Cibuľová medicína pri dojčení

1. máj 2024

Ahoj mamky, mám nenormálne záchvaty kašlu. Už ma to drží vyše týždňa a stopkašel je za mňa strašná blbosť ktorá mi absolutne nepomáha. 🙃 Keďže dojčím tak žiaľ sa normálne liečiť nemôžem. A vlastne ani doktorovi nemám čas ísť. 😅 Za mládí mi pomohol domáci recept ktorý poznáte všetky. Med s cibuľou. Cibuľa sa ale pri dojčení neodporúča tiež. 🙃 Myslíte že pri takom malom množstve ak je len vylúhovaná budú trápiť moje mesačné bábo bolesti bruška?

mima1608
1. máj 2024

A malo doteraz problémy s nejakými potravinami čo si jedla?
Ja som inak ten zoznam od dr od začiatku ignorovala. Lebo ak si pozrieš napríklad zoznam iných krajín, tak tam nájdeš úplne iné veci. U nás citrusy zakazujú, v Španielsku to žena dostane ako prvé. Sú dokonca krajiny, ktoré odporúčajú zvýšenú konzumáciu istých druhov orechov.
Ja som jedla normálne, aj kapustu, aj všetko. Jediné, na čo moja malá reagovala bola pečienka, tak tú som nejedla istý čas. Inak ak cibuľu používaš normálne do varenia a bábo nereaguje, tak nevidím dôvod, aby na sirup reagovalo.

thirstymonk
1. máj 2024

Aj moja zena bvsetko normalne jedla, vrátane strukovin a brokolice a inych zevraj zakazanych pokrmov. Koji 6 rokov nonstop (dve deti). Nikdy nikomu nic nebolo. Dokonca raz kojika aj po tramale a dieta v pohode.

nikpa
1. máj 2024

Prečo sa cibuľa pri dojčení neodporúča? Mala by si menej čítať hlúposti a začať robiť tu cibulovu medicínu 😃 Ja som jedla pri dojčení takmer všetko.

mima1608
1. máj 2024

@nikpa ono to nie je len o čítaní bludov, ale pediatri tieto bludy šíria do sveta. My keď sme boli po pôrode na prvej poradni, tak som dostala mega lajster so zoznamom čo nesmiem jesť. Ale tak ja som ho rovno hodila do koša. No niektoré premotivované alebo prestrešené prvorodičky ho isto berú ako bibliu a to nie je dobre.

svetlonos
1. máj 2024

@nikpa
neodporúča sa vo veľkých množstvách, lebo éterické oleje z nej a z cesnaku idu do mlieka. Deti by mohli mat bolesti bruška. Inak sa môže jesť 99% potravín. Ale myslím, že ide o veľké množstvá.

svetlonos
1. máj 2024

Normálne si daj cibuľová sirup ale odporúčam atb! Ja som sa takto trápila 1,5 mesiaca a až tie pomohli. Mam to za sebou 4x za sebou, Zlaté atb.

anavixy
1. máj 2024

Samozrjeme ze mozes jest cibulu a pokoje si mozes urobit sirup na kasel. A dokonca mozes ak vacsinou beznych liekov… lieky si kontroluj prosim ta v databezach na to urcenych napr e-lactancia.org kde zadas ucinnu latku konkretneho lieku a zistis ci je pocas dojcenia bezpecny. Neriadime sa pribalovymi letakmi ani lekarnikmi, ale databzami, ktore sa tejto problematike venuju (na zaklade studii). Budes prekvapena, co vsetko mozes uzivat.. a vymen zdroje informacii, lebo samotny zakaz cibule nasvedcuje tomu, ze su to dost na nic zdroje 😵‍💫