Aké množstvo tekutín počas kojenia?

piskotka3008
14. dec 2014

Kedže som tu nič podobné nenašla, zakladám ako novú tému. Mamičky, čo kojíte, o koľko vám stúpla potreba tekutín za deň?

Ja pozorujem posledné 2 týždne rapídny nárast...ca.6-7 litrov pri 3,5 mesačnom bábätku. Ale doteraz to bol max o liter naviac, čiže asi 3-4litre na deň. Bude to spôsobené zvýšenou potrebou mliečka? Už maaj napadlo, či nemám cukrovku...Máte aj vy podobné skúsenosti?

Ďakujem vopred za odpovede.

tinka8873
14. dec 2014

Pre boha... Potrebuješ tak pij. Každý vie ze treba veľa piť vody A I kedy kojis a i kedy nekojis.

saska.t
14. dec 2014

@piskotka3008 6-7 l je Vela a zatazuje to ladviny a popri dojceni to moze byt az kontraproduktivne,staci pozriet mamila.sk , mnozstvo vody nema nic spolocne s tvorbou mlieka,to by matky v afrike nekojili nikdy...skor by som uvazovala nad moznostou choroby=cukrovka pri ktorej moze prist pocit neodolatelneho smädu,samozrejme to tak byt nemusi...je mnoho moznosti....

babulka82
14. dec 2014

@piskotka3008 a to prosim ta ako postihaš tolko vypit? to vypiješ aj pol litra naraz či? Ja som tiež bola smädna viac ked som kojila ale až takto uff ,To sa mi zda vela 6-7 litrov. Ved to musi zatažovat ladviny. 😨

monhla
14. dec 2014

6-7 litrov je ozaj moc. Skús to spomenúť lekárke. Ja som mala opačný prípad - mne stačilo cca 0,5 litra vody + 1 káva hneď ráno a kojila som obe baby okolo 20 mesiacov bez problémov a mlieka som mala na rozdávanie. no nedostatok tekutín nebol dobrý pre môj zdravotný sta. To isté platí pre také množstvo ako piješ Ty. Nie je to o.k.

luba41
14. dec 2014

normálne odporúčajú cca +0,5 l tekutín naviac/ možno trocha viacej/ pre dojčiace matky , oproti odporúčanej dennej potrebe tekutín..čo je asi 3dcl na 8kg váhy človeka..tak si vypočítaj..

piskotka3008
autor
14. dec 2014

@babulka82 praveze aj v noci som schopna vypit 2 litrovu konvicu caju...

Doteraz to nebolo take extremne, posledne 2 tyzdne nerobim nic len pijem...inak ma rozboli hlava.

@monhla dakujem za skusenost...uvazujem totiz ci maly nema rastovy spurt a preto si tolko pyta, co nasledne u mna vyvolava pocit smadu.

siska53
14. dec 2014

@piskotka3008 boze ani som to nepocitala..v noci som vypila tak 7-8dl,doobeda minimalne liter,poobede mozno pollitra a vecer asi tiez liter... Asi tie 3,5-4L.tekutin.

piskotka3008
autor
15. dec 2014

Este ma niekto skusenost?

ivetoy
15. dec 2014

to je velmi vela...chod sa dat vysetrit na cukrovku....ked si taka smadna...urcite

zitaje
15. dec 2014

@piskotka3008 tiez sa mi to zda byt hrozne vela. Hlavne toto ma zaujalo:

posledne 2 tyzdne nerobim nic len pijem...inak ma rozboli hlava.

To uz isto nie je ok.
Ja kojim uz skoro 15mesiacov a pijem tak... normalne. Akurat sa mozem vecer pred spanim napit kolko chcem a netreba mi ist v noci na wc, lebo to vykojim, to je jediny rozdiel, inak pijem podla smadu, tipujem tak 2-3l.

maickamf
21. dec 2014

ja som zo začiatku ani nepociťovala smäd, ale som sa nútila počas kojenia veľa piť, cca 4litre.Teraz máme 14mesiacov, stále kojím 4-5krát / 24hod, ale pijem už len od smädu a po kojení pohár čistej vody.A mliečka mám tak akurát 😉