aká som hrozna že to robím.. ale keď som videla konečne spokojné bábätko a bez plaču a nervozity tak som si povedala že tie rady stáli za ..... A to už nehovorím o tom že keď sme šli len k lekárovi už hneď bol nervny lebo nebola celých 85 minút cicka v ústach 🤦 takže za mňa netreba sa trápiť .. keď to nejde tak to nejde