Ako si udržať mlieko, keď nekojím, ale iba odsávam?

endzi81
31. mar 2015

Ahojte, aj napriek velkej snahe a pomoci niekolkych lakt. poradkyn sa mi nedari dcerku kojit. Ma dva mesiace a dostava nutrilon a ciastocne moje mlieko. Len toho mojho je cim dalej tym menej. Brala som senovku a benedikt (az pokial mi z nich neprislo fakt zle), tiez homeopatika, caje na tvorbu mlieka a vineu pijem na litre. Odsavam si tak 6 krat denne, zakazdym ked malu nakrmim. Tiez som skusala telo na telo, ale ani to nepomohlo. V roznych diskusiach som citala ako niektore z vas nekojili ale odsavali aj pol roka a viac a mali mlieka aj na rozdavanie. Tak sa chcem spytat ako ste to dosiahli. Aj ked sa nam nedari kojenie, tak by som malej co najdlhsie chcela davat moje mlieko. Dakujem.

miskacharly
31. mar 2015

mne poradili domperidon,je to na podporu laktácie. tiež mám problém s tvorbou mlieka.

ikabu
31. mar 2015

mne zas poradili meltu kavu (nie mletu!!! - ta je hrozna), urcite ju maju v Tescu, pila som to pri prvom a aj teraz pri druhom babatku... ale neviem posudit ci to ma nejaky vplyv, lebo mam dost mlieka aj ked v nemocnici to bola katastrofa, ale doma uz ok... tak drzim palce...

anetkaadamko
31. mar 2015

ja som pri prvom synovi odsávala 21 mesiacov (melta, morčacie mäso, vinea, tvaroh, jablkový džús, veľa tekutín) Od polroka som odsávala 3x denne.....do polroka každé 3 hodiny.....v noci nie

saska.t
31. mar 2015

pri prvej dcere som odsavala 16 mes. MM sa tvori hlavne v noci,takze aspon 1x by si mala odsavat aj v noci

donaninqa
31. mar 2015

ja zase na margo tych byliniek. . brala som I ja senovku a benedikt... velmi velke kapsule a brat ich v takom množstve .. bolo mi z nich tazko , zle, lezali mi v žalúdku tak som skusila alternatívu moringa olejarna a tak isto pomaha... 60kps balenie stojí 6 eur a postup ten istý ako prI benedikte a senovke a su trosku užšie tie kapsule takže sa javia ako mensie oproti senovke. . uzivam ich stale uz iba po jednej a mam mlieko stále keďže dojčime na požiadanie 🙂) hlavne to nevzdavaj

lenka105
31. mar 2015

mne moja laktacna porad. odporucila lieky costy - pomohlo

andrema
31. mar 2015

No ja som tiez odsavala a plne sa mi podarilo 1 mesiac davat malej len moje mlieko... Napriek vsetkym bylinkam sa mi dalsiu tvorbu nepodarilo udrzat... No podla mna to niekedy proste nejde nech robime co chceme ☹

bubbles
4. apr 2015

3 tyzdne som sa snazila kojit, ale mala sa neprisavala spravne, nechcela viac otvorit pusu a nevytiahla si dost, aj mlieko tym padom upadalo.. potom som zacala odsavat a davat flasou, najskor toho bolo strasne malo, co hned vypila, asi 2 dni som pila caj od bylinkara, ale malu bolelo brusko, obsahovalo to fenikel.. vysadila som a odsavala co najviac.. a mlieko sa rozbehlo, mala som strasne prebytky.. po pol roku mi zacalo mlieko znova klesat, ale to uz davame prikrmy, takze nehladuje 🙂 takze u mna - len odsavat co najviac - a este, velmi dolezite, mala som zo zaciatku rucnu Mam odsavacku, boleli ma z nej ruky a tazko som nieco odsala.. potom Farlin elekticku, z nej ma priserne boleli bradavky, ale zistila som to az ked sa pokazila a tu z bazaru som kupila el. Medelu.. hotová masáž pre prsia a zároveň to krásne vyprázdni, odsaje čo najviac..
Držím palce! 🙂

dekys
4. apr 2015

Odporucam Costi (domperidon

katka1906
19. okt 2015

skuste moringu 🙂